Android OS > Desire Z

Spis przetestowanych custom romów

(1/2) > >>

linshi:
Zapraszam was do dodawania przetestowanych przez was custom romów.
Ułatwi to decyzję innym użytkownikom.

Żeby trzymać porządek proponuję.

link do romu
Jeżeli np. rom pochodzi z xda, podlinkuj pod nazwę.

Wady:

Zalety:

lub ogólna opinia o romie.

Download:


Jeżeli romów będzie więcej w tym poście zrobimy menu z linkami do poszczególnych wersji.

Budniu:
Ok to ja zacznę.
Virtuous v1.0.2 (HTC Sense 1.85.72.2)

Wady: Nie zauważyłem.

Zalety: Szybki, stabilny, wiele poprawek, wersja PLK, możliwość zaktualizoania i sprawdzenia aktualizacji za pomocą OTA przez ROM Manager, bateria trzyma mega długo (przy średnim użytkowaniu 2 - 3 dni), jak mi sie coś przypomni dopiszę.

Dodane przez @witek77

--- Cytuj ---virtuous zrobił 3 kernele do swojego wypieku. Jeden to s-off stockowa wersja od htc. Drugi to mozliwośc podkręcenia do 1000mHz i bardzo stabilny, a trzeci to możliwość OC do 1500mHz. Ja w viruous pociągłem 2700pkt w quadrant
--- Koniec cytatu ---

Ogólnie
Nie za bardzo jest co pisać - ROM naprawdę mega szybki i prądooszczedny. Posiada HTC Sense i wygląda jak stockROM do którego dorzucone są poprawki.

Download
http://files.virtuousrom.com/vision/virtuous-vision_froyo_rom-v1.0.2.zip
(MD5:64dc139218c502dd6b4e9b4ebdd5dcc9)

wpmike:
No to ja dorzucę to czego teraz używam.

CyanogenMod-7 for G2/DZ :: V7.0.0

Zalety:

* Android 2.3.3
* Wbudowane podkręcone jądro (do 1500MHz) domyślnie ustawione na 800MHz (z tego wynika kolejna zaleta)
* Prawie 2500 punktów w Quadrant (@1500MHz)
* ADW Launcher zamiast HTC Sense (jak dla mnie zaleta)
Wady:

* Nie wiem czy to moje wrażenie, czy kwestia podstawowej wersji launchera ADW, ale tzw. szuflada nie działa zbyt płynnie.
* Bateria znika w zastraszającym tempie (rozwiązanie xda piszą, że trzeba zainstalować nowe radio i pliki RIL, ale nie mam czasu przetestować)
Ogólnie:
Moje ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne. Chyba jednak Virtuous jest odrobinę szybszy. A może to po prostu kwestia pobawienia się z SetCPU i TitaniumBackup co by powywalał zbędne rzeczy.

Download:
[ROM][BBQ] CyanogenMod-7 for G2/DZ :: V7.0.0 (04/10/2011)

witek77:
@ Budniu dopisz, jeszcze, że virtuous zrobił 3 kernele do swojego wypieku. Jeden to s-off stockowa wersja od htc. Drugi to mozliwośc podkręcenia do 1000mHz i bardzo stabilny, a trzeci to możliwość OC do 1500mHz. Ja w viruous pociągłem 2700pkt w quadrant.

@wpmike ja testowałem rózne radia rowniez na CM7 i obecnie pozostałem przy viruous i zalecanym radiu przez virtuousa czyli 26,04,02,17 wraz z advanced kernelem (mozliwosc oc do 1500 lecz ciagla praca na 900mHz) i jest ok.

Co do baterii to po kazdym wrzuceniu nowego romu zalecane jest zrobic tzw kalibracje baterii (nie pamietam jak sie to przez komendy robilo) ale jest program do tego battery calibration.

glodoss:

--- Cytat: Budniu w Kwiecień 15, 2011, 07:18:34 ---
Ogólnie
Nie za bardzo jest co pisać - ROM naprawdę mega szybki i prądooszczedny.


--- Koniec cytatu ---
Nie wiem jak można powiedzieć o romie z Sense, że jest mega szybki. Sense zawsze zamulało, nawet jak się używało innego launchera. Szybki to jest Cyanogen albo stockowy Android.

A teraz na temat:
Obecnie używam Sense Paradox
z dogranym przez siebie kernelem UNITY V4 (polecam).

Zalety:

* kompromis pomiędzy Sense 3.0, które ledwo chodzi na DZ a Sense 2.1 (sam lockscreen używa 50MB ram). W wyniku mamy większość aplikacji i funkcji z Sense 3.0 a ROM nadal ma wystarczającą ilośc ram do oddychania:). To jego główna zaleta
* znośna praca na baterii
* brak ostatnich aplikacji w powiadomieniach (nie wiem w ogóle kto tego używa)
* jak zainstalujemy jakiś lekki launcher to nawet da się używać:)
Wady:

* pomarańczowa dioda przy zamykaniu klawiatury ( to wina animacji CRT ale jakoś nikt nie pali się żeby dać patcha do jej wyłaczenia, problem by się rozwiązał :/ )

* musiałem uzyć RIL automatchera aby naprawić wysyłanie smsów >160 znaków
To chyba tyle, ogólnie bardzo fajny ROM.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej