www, activesync i proxy

  • 9 Odpowiedzi
  • 3510 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

www, activesync i proxy
« dnia: Sierpień 13, 2003, 14:53:27 »
mam taki maly problem. w robocie mam serwer proxy ktory wymaga uwierzytelnienia jak sie chce dostac do www. chcialem przez activesync poogladac strony w swoim ipaqu. czy jest to do zrobienia? a jezeli jak podpowiedzcie jak to wykonac.
moze bylo wczesniej, ale mi chodzi o tego proxa!

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
www, activesync i proxy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2003, 17:41:17 »
Do zrobienia pewnie jest, ale wiele zależy od rodzaju proxy i  architektury sieci w Twojej firmie. Musisz znać adres tego serwera oraz hasło (a czasem też nazwę) uprawnionego użytkownika. Najlepiej zrobić to z administratorem sieci.
A może wystarczy sam adres + Twoje hasło, którym logujesz się do komputera?
Pozdrawiam,
biblo

www, activesync i proxy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2003, 09:37:01 »
jak by tu ci powiedziec to ja jestem adminem tej sieci heheheh. tylko mam problem bo jestem nowym posiadaczem ipaqa. masz jakies sugestie? jak i co?

sprawa wyglada nastepujaca:
- w ie ipaqa mam komunikat strona nie zostala znaleziona, probowalem  wpisywac ip- dokladnie to samo.
-proxy obsluguje uwiezytelnienia basic jak i digest, sock 4a, a ja na swoim loginie mam all ip trafic.
macie jakies pomysly?
w ogole jak poprzez active sync sa pobierane strony?
czy ipaq wywoluje zadania czy komputer na biurku?

www, activesync i proxy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2003, 11:05:30 »
bez proxa nie da rady! to jest nie tylko proxy ale i gateway. a przez komore nie probowalem, w najblizszy dlugi weekend bede kombinowal.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
www, activesync i proxy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2003, 12:45:02 »
Teoretycznie powinno działać połączenie z internetem przez ActiveSync - jest ono zależne od tego, jaki dostęp ma komputer stacjonarny, do którego jest podłączony palmtop. A nawet jeśli nie działa, być może coś jest źle ustawione w opcjach dostępu do internetu, być może w ActiveSync nie jest włączone udostępnianie sieci.

A to pecet wywołuje żądania, więc właśnie od niego głównie zależy łączność.

www, activesync i proxy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2003, 14:13:34 »
no to nie rozumiem .. wlaczone w pececie udostepnianie internetu. na pc wszystko dziala dowod- ten post... ehehe
macie jakies pomysly?

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
www, activesync i proxy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2003, 20:41:05 »
Być może chodzi o co innego. Czasem udostepnienie Internetu przez AS się "zacina". Nalezy wtedy odinstalowac AS, tak jak instrukcja nakazuje, zrestartować komputer i znów "normalnie" zainstalować AS. Udostępnianie Internetu przez AS, jak widomo i udowodniono doświadczalnie wiele razy, działa bez potrzeby interwencji użytkownika. Myślę, że to powinno pomóc. Oczywiście najlepiej zainstalować AS 3.7.
Ja mam we firmie ISA (SecureNAT) na Win2k Server i działa udostepnianie Internetu przez AS bez cienia problemu.

www, activesync i proxy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2003, 10:08:48 »
sprawdzilem pare rzeczy. jednak ipaq bezposrednio probuje dobic sie do proxa! po strasznych kombinacjach ujrzalem na ekranie blad 403! hehe tylko tworcy kochani z MS zapomnieli o mozliwosci logowania sie do proxa w pocket IE! co bardziej denerwujace to proxy jest tez produkcji MS (ISA SERWER) heheh no coz.  macie jakies pomysly?

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
www, activesync i proxy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2003, 11:58:27 »
Hmm, a tu zaglądałeś:
w Settings/Connections wybierz Connections, a następnie Modify i tam jest zakładka Proxy Settings. Można tam wpisać adres serwera, a w Advanced adresy i port dla HTTP, WAP i Socks, typ Socks (4 lub 5) oraz nazwę i hasło użytkownika.
Pozdrawiam,
biblo

www, activesync i proxy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2003, 08:55:31 »
tak zagladalem, jak to wpisze mam wlasnie taki komunikat jak podalem na poczatku czyli: strona nie zostala odnaleziona. a jak tego nie ma to wyskakuje 403 z isa serwera ;-( buuuu... dobra przezyje jakos bez tego.... ale mimo wszystko nie lubie jak cos jest nie tak.