Drobne wady fizyczne - jak naprawić?

  • 1 Odpowiedzi
  • 17733 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drobne wady fizyczne - jak naprawić?
« dnia: Listopad 07, 2012, 12:36:42 »
Od wczoraj jestem właścicielem użwyanej Zetki. Telefon ogromnie mi się podoba. Wystarcza mi jego wydajność, którą jestem pozytywnie zaskoczony. Mam tylko 3 problemy:

1. Brak oporu w mechanizmie klawiatury.
Mam na myśli zupełny brak oporu. Klawiatura tańczy jak chce. Obsługa na leżąco nie wchodzi w grę. Najbardziej przeszkadza mi chyba fakt, że zablokowany telefon można odblokować poprzez otwarcie, a potem zamknięcie klawiatury. Są jakieś domowe sposoby na zwiększenie oporu mechanizmu otwierania? Wolę nie próbować rozewrzeć nóżek kombinerkami.

2. Obita aluminiowa ramka.
Telefon ma kilka bruzd w aluminiowej ramce (chyba klucze w kieszeni lub uderzenie rogiem o kant). Wygląda to średnio. Mogę spolerować to papierem ściernym o różnej gradacji, ale wole poradzić się czy to dobry pomysł.

3. Pruszko za ekranem.
Bezpiecznie jest rozebrać ekran, żeby to wyjąć, czy dać sobie spokój? Jest na środku i czasami działa mi na nerwy. Nie jest to priorytet, ale chciałbym się tego pozbyć. Jest to kropka o średnicy milimetra po wewnętrznej stronie szkła. Widać odbicie kropki na wyświetlanym jasnym obrazie.

*

Offline morrow85

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard, HTC Touch Pro (Orange), Desire Z
Odp: Drobne wady fizyczne - jak naprawić?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2012, 13:09:57 »
ad 1 : klawa ta niestety już tak ma i chyba nic z tym nie zrobisz ( dokładnie tak samo mają nówki sztuki ).


ad 3 : możesz kusić się na rozbieranie telefonu ale trochę zabawy z tym jest, ja bym spróbował metody z laptopów ( fakt że tam te warstwy są mniej ściśnięte) a dokładnie pukanie raz w szkło a raz w tył tej górnej części, może opadnie w dół i nie będzie widoczne.