leedroid i brak pamięci na karcie sd

  • 4 Odpowiedzi
  • 16479 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mordex51

  • 26
  • Sprzęt: Htc Desire
leedroid i brak pamięci na karcie sd
« dnia: Marzec 28, 2012, 22:16:53 »
Witam
posiadam system leedroid, programy link2sd, app2sd i z biegiem przenoszenia tych aplikacji mam coraz to mniej pojemności na karcie sd. Jest możliwość zwiększenia pamięci wewnętrznej. jaki ma związek utworzonej partycji na ext3 z moją pamiecią. Gdzieś czytałem że skoro się ją posiada to nie ma obaw o brak pamięci na aplikacje.
prosze o pomoc
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 23:46:38 wysłana przez mordex51 »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: leedroid i brak pamięci na karcie sd
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2012, 10:45:30 »
Siłą rzeczy jak przenosisz aplikacje na kartę pamięci, to ilość wolnego miejsca na niej będzie się zmniejszać o ich rozmiar. Utworzenie partycji na karcie pamięci po prostu sprawia, że system widzi (o ile to obsługuje) ją jako rozszerzenie pamięci wewnętrznej, więc można zainstalować więcej aplikacji, których normalnie na kartę SD przenieść się nie da (bo widżety przestają działać, synchronizacja, itd.).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

don.kamillo

Odp: leedroid i brak pamięci na karcie sd
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2012, 12:04:07 »
Dodam tylko, że sama partycja nic nie da, musi być ROM, który będzie mógł ją obsłużyć. Dodatkowo czasem trzeba dodać odpowiedni skrypt (np. Darktremor, e2s, niedawno powstał m2sd). Dopiero wtedy działa to tak jak powinno.
Ponadto karta pamięci musi być szybka. Class4 to minimum absolutne.

*

Offline mordex51

  • 26
  • Sprzęt: Htc Desire
Odp: leedroid i brak pamięci na karcie sd
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2012, 13:22:14 »
uruchomienie  skryptu to dla mnie nowosc. posiadam darktremor i niemam zielonego pojecia jak go uruchomic. prosilbym zatem o podanie kruczkow w jaki sposob go zaintalowac i podpowiedziec ewentualnie na ktorego sie zdecydowac.

*

don.kamillo

Odp: leedroid i brak pamięci na karcie sd
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2012, 13:29:55 »
Zanim zaczniesz cokolwiek robić, zrób sobie backup systemu, może jeszcze Titanium Backup. Przezorny = ubezpieczony, a miewałem różne przypadki...

Musisz utworzyć partycję ext na karcie (a to dodatkowo formatuje całą kartę, więc zgraj wszystkie pliki na komputer).

Tu jest link z komendami:
https://www.facebook.com/pages/Darktremor-Apps2SD/127051514027383#!/note.php?note_id=158826790833326