Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami

  • 12 Odpowiedzi
  • 21198 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« dnia: Marzec 10, 2008, 19:11:33 »
Jak wiadomo w niektórych modelach iPAQów występuje śmieszny problem z przyciskami w grach: albo nie działają wcale jeśli gra nie ma opcji definiowania przycisków, albo - jak w przypadku Worms World Party - my sobie definiujemy ulubione buttony a to i tak nie działa... Problem dotyczy głównie serii hx2xxx, ale okazuje się że dotyka również najnowszego dziecka HP czyli modelu 214 (i jak sądzę również 114). Wobec tego warto przypomnieć pewien trick który pozwala cieszyć się w pełni naszymi ulubionymi Wormsami

Pierwszym krokiem jest oczywiście zainstalowanie Wormsów na pockecie. Następnie w katalogu z grą odnajdujemy plik WWPSave.dat i kopiujemy go na PC. Teraz odpalamy hexedytor (a jeśli go nie mamy lub w ogóle nie wiemy ossochozi ściągamy XVI32 http://www.chmaas.handshake.de/delphi/freeware/xvi32/xvi32.htm rozpakowujemy zipa i odpalamy). otwieramy w nim pliczek WWPSave.dat (wystarczy przeciągnąć na okienko programu) i szukamy kodów klawiszy.



Kody to te 3 śmieszne znaczki po prawej stronie i odpowiadające im kody po lewej - u was mogą być inne wartości, a nawet na pewno będą. Kolejno od lewej są to: Fire, Jump i Back-Flip. Teraz wystarczy wpisać kody tych buttonów które najbardziej nam pasują i gotowe:

iPAQ hx2xxx (przetestowane na hx2750)
kalendarz - C6
kontakty - C7
mail - C8
itask - C9
dyktafon - C5

iPAQ 214
kalendarz - CC
mail - CD
dyktafon - C6

dla innych pocketów kody mogą być inne


Dla tych co nie wiedzą nadal jak to wpisać: na przykład chcemy na hx2750 przypisać skok do klawisza itask - zaznaczamy drugą z trzech kratek (pierwsza to strzał, a trzecia skok do tyłu) w lewej (białej) części i wpisujemy z klawiatury C9

Po wprowadzeniu zmian plik zapisujemy i kopiujemy z powrotem na pocketa, ale ten oryginalny radzę zachować pod zmienioną nazwą na wypadek gdybyście coś poknocili :]


*

tommi3737

Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2008, 01:05:02 »
niestety-ta metoda na moim hx2795b niedziala-tzn sama zmiana tych pól daje wynik ale tylko w postaci przycisku dyktafonu. Tzn czy tym programem podmieniam, czy robię to w samej grze to dyktafon zawsze dziala(moge do niego przypisac kazdy ruch) ale do zadnego innego juz nie.

ma ktos jaka inną metodę na to?? Slyszalem o jakis specjalnych programach ktore mapuja klawisze-tylko ja niewiem jak sie nimi posluzyc-pomóżcie :)

*

Offline Rafcio.s

  • **
  • 197
  • Omnia II i8000
Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:21:57 »
W mio a702 nie dziala mi tylko kierowanie celownikiem   :(
Co mam zrobic  :'(

Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2008, 21:17:15 »
Klawisze z iPAQ 214 działają, ale jest jeszcze drobny problem. Kiedy klikam góra/dół to mi się robak przesuwa, kiedy prawo/lewo, to kieruje broń w górę i na dół. Znaczy się, gdyby robaki były w pionie, to klawisze działają jak trzeba, a że są w poziomie, to kierunki sa pomieszane .... da się coś z tym zrobić?

Jeszcze co do kodów klawiszy: może dałoby się też przypisać windows i ok, a najlepiej środkowy klawisz w sekcji sterującej do sterowania zamiast dyktafonu? Jakie są kody pozostałych klawiszy poza wymieniona trójka?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2008, 21:29:47 »
Windows i OK nie da się przypisać
środkowy klawisz ma kod 86
co do kierunków to nie wiem czemu masz obrócone, u mnie jest dobrze tzn. góra-dół celowanie, a lewo-prawo chodzenie

Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2008, 11:18:42 »
Witam.
Mam problem z buttonami na Htc Touch Diamond i niestety nie umiem korzystać hex editora :( Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc? Może ktoś z was ma już zmodyfikowany plik wwpsave na diamonda?
Pozdrawiam

Edit.
Udało mi się znaleźć dobry plik :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2008, 11:38:35 wysłana przez Trivet24 »

Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2009, 16:01:10 »
Windows i OK nie da się przypisać
środkowy klawisz ma kod 86
co do kierunków to nie wiem czemu masz obrócone, u mnie jest dobrze tzn. góra-dół celowanie, a lewo-prawo chodzenie
a jakie kody mają u ciebie klawisze góra, dół, prawo i lewo? próbuję zmapowac klawisze dla urządzenia Lark Freebird 35.3 i nie mogę dojśc do tego gdzie w tym pliku znajdują się wartości odpowiedzialne za chodzenie i celowanie.. w sumie to za inne funkcje też :P

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2009, 16:16:50 »
góra - 26
dół - 28
prawo - 27
lewo - 25

z tym że obawiam się że w kwestii chodzenia i celowania grzebanie w konfigu nic nie da, ponieważ w odróżnieniu od skoków i strzału przycisków odpowiedzialnych za kierunki w tej grze się nie definiuje, a więc nie są one zapisywane w konfigu

Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2009, 16:21:54 »
najwyraźniej masz rację.. cóz będę więc kombinował jakoś inaczej

Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2010, 12:32:05 »
Witam mam taki sam problem w asusu p 527 nie mam skoku ani strzału takto wszystko działa i nie wime jak to zrobić  czy ktoś wie jak to zrobić w tym modelu z góry dzięki    :worried:

*

Offline napoleonseba

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E61i i HP HX2190b+WiFi Agere
Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2011, 22:03:43 »
niestety-ta metoda na moim hx2795b niedziala-tzn sama zmiana tych pól daje wynik ale tylko w postaci przycisku dyktafonu. Tzn czy tym programem podmieniam, czy robię to w samej grze to dyktafon zawsze dziala(moge do niego przypisac kazdy ruch) ale do zadnego innego juz nie.

ma ktos jaka inną metodę na to?? Slyszalem o jakis specjalnych programach ktore mapuja klawisze-tylko ja niewiem jak sie nimi posluzyc-pomóżcie :)

Miałem ten sam problem trzeba zastosować inne kody
dyktafon - C5 - strzał
kontakty - CC - skok do przodu
mail - CD - skok do tyłu

U mnie działa   :)
MDA Pro---> Toshiba G910---> Nokia E61i + HP HX2190b+WiFi Agere

*

Offline Kxrekorikus

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD7
Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2011, 20:14:24 »
Można prosić o reup obrazka ...
Na moim asusie p750 chętnie popykam w wormsy  :) ale klawisze nie działają :/


Co do nicku: wystarczy Kxr

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Wormsy - rozwiązanie problemu z niedziałającymi buttonami
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2011, 10:59:01 »
proszę, obrazek w załączniku