PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ ŁADOWARKĘ Z ALLEGRO !!!!

  • 5 Odpowiedzi
  • 16371 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ ŁADOWARKĘ Z ALLEGRO !!!!
« dnia: Wrzesień 04, 2008, 23:54:36 »
Witam. Pisałem wczoraj na forum dot. ładowarek do iPAQ o produkcie, który kupiłem na allegro a mianowicie o tym: http://allegro.pl/item430664546_ladowarka_sam_spv_htc_usb_2a_w_w_kosciuszki.html

 Korzystanie z tego urżadzenia skończyło się dzisiaj sfajczeniem instalacji gniazda zapalniczki, ale mogło być gorzej... :/

Ja się przyjrzycie konstrukcji tej ładowarki, to przy bolcu + jest taka metalowa obrączka. Nad nią jest plastikowy wkręcany elemennt. Rola obrączki jest taka, że trzyma ona obie połówki ładowarki razem tak, żeby tenże plastikowy element mógł byc wkręcony. Brzmi to może trudno, nie chce mi się teraz robić rysunku, ale tak naprawdę jest to proste jak budowa cepa. Dwie połówki ładowarki nie są skręcone, nie ma tam też zatrzasków, one po prostu w siebie wchodzą i jest to połączenie nie do końca pewne. Dzisiaj po którymś włożeniu ładowarkido gniazdkacoś się obluzowało i ta metalowa obrączka wpadłą do gniazda zapalniczki robiąc piękne zwarcie.

  Dlatego też po zakupie radzę wziąć taśmę i okleić obudowaę dookoła, żeby się pewniej trzymała, wykręcić ten plastikowy element (uwaga, bo pod nim jest bezpiecznik na spręzynce i może się katapultować, podobnie jak zam bolec "+") i posmarować delikatnie jakimś klejem, żeby się sam nie wykręcał, jednak z wyczuciem tak, aby dało się to odkręcić w razie konieczności wymiany bezpiecznika.

  Jak już mówiłem, jak ktoś nigdy nie rozbierał takiej wtyczki to może brzmieć to trochę trudno, ale naprawdę każdy kto nie ma dwóch lewych rąk da sobie z tym radę :) I radzę ogólnie zwracać uwage na to co wtykamy do gniazda zapalniczki, bo na opakowaniu jest po polsku dużymi literami napisane: Kraj pochodzenia: Chiny :) Nic do Chin nie mam, spędziłem tam pół roku i bardzo lubię ten kraj i jego mieszkańców, ale określenie "chińska tandeta" nie wzięło sie znikąd :)

*

Offline Iro79

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 16GB,Ipaq3970,Core 2 Quad 3,0GHz, 4 GB DDRII,9600Gt GeForce 1024 Mb
Odp: PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ ŁADOWARKĘ Z ALLEGRO !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2008, 21:02:05 »
To są te najtańsze ładowarki sprzedawane w Polsce po cenach w jakich można zakupić już pewną ładowarkę.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ ŁADOWARKĘ Z ALLEGRO !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2008, 08:08:05 »
coś Pan chciał za te... duże pieniądze... :O
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ ŁADOWARKĘ Z ALLEGRO !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2008, 08:29:07 »
W zasadzie można czuć się oszukanym ze względu na beznadziejną jakość produktu, ale ceny oryginalnych ładowarek np. HTC 2A oscylują w granicacj 49 zł. Lepiej chyba wydać więcj za bezpieczny i markowy produkt. Samochód kosztuje więcej niż pozorna oszczędność ;-)

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ ŁADOWARKĘ Z ALLEGRO !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2009, 18:51:33 »
W zasadzie można czuć się oszukanym ze względu na beznadziejną jakość produktu, ale ceny oryginalnych ładowarek np. HTC 2A oscylują w granicacj 49 zł. Lepiej chyba wydać więcj za bezpieczny i markowy produkt. Samochód kosztuje więcej niż pozorna oszczędność ;-)

Prawda jest taka, że czasem wydasz za ładowarkę dużo, a i tak produkt nie jest najlepszy.
Ja kupiłem za 49 zł ładowarkę 2A, która nie była w stanie uciągnąć mi iPAQ'a z kartą CompactFlash (choć bez CompactFlasha radziła sobie, nawet z aktywnym połączeniem bluetooth).
Dopiero ładowarka HTC sprostała zadaniu, choć kosztowała mnie tyle samo, co poprzednia nie-markowa.

PS.
Ale faktycznie, te najtańsze ładowarki to już dno, totalne. Typowe "jednorazówki" ;)
 Temat dawno zgnił i pokrył się pleśnią. Nie bawmy się w wykopki (adamerso)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2009, 18:53:21 wysłana przez overconscious »

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ ŁADOWARKĘ Z ALLEGRO !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2009, 19:01:45 »
Witam ja też kupiłem tanią ładowarkę i rozsypała się
teraz mam droższą i nie żałuję
może mi starczy na długo
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko