Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki

  • 8 Odpowiedzi
  • 19210 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki
« dnia: Październik 14, 2012, 23:59:05 »
Mam pytanie co do klawiatury sprzętowej w "Zetce" - czy wprowadzanie znaków z klawiatury sprzętowej jest w miarę bezproblemowe jak w Windows Mobile? Aktualnie używam HTC Wizard z WM 6.1, gdzie "ą" = "a>kropka>spacja(sym)". Telefonu używam do pisania i edycji tekstów. Polskie znaki są mi niezbędne i jeżeli wprowadzanie ich będzie wolniejsze telefon odpadnie w przedbiegach (G1 odpadł ze względu na gorszą klawiaturę niż Wizard i początkowe trudności ze zmianą romu).

Półśrodki typu przytrzymywanie dłużej literki i wybieranie "ogonka" z dostępnych znaków nie wchodzą w grę. W początkowym okresie użytkowania nie zamierzam też zmieniać romów i pozostać przy fabrycznym 2.3.3.

Kusi mnie duży i wyraźny ekran, który prosi się o zapuszczenie ebooka (na pewno bez porównania do AllReadera na Wizardzie), ale najważniejsze są dla mnie znaki diakrytyczne przy edycji tekstu. Zetki potaniały, czas na zmianę, bo Wizardem można komuś rozbić czaszkę jak się chce  :E

Główne zastosowania telefonu to dla mnie:
1. Edycja tekstu
2. SMS
3. eBook
4. Mail
5. Internet (fora)

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2012, 00:12:36 »
Polska Klawiatura Programisty z Marketu -potem prawy FN +A, E, O, Z, X, S, N dają Ą, Ę, Ó, Ż, Ź, Ś. Banalnie proste. A gdybym miał się bawić, jak przewidział producent DZ nie zostałby ze mną nawet pół dnia.

Odp: Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2012, 00:20:59 »
Ale mi ulżyłeś. Na początku grudnia skuszę się na jakąś Zetkę za około 600-700zł ze "znanego portalu aukcyjnego" :) Początkowo miałem wydać te 999zł na Nexus7 (w normalnym sklepie), ale koma bardziej użyteczna niż mały tablet z nowszym systemem, który nie wychodziłby z domu.

A tak przy okazji. Poradzi sobie z filmami w 720p? Bo wizard po konwersji do rozdziałki ekranu odgrywał, że bajka. G1 zarywał przy tych samych plikach z Wizarda (.mkv). Raz na jakiś czas lubię coś obejrzeć, ale priorytet to nie jest.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2012, 01:28:09 »
Nigdy nie katowałem się filmami na ekranie telefonu.

Na Zetkę jest -nieoficjalny oczywiście- ICS, a i pewnie JB się znajdzie.

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2012, 08:56:03 »
Na początku grudnia skuszę się na jakąś Zetkę za około 600-700zł ze "znanego portalu aukcyjnego" :)
Ile?! 400-500 zł, i to tylko ze względu na klawiaturę, zrozumiałbym. Ale sensu w aż takim przepłacaniu nie widzę :O

Poradzi sobie z filmami w 720p?
Da radę, choć z niczym większym niż 2 GB nie próbowałem.
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2012, 13:42:44 »
Cytuj
Ile?! 400-500 zł, i to tylko ze względu na klawiaturę, zrozumiałbym. Ale sensu w aż takim przepłacaniu nie widzę

Niektórzy lubią mieć nowe urządzenia ;)

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2012, 15:14:06 »
Ależ proszę bardzo. Niech będzie i nowa, byle w tej cenie. Bo za 700 zł można dziś kupić sporo lepszych sprzętów.
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2012, 17:23:17 »
Miesiąc temu, swoją roczną, sprzedałem za 600. Z totalnie zrytą klapką.

Odp: Pytanie - Klawiatura Sprzętowa a polskie znaki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2012, 18:09:05 »
W poniedziałek lub wtorek stanę się właścicielem Zetki (za niecałe 500zł, czekam aż przyjdzie kurierem). Apkę znalazłem już na Google Play (jedyna po wpisaniu "klawiatura programisty").

Zobaczymy jak to będzie. Jak przesiadka będzie bezbolesna to będę miał na sprzedaż Wizarda z masą akcesoriów. Tylko nie wiem czy znajdę chętnych na mojego "pięściaka". Na nim też polskie znaki diakrytyczne były priorytetem i działała super gdy wgrałem WM 6.1