Brak aktualizacji do Google Play na stockowym ROM-ie

  • 5 Odpowiedzi
  • 19548 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Brak aktualizacji do Google Play na stockowym ROM-ie
« dnia: Październik 17, 2012, 09:03:32 »
Desire Z mam już od około roku. Pamiętam, że jakiś czas temu aplikacja Android Market samoczynnie zaktualizowała się do Google Play. Potem jednak telefon uległ awarii i trafił do serwisu, gdzie wymieniono płytę główną, ze starszą wersją stockowego systemu. Po uruchomieniu Android pobrał sobie aktualizację, jednak Play jak nie było, tak nie ma. Utknąłem na starej aplikacji Marketu, co zaczyna mnie coraz bardziej irytować. Szukałem odpowiedzi przez "Google" ale bez efektu. Ludzi piszą na forach o podobnym problemie. Ktoś radził, żeby poczekać - czekam już kilka miesięcy. Pojawiła się też sugestia by wyczyścić pamięć podręczna i dane aplikacji. Niestety, ta druga opcja jest u mnie nieaktywna.

Jest jakieś rozwiązanie, poza próbą ręcznej instalacji APK wyłuskanego z innego urządzenia?

*

don.kamillo

Odp: Brak aktualizacji do Google Play na stockowym ROM-ie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2012, 09:15:11 »
Bez roota nie dasz rady.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Brak aktualizacji do Google Play na stockowym ROM-ie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2012, 16:59:56 »
To znaczy co właściwie jest nie tak? Dlaczego na starej płycie głównej bez problemu zrobiło automatyczną aktualizację a teraz nie może?
Roota na razie nie chcę robić ze względu na gwarancję. Zanim gwarancja się skończy pewnie będę miał nowego smartfona. :)

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Brak aktualizacji do Google Play na stockowym ROM-ie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2012, 16:31:49 »
Powinno pójść bez roota - ja jak jeszcze miałem stockowy ROM (bez roota) bez problemu instalowałem APK ze stron jak wychodziła nowa wersja Marketu / Play'a.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: Brak aktualizacji do Google Play na stockowym ROM-ie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2012, 13:07:15 »
Witam, ja mam inny problem, android market zaktualizował sie do google play, ale nie moge nic pobrac, żadnej aplikacji. Na belce wyświetla sie komunikat o braku połączenia, a przegladanie stron www czy samych aplikacji na gp bez problemu.  Po prostu nie da sie nic pobierać z google play, ktoś wie w czym problem ?? gdzieś wyczytałem zeby zmienic date ale to nie pomoglo, poztym jakie to ma znaczenie ?

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Brak aktualizacji do Google Play na stockowym ROM-ie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2012, 18:10:15 »
Data i godzina ma znaczenie, bo jej zmiana na niepoprawną służy zwykle jedynie oszukiwaniu triali, itp. Więc jeśli Google wykryje różnicę w dacie lub godzinie, to blokuje dostęp. A nie masz poblokowanych jakiś portów na Wi-Fi? Mi się zdarzało coś takiego, ale na publicznych hotpspotach gdzie blokowali praktycznie wszystko poza przeglądaniem stron.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+