microSD raz widzi raz nie ?

  • 18 Odpowiedzi
  • 35055 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
microSD raz widzi raz nie ?
« dnia: Czerwiec 17, 2013, 15:52:10 »


Spotkał się ktoś z podobnym problemem:  Telefon przestał mi widzieć kartę SD, czasem po restarcie chwile podziała ale za chwile dostaję komunikat, że karta została nagle wyjęta i jest juz po temacie. Teraz głównie już telefon jej nie widzi. Karta przetestowana na różne sposoby i jest sprawna, czytnik kart i komputer ją widzą, błędów niema, po sformatowaniu problem nie ustaje. Postawiłem już nawet system NTFS na niej  i wgrałem program do monuntowania systemu plików NTFS i dalej nic. Wszelkie testy nie wykazują na karcie absolutnie żadnych błędów.

O co kaman ?

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2013, 19:21:46 »
Działa dłużej podłączona do innego urządzenia lub w innym telefonie?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2013, 00:13:45 »

w innym telefonie działa, na kompie w czytniku działa. Przechodzi pełne formaty zarówno FAT32 i NTFS. Przechodzi testy zapisu i na błędy. Mój Desire chwile po włączeniu twierdzi, że karta została nieoczekiwanie wyjęta. Inne dwie karty jakie testowałem w telefonie też działały...

magia cholera jasna jakaś. Po prostu telefon przestał się dogadywać nagle ze swoją kartą...

Roger

*

Offline Arapaho

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • IF GOD MADE MOTORCYCLES, DEVIL WOULD MAKE THE VMAX
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII + Galaxy Note 10.1 + NR560BF
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2013, 06:48:42 »
Miałem podobne objawy. Wydaję mi się, że kwestia działania karty w czytniku jest zbiegiem okoliczności. Z czasem i czytnik i inne urządzenia przestana ją widzieć i karta po prostu padnie. Miałem identycznie. Co jakiś czas telefon przestawał ją widzieć, aż w końcu wszystkie urządzenia przestały ją widzieć i została wymieniona przez producenta na nową. W przybliżonym okresie kupowałem dwie karty, tego samego producenta z różnych źródeł. Minęły dwa miesiące od poprzedniego przypadku i w tej chwili podobny problem mam z drugą karta na tablecie. Na razie dokonałem backupu danych i czekam aż się wyspie do końca, a potem na gwarancję do producenta.
BYŁO: Compaq ipaq 3650, 3950, Mio A201, Asus A636, Asus P535, HTC Diamond, Samsung GALAXY SII, jest Samsung ACE4 + Galaxy Note 10.1 + GALAXY S 10.5 oraz NR560BF

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2013, 08:44:42 »
Niektóre modele Desire mają taki problem. Trzeba zrobić coś ci nazywa się unbrick usb. ;)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2013, 11:26:04 »
Niektóre modele Desire mają taki problem. Trzeba zrobić coś ci nazywa się unbrick usb. ;)

hmm właśnie się wgryzam  w ten temat choć to raczej nie to. Mogło się tak stać w trakcie normalnego używania
telefonu? Wczoraj testowałem inna kartę SD również nie działa. Co ciekawe w trybie recowery widzi ją, mogę ją sformatować itd. Wygląda mi to na uwalona elektronikę.

Nie wiem co o tym sądzić.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2013, 11:47:30 »
To nie wina karty tylko fabryczna wada jednej z serii desire.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2013, 14:06:52 »
To nie wina karty tylko fabryczna wada jednej z serii desire.

ale mój Desire ma już półtora roku i działał jak do tej pory :(

Roger

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2013, 14:28:00 »
Desire mojego brata 8 miesięcy działało dobrze. Później zaczęły znikać zdjęcia, karta zaczęła się sama odmontowywac i zmieniały się dzwonki, pasowała muzyka. Po wygraniu MIUI trochę sie uspokoiło ale czasem dalej szaleje.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:31:31 »
Jeszcze jedno pytanie kontrolne - miałeś możliwość sprawdzić inną kartę w telefonie? To powinno potwierdzić lub wykluczyć tezę o wadzie urządzenia.
Chociaż moje doświadczenia są takie, że jak zaczynają się dziać takie cyrki z kartą, to jest to początek końca karty.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:01:14 »
Jeszcze jedno pytanie kontrolne - miałeś możliwość sprawdzić inną kartę w telefonie? To powinno potwierdzić lub wykluczyć tezę o wadzie urządzenia.
Chociaż moje doświadczenia są takie, że jak zaczynają się dziać takie cyrki z kartą, to jest to początek końca karty.


