Klawiatura HP iPAQ Folding FA287A (Bluetooth)

  • 5 Odpowiedzi
  • 16442 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klawiatura HP iPAQ Folding FA287A (Bluetooth)
« dnia: Listopad 29, 2006, 12:33:28 »
Czy ktoś z Was korzysta z klawiatury HP iPAQ Folding FA287A (Bluetooth)?
Czy klawiatura współpracuje z innymi palmtopami (np. Dell Axim x51v)?
Czy dostępne są sterowniki pod WME 5.0?
Czy płynne wprowadzanie znaków (6-10/sek) jest możliwe? Czy podczas wprowadzania znaki "gubią się"?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Link do opisu klawiatury

*

Offline xenocrates

  • **
  • 114
  • Sprzęt: BB 9800 Torch
Klawiatura HP iPAQ Folding FA287A (Bluetooth)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2006, 15:57:30 »
Tak ja korzystam.
Niestety z tego, co mi wiadomo współpracuje tylko z PDA HP.
Sterowniki pod 5.0 są oczywiście dostępne, ale musisz poszukać na stronach HP.
Znaki wprowadza się płynnie nawet przy dość szybkim pisaniu. Co jakiś czas zdarzają się opóźnienia jakby się coś zatykało, ale da się z tym żyć.

I jeszcze jedno; niestety HP umieściło pod prawym altem tzw Euro Symbols. Co w praktyce oznacza, że jeśli się chce wprowadzać polskie znaki z altem to nie obędzie się bez przeróbki drivera.
Ale można korzystać z mapowania klawiatury programem AEK-map: http://ae.inc.ru/aekmap.php
Jest tam dostępny układ klawiatury wykorzystujący "strzałkę w lewo" jako alt.

*

Offline IWANEQ11

  • ***
  • 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Rx3715, Htc Kaiser, HTC HD2
Klawiatura HP iPAQ Folding FA287A (Bluetooth)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2006, 17:51:09 »
1. korzystam i jestem bardzo zadowolony (nie uzywam polskich znaków)
2. jestem prawie pewien, ze chłopaki uruchomili ja na innym PDA niz HP chyba aximie wlasnie albo looxie. są bodajze 2 watki o klawiaturach gdzie prowadzilismy ostra dyskusje dot. m. in. tej klawiatury. -->zapraszam opcja szukaj  ;)
3. j/w
4. j/w

Zostało to opisane w tych watkach, ktrych poszukaj, ale dodam,że nie ma tam jako takiego wyloncznika z prawdziwego zdażenia. wiec jak zlozysz kalwiature to baterie po tygodniu do wymiany. Ja wyjmuje baterie jesli nie pisze(poprostu przekrecam odwrotnie jedna) i wystarczy to na kilka miesiecy.

jakość wykonania poprotu super POLECAM!!!

Klawiatura HP iPAQ Folding FA287A (Bluetooth)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2006, 18:03:04 »
Dzięki za info! Jeśli ktoś z Was ma sterowniki do tej klawiatury to prosiłbym o podesłanie ich na maila (dostępny w profilu). Szukałem jakichkolwiek dodatkowych informacji (w tym sterowników) dotyczących tego modelu klawiatury na stronie HP ale NIC nie znalazłem.

Jeśli jest ktoś kto uruchomił tę klawiaturę na innym PDA to proszę o wpis na forum. Sam poszukam więcej informacji na ten temat i jeśli coś znajdę to oczywiście podzielę się informacją.

*

Offline xenocrates

  • **