HTC-do fana do antyfana

  • 9 Odpowiedzi
  • 16295 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HTC-do fana do antyfana
« dnia: Sierpień 24, 2012, 21:01:03 »
Witajcie,
Używam HTC od dłuższego czasu (najpierw jako SPV), poprzez WM, kończąc na androidzie. Obecnie posiadam Desira S i jestem z niego zadowolony. Jednak obecna polityka HTC sprawia, że powaznie zastanawiam się czy to nie jest ostatni telefon z tym logo jaki kupię.
Po pierwsze: dość długi czas oczekiwania na aktualizację, kilku krotnie przekładany termin. Użytkownicy DHD mają dopiero powody do złości;
Po drugie: nowe modele, zacznę od flagowej serii One z modelem X. Projektanci HTC zapatrzyli się w Apple ( bateria, ograniczona pamięć itp.), jednak Apple pamięta o starszych użytkownikach. Nowe modele np. Desire C- tu brak komentarza, bo szkoda słów.
Po trzecie: stylistyka nowych modeli mnie nie przekonuje.
Pod koniec roku będę wymieniał fona, na ten moment skłaniam się w stronę Galaxy 3, a może IP5...

Jestem ciekaw waszych opinii o HTC lub ewentualnych kontrargumentach do moich uwag.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: HTC-do fana do antyfana
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:14:14 »
Najpierw narzekasz, że HTC zapatrzył się na Apple, a potem wśród potencjalnych zakupów wymieniasz IP.

Zresztą, kup sobie co tam chcesz, kogo to obchodzi?

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: HTC-do fana do antyfana
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:19:50 »
HTC to mnie zmęczył  qualcomm 528Mhz a jak nie można wyjąć baterii i brak microsd to dalej kiszka .
IP5 nie ma sensu przepłacać za telefon który nie będzie miał nawet doręczeń sms itd kwestia czasu i zablokują cydie i juz nic nie bedzie można poprawić.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

Odp: HTC-do fana do antyfana
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:20:23 »
Oczywiście że nikogo. Jednak w przypadku HTC w stosunku do Apple brakuje mi konsekwencji w kopiowani pomysłów i dobrych rozwiązań.

Oczekuję, choć może to to za dużo powiedziane, merytorycznej rozmowy. Na forach są osoby inteligentne, które mają swoje poglądy i umieją je uargumentować.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: HTC-do fana do antyfana
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:35:44 »
Ja widzę konsekwencję HTC i Apple
HTC od mda pro pikuje w dół
a Apple od 3G w górę
Tak jak Samsung od omni w górę.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: HTC-do fana do antyfana
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:36:11 »
No to proszę, uargumentuję Ci.

Głupotą jest przywiązanie do marki. HTC używam dłużej niż Ty zapewne, bo nieprzerwanie praktycznie od kiedy pojawił się BA. Jednak nie powodowało żadnych rozterek kupienie SGS II, kiedy HTC nie proponuje nic, co mogłoby z nim konkurować. Podobnie, jak teraz wybrałem po testach SGS III zamiast HOX.

Głupotą jesy przywiązanie do marki. Marki należą do koncernów, a te nie mają na celu robić Tobie dobrze tylko zarabiać pieniądze dla właścicieli. Podejmują złe decyzje, to mają problemy, jak HTC teraz. I kropka.

Poza tym to tylko telefony. Jak kupujesz żelazko, pralkę albo odkurzacz to też rozkminiasz, że Zelmer to już nie to co kiedyś? Nie, kupujesz najlepszy dla Ciebie, na jaki w tej chwili Cię stać. Ot i wszystko.

P.S.
No, z odkurzaczem się zapędziłem. Tylko Dyson.

Odp: HTC-do fana do antyfana
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:43:34 »
No to proszę, uargumentuję Ci.

Głupotą jest przywiązanie do marki. HTC używam dłużej niż Ty zapewne, bo nieprzerwanie praktycznie od kiedy pojawił się BA. Jednak nie powodowało żadnych rozterek kupienie SGS II, kiedy HTC nie proponuje nic, co mogłoby z nim konkurować. Podobnie, jak teraz wybrałem po testach SGS III zamiast HOX.

Głupotą jesy przywiązanie do marki. Marki należą do koncernów, a te nie mają na celu robić Tobie dobrze tylko zarabiać pieniądze dla właścicieli. Podejmują złe decyzje, to mają problemy, jak HTC teraz. I kropka.

Poza tym to tylko telefony. Jak kupujesz żelazko, pralkę albo odkurzacz to też rozkminiasz, że Zelmer to już nie to co kiedyś? Nie, kupujesz najlepszy dla Ciebie, na jaki w tej chwili Cię stać. Ot i wszystko.

P.S.
No, z odkurzaczem się zapędziłem. Tylko Dyson.

Dzięki za rozwinięcie, o to mi chodziło. Co do IP jest wiele rzeczy które mnie zrażają. Do andka się przyzwyczaiłem, akceptuje jego wady i zalety.
Masz rację że nie powinno się przywiązywać do marki a szukać konkurencyjnych, opłacalnych rozwiązaniach.

*

don.kamillo

Odp: HTC-do fana do antyfana
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:57:22 »
Slawrumia, czy Ty kiedyś nie miałeś iPhone'a?
Tomwini, co Ty narzekasz na HTC: popatrz na LG, które roluje klientów mamiąc aktualizacjami :wink:
Mało kto poważnie traktuje tę firmę, nawet deweloperów nie ma dla tego sprzętu.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: HTC-do fana do antyfana
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2012, 22:34:32 »
Miałem ip4 od sierpnia 2010 nic ciekawszego wtedy nie było jedynie sgs który nie miał nawet diody przy kamerze
Sprzedałem dopiero w zeszłym miesiącu jakby note mi nie przypasił.
Iphone zajebiste wykonanie, oprogramowanie  i stabilność tego na androidzie nie będzie przy tej fragmentacji sprzętów wersji OS.
Ale wolę wieszającego sie co jakiś czas androida ( na szczęście nie jak w wm)  niż okrojonego iosa.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: HTC-do fana do antyfana
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2012, 09:53:59 »
Mnie w HTC wkurza kilka rzeczy:
- jak wspomniał kolega wyżej, na aktualizacje czeka się długo i nie ma gwarancji, ze w końcu będą (patrz Desire HD)
- modele poniżej średnio-wysokiej półki aktualizacji do nowszych wersji Andka nie dostają w ogóle (a Sony na ten przykład jakoś z tym problemu nie ma i nawet taka Xperia Mini z ekranem HVGA dostanie update do ICSa)
- nadal wydają za dużo podobnych modeli (come on, One V to praktycznie to samo co Zetka, tyle że bez klawiatury i z ICSem)

I dlatego mój następny telefon będzie albo Nexusem, albo prawdopodobnie od Sony (a może do czasu jak uzbieram fundusze powstanie Nexus od Sony :grin: ).

Chociaż Sony też nie jest święte i również wypuszczają nowe modele zmieniające drobnostki w porównaniu do poprzednich, np. z szybszym prockiem, albo nieco większą ilością RAMu lub wbudowanej pamięci.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2012, 09:56:36 wysłana przez revanmj »
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+