Pozdrawiam,
Ł.O.

wsadziłem inną i to samo niestety. Wygląda na to, że obecne urządzenia faktycznie są projektowane na działanie maks 2 lata :) Rozbiorę jeszcze w wolnej chwili telefon bo i tak nie jest już na gwaranci i sprawdzę czy coś sie nie podziało z jakimiś zimnymi lutami albo gniazdem karty.

Ogólnie szkoda cholernie nie mam ochoty zmieniać telefonu ani pakować się w telefon w abonamencie na następne 2 lata.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:27:59 »
Unbrick ub /sd z fastboota? Powinno podziałać tak samo jak na zwykłym desire
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2013, 15:10:12 »
Unbrick ub /sd z fastboota? Powinno podziałać tak samo jak na zwykłym desire

a dasz radę odrobinę jaśniej? Rozumiem, że mam spreparować wtyczkę USB z mikrorezystorem, telefon wejdzie w jakiś tryb dawnload.
w tym trybie podpinam go do kompa i co dalej? Komputer go zobaczy czy co ? I Flashuje dalej nowego roma jakimś softem odin ?

Generalnie jak wyłączę zasilanie i wcisnę kombinacje volume down + home + power on  to wchodzę bez kombinacji z kablami do trybu dawnload. Pojawia się takie dziwne menu na białym tle z fasboteem, resetem do ust fabrycznych itd.

Podpowiedzcie coś. Bo może jest jeszcze szansa. Dziś po resecie telefonu przez jakies kilka minut system widział kartę i działała ona sobie po czym za chwilę znowu przestała.

Roger

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2013, 16:25:02 »
A tak w ogóle takie banalne pytanie: styki na karcie próbowałeś przeczyścić szmatką?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2013, 16:58:57 »
A co z innymi kartami w tym urządzeniu?
Z innymi tez robi takie kwiatki?
Jeżeli tak to oddawaj do reklamacji, oczywiście jeżeli masz gwarancję.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2013, 17:51:21 »
Jeszcze jedno pytanie kontrolne - miałeś możliwość sprawdzić inną kartę w telefonie? To powinno potwierdzić lub wykluczyć tezę o wadzie urządzenia.
Chociaż moje doświadczenia są takie, że jak zaczynają się dziać takie cyrki z kartą, to jest to początek końca karty.


Pozdrawiam,
Ł.O.

wsadziłem inną i to samo niestety. Wygląda na to, że obecne urządzenia faktycznie są projektowane na działanie maks 2 lata :) Rozbiorę jeszcze w wolnej chwili telefon bo i tak nie jest już na gwaranci i sprawdzę czy coś sie nie podziało z jakimiś zimnymi lutami albo gniazdem karty.

Ogólnie szkoda cholernie nie mam ochoty zmieniać telefonu ani pakować się w telefon w abonamencie na następne 2 lata.

Przecież wcześniej napisał  :wink:
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2013, 18:08:49 »

No i pośrednio dzięki Waszym wskazówko telefon żyje :)

Tyle, że nie wiem jak go naprawiłem. Na pewno wszedłem w tryb Dawnload ( volume down + home + power on) i tak albo przez fastboot albo jakiś reset w zasadzie klikając po omacku po restarcie telefonu karta w tajemniczy sposób zaczęła działać. Jest TIP TOP. nawet nie straciłem ustawień systemu, wszystko jest jak było. Jedynie telefon po resecie pisał, że android się aktualizuje i tyle.

Nie ważne jak efekt jest karta działa. Zobaczymy tylko na jak długo i czy to nie jest zbieg okoliczności.

Roger



Połączone: Czerwiec 22, 2013, 00:40:17

jednak problem powraca ale jakby znaczniej rzadziej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2013, 00:40:17 wysłana przez Roger from Cracow »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 26, 2013, 03:43:19 »
Reklamuj jak masz gwarancje.
Mój shajsung też nie widział żadnej karty i serwis na nowego wymienił.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: microSD raz widzi raz nie ?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 26, 2013, 07:55:22 »
Ale wyraźnie napisał, że nie ma gwarancji  :]
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S