Autor Wątek: Import kontaktów w jakikolwiek sensowny sposób, nie daję rady  (Przeczytany 10471 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pio.t.r

 • Newbie
 • Wiadomości: 4
Witam wszystkich serdecznie  :)
To mój pierwszy wątek na forum, nie chciałem nikomu zawracać niepotrzebnie głowy, ale po przestudiowaniu poradników z sieci, jak również próbach własnych poddałem się  :(
Otóż stałem się posiadaczem HTC Mozart 7, którego wcześniej nie miałem okazji zbadać, a tym bardziej nie wiedziałem o ograniczeniach BT podyktowanych Windowsem. Ale do rzeczy. Nie mogę w żaden znaleziony sposób w sieci dojść do ładu z importem kontaktów do telefonu.
1) oczywiście sposób na BT zawiódł, co nie do końca jest prawdą w przypadku samego systemu (np. Lumia 710 na identycznej wersji Windowsa bez problemu znalazła przez BT starą Avilę i w okamgnieniu zaimportowała prawie 250 kontaktów w takiej formie, jak w poprzedniku, czyli bez konieczności edycji)
2) nie powiodło się również wyeksportowanie kontaktów w postaci *.CSV, ponieważ samo konto Hotmail - owszem dane przyjęło - ale w nieakceptowalnej formie, tzn. nie dość, że poucinało wszystkie dane oprócz nazwiska to jeszcze z numeru telefonu pozostał tylko prefiks +48, jeżeli był przypisany do kontaktu. Nie muszę chyba dodawać, że średnio uśmiecha mi się edycja ponad 350 pozycji
3) jedyne co zadziałało to import kontaktów z karty SIM, ale również w formie okrojonej, tzn. z niepełnym imieniem (czy są ograniczenia co do ilości znaków w tym polu?), oraz straszliwie przemieszane, bo widoczne pod nie tymi literami co trzeba (np. nazwisko na B ląduje pod literą A, mimo sortowania od nazwiska i wyświetlania w trybie nazwisko i imię
4) poprawnie wyświetlane są wyłącznie kontakty, które zaimportowałem za pośrednictwem Facebooka.

Czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć czy coś się da z tym fantem zrobić? Naprawdę nie mam już pomysłów. Wersja systemu u mnie to: 7.10 (8107).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, pozdrawiam.


PDAclub.pl

R E K L A M A:


Offline tomson66

 • Newbie
 • Wiadomości: 9
 • Wiadomość użytkownika dołączyła do kolejki oczekujących na zatwierdzenieModerowany
Odp: Import kontaktów w jakikolwiek sensowny sposób, nie daję rady
« Odpowiedź #1 : Kwiecień 05, 2012, 21:06:14 »
Witaj.
Wczytaj sobie ten plik z kontaktami w gmail-u, a następnie zsynchronizuj telefon ze swoim kontem i będziesz miał wszystkie kontakty.
Pozdrawiam.


Offline drimkast

 • Newbie
 • Wiadomości: 33
 • Sprzęt: HTC 7 Mozart, HTC Hermes, HTC Raphael
Odp: Import kontaktów w jakikolwiek sensowny sposób, nie daję rady
« Odpowiedź #2 : Kwiecień 06, 2012, 02:23:20 »
No cóż, synchronizacja kontaktów w WP7,  szczególnie na początku przygody z tym systemem, nie należy do najłatwiejszych. Ja osobiście skopiowałem wszystkie swoje kontakty z karty SIM, potem je ładnie wyedytowałem według imienia i nazwiska, a następnie zsynchronizowałem ze swoim kontem Windows Live, które zakładałem podczas pierwszego użycia mojego Mozarta (ustawienia->aplikacje->kontakty->konta->Windows Live). W ten sposób moje kontakty "leżą sobie" na koncie Windows Live, a ja mogę je stamtąd sobie pobrać po każdorazowej zmianie systemu lub czyszczeniu danych.

Wiem, że istnieje też np. program Transfer kontaktów, jednak sam nigdy go nie używałem i na temat jego funkcji oraz działania musieliby wypowiedzieć się bardziej doświadczeni koledzy.


Offline Pio.t.r

 • Newbie
 • Wiadomości: 4
Odp: Import kontaktów w jakikolwiek sensowny sposób, nie daję rady
« Odpowiedź #3 : Kwiecień 06, 2012, 16:37:31 »
Panowie serdecznie dziękuję, po 4 próbie jednak się udało z Gmailem. Wesołych Świąt!  :ok:


Offline dzez

 • Newbie
 • Wiadomości: 19
Odp: Import kontaktów w jakikolwiek sensowny sposób, nie daję rady
« Odpowiedź #4 : Kwiecień 19, 2012, 00:10:53 »
witam, czy mógłbyś opisać jak tego dokonałeś. bo ja już dorastam do zmiany tel, choć to mój pierwszy dzień z tym urządzeniem