Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Windows Phone 7/8.x/10

PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze

(1/5) > >>

zibolz:
Witam, mam taki problem. Przy próbie wejścia w tryb bootloadera telefon (htc 7 pro) wyświetla tło takie jak w bootloaderze i napis PC92100 SS-BC (4K) i nic więcej. Przez Zuna normalnie się aktualizuje i przywraca do poprzednich wersji, w każdym romie to samo. Proszę pomóżcie

Budniu:
No to uległeś tzw. pół-zbickowaniu telefonu. Zablokowałeś sobie bootloader, a najgorsze jest to, że nie ma na to jeszcze lekarstwa (zaczęło się od Mozartów). Bez pytania Cię obstawiam, że wgrywałeś ROM Mango oficjalną wersję, która wyciekła, a nie robiłeś tego przez Zune tylko przez RUU (wystarczy jednorazowe wgranie takiego ROM-u i już jesteś w czarnej du...). Póki co nikt na XDA nie znalazł na to sposobu. A ROM zapewne pobrałeś stąd: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1254930
Piszę to, bo mając RTM 7720 Mango sam aktualizowałem przez Zune do oficjalnego Mango i zmieniło mi SPL na wersję 3.2, ale normalną i w tryb bootloadera mogłem normalnie wejść (już sobie przywróciłem SPL 1.22 obsługiwany przez DFT). Także sądzę, że nikt Ci nic na to nie poradzi (narazie).

zibolz:
Było dokładnie tak jak piszesz. Z tym że po aktualizacji do oficjalnego mango było wszystko ok. chciałem wgrać rspl i nie było na liście wersji 3.2 więc wybrałem chyba 2.1. Dopiero teraz doczytałem że tak to się może skończyć.

1. Oficjalne mango wgrywa mi się w wersji angielskiej, czy w tym przypadku mogę jakoś przestawić język na polski?

2. Jest szansa na to że wraz z nowym mango zaktualizuje się rónież bootloader i wszystko wróci do normy?

Budniu:
Wiesz kłopot jest w tym, że Twojego telefonu w obecnym stanie bootloadera nie rozpozna komputer - czyli przez RUU nic Ci nie wejdzie bo żeby wgrać musisz mieć urządzenie w trybiue zwyczjanego bootloadera, a nie tego tworu, który masz i ktory nie jest rozpoznawany. Myślę, że jeżeli widzisz po podłączeniu telefonu do PC i synchronizacji by Zune wyświetla Ci komunikat o dostępności nowej wersji tzn. update to ja bym się nie zastanawiał i próbował. Raze z oficjalną wersją Mango wgrywa Ci również SPL więc może odblokuje Ci bootloader, ale pewności nie mam. Jeżeli by Ci się udało wgrać Mango z SPL 3.2 to dalej już sobie poradzisz. Zrobisz downgrade SPL (opisałem to tu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1279905), a później będziesz mógł wgrać sobie preNoDo z XDA, odblokować telefon, a to po to, żeby móc dodać wpis w rejestrze i dopiero zrobić aktualizację Mango i pobrać paczkę z j.polskim. A jeżeli Ci się nie będzie chcaiło to po downgrade SPL będziesz mógł zapodać już HSPL i wgrać customROM. Zasadniczo to nie masz zdaje się nic do starcenia i napisz czy oficjalne Mango odblokowało bootloader poprzez wgranie nowego SPL.
A odpowiadając na pytania:
1. Nie
2. Jak w opisie powyżej - nie wiem, musisz spróbować.

zibolz:
Kłopot w tym że to mi się stało po wgraniu oficjalnej wersji mango 7720 i bootloadera 3.2. Przywracanie przez zuna poprzednich wersji nic nie daje. Zastanawiam się tylko czy jak wyjdzie nastepna aktualizacja mango z nową wersją bootloadera, czy wtedy bootloader się naprawi i czy będzie można w niego wejść.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej