E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?

  • 9 Odpowiedzi
  • 22364 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« dnia: Kwiecień 29, 2011, 12:57:30 »
Zanim zacznę podam dane Desire:
BRAVO PVT4 SHIP S-ON
HBOOT-0.93.0001
MICROP-051d
TOUCH PANEL-SYNW0101
RADIO-5.11.05.14


Witam. Chciałem zrootować swojego Desire, który pochodzi z angielskiej sieci "3". Zrobiłem wszystko według instrukcji i niby się udało, ale coś chyba poszło jednak nie tak. Jak wejdę do Recovery to dostępne są wszystkie opcję, ale wyświetla się też komunikat:

E:Can`t find MISC :
E:Can`t mount CACHE:recovery/command
E:Can`t find MISC :
E:Can`t mount CACHE:recovery/log
E:Cant`t find MISC :


Skutek jest taki, że nic nie mogę nic zrobić w recovery. Nie da się wgrać żadnego romu. Przy próbie niby wszystko idzie ale po chwili wyskakuje komunikat:

Writing Boot...
assert failed: write_raw_image("/tmp/boot.img","boot")

I dalej w zależności od romu
E:Error in /sdcard/nazwa pliku z romem.zim
(Status 7)
Instalation aborted


Próbowałem prawie wszystkiego, żeby coś z tym zrobić

Mianowicie:

1. Próbowałem wywalić roota przez wgranie chyba oryginalnego romu. Znalazłem jakiś rom z sieci "3" ale się nie udało.
2. Próbowałem z recovery mode wgrać inny rom. Efekt opisałem powyżej.
3. Próbowałem zrobić downgrade, bo mam obecnie Hboot w wersji 0.93.0001. Myślę, że to jest cały winowajca problemu, ale doszedłem do tego po fakcie :( Korzystałem z tego poradnika http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768256
4. Próbowałem też zrobić jeszcze raz roota. Cała procedura przebiega bez problemu, ale wracam do punktu wyjścia. Dalej nic nie mogę zrobić w recovery :(
5. Znalazłem też paczkę misc_update która podobno ma naprawić problem. Instaluję ją w recovery i niby wszystko przebiega prawidłowo, ale po restarcie i ponownym wejściu w recovery problem nadal istnieje

Uwagi:
1. Kiedy robiłem roota nie miałem goldcard. Nie wiem czy jest potrzebny. Zrobiłem już taki, albo tylko tak mi się wydaje. Robiłem według poradnika i wszystko przebiegło bez problemu, ale nie wiem jak sprawdzić, czy moja karta to rzeczywiście goldcard.
2. Desire działa, system startuje bez problemu. Jedynym problemem jest to nieszczęsne recovery mode.



Wydaje mi się, że opisałem swój problem szczegółowo. Bardzo proszę o pomoc, bo już straciłem nadzieję, że coś z tego będzie.


*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2011, 13:27:25 »
Na początek spróbuj wgrać recovery przez fastboot
Tutaj recovery: http://baadnewz.lcdc.sk/Desire_HD_Base/InsertCoin/Addons/Recoveries/Kali%203.0.0.5-R3/

W HABOOT wybierasz fastboot, na ekranie pojawi się napis fastboot usb.
wtedy z komputera wpisz "fastboot flash recovery nazwa_pliku_z_recovery.img"

Przy okazji, użyłeś najnowszego unrevoked ? Jeżeli nie to najpierw spróbuj z nim, jak nie zadziała wtedy, to co napisałem wcześniej.

Goldcard przy unrevoked nie potrzebujesz i wersja hboot nie ma znaczenia, działa na wszystkich.

Możesz też użyć alhparev żeby zrobić s-off, co też naprawi twój problem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 13:41:07 wysłana przez linshi »
Czy aby na pewno ?

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2011, 15:33:56 »
Może sformatuj kartę pamięci.

Odp: E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2011, 18:00:40 »
A nie jest to USB Brick (polega on na uszkodzeniu partycji misc.img - dokładnie nie wiem czy to jest to, nigdy mi się jeszcze nie zdarzył)? Spróbuj poszukać w necie więcej informacji na ten temat (najlepiej załóż temat na xda-dev).
Link do tematu z USB Brick Fixem: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=691639 (xda, ENG)
http://pdaclub.pl/forum/htc-desire/desire-root/#post_unrevoked (PdaClub, PL)

EDIT:

Doczytałem twojego posta, na 95% jest to USB Brick.

fender80s: 2. Desire działa, system startuje bez problemu. Jedynym problemem jest to nieszczęsne recovery mode.

XDA: I can confirm that USB, BT, FM, recovery all work again on my Desire.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 18:13:42 wysłana przez Eradorius »

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2011, 10:33:00 »
Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.
Kiedy byłem już totalnie zrezygnowany spróbowałem wgrać custom recovery. Zapuściłem i poszedłem posiedzieć na kibelku. Jak wróciłem wszystko było OK. Pomogło.
 
Wgrałem recovery z tego wątku: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?s=897810ca5e7742332f0da58afb294c8d&t=839621.

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2011, 19:28:20 »
Mimo wszystko do nowszych romów lepiej wrzucić clockwork recovery 3.x lepiej działa i sprawia mniej problemów.
Czy aby na pewno ?

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2011, 10:40:36 »
Mimo wszystko do nowszych romów lepiej wrzucić clockwork recovery 3.x lepiej działa i sprawia mniej problemów.

Dzięki za radę. Oczywiście zrobię jak radzisz :)

*

Offline procop

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One SV
Odp: E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2011, 13:38:00 »
Miałem podobne problemy, pomógł dopiero S-Off Alpharev.
HTC Touch Diamond > HTC Desire > HTC One SV

Odp: E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2012, 13:08:39 »
Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.
Kiedy byłem już totalnie zrezygnowany spróbowałem wgrać custom recovery. Zapuściłem i poszedłem posiedzieć na kibelku. Jak wróciłem wszystko było OK. Pomogło.
 
Wgrałem recovery z tego wątku: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?s=897810ca5e7742332f0da58afb294c8d&t=839621.

Mam taki sam problem jak opisałeś w pierwszym poście.
Jak wgrać custom recovery ?? Przeszukałem dużo stron i nie mogłem znaleść odp krok po kroku.

Proszę o pomoc

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: E:Can`t find MISC : Źle zrobiony root. Jak naprawić ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2012, 22:19:58 »
Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.
Kiedy byłem już totalnie zrezygnowany spróbowałem wgrać custom recovery. Zapuściłem i poszedłem posiedzieć na kibelku. Jak wróciłem wszystko było OK. Pomogło.
 
Wgrałem recovery z tego wątku: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?s=897810ca5e7742332f0da58afb294c8d&t=839621.

Mam taki sam problem jak opisałeś w pierwszym poście.
Jak wgrać custom recovery ?? Przeszukałem dużo stron i nie mogłem znaleść odp krok po kroku.

Proszę o pomoc


Problem który opisałem miałem prawie rok temu. Przez moje ręce przewinęło się w międzyczasie sporo innego sprzętu i szczerze nie pamiętam jak wyglądała cała procedura w desire. O ile dobrze pamiętam to robiło sie wszystko za pomocą unrevoked. Ale nie pamiętam dokładnie jak. Dobrze by było, żeby wypowiedział się jakiś użytkownik desire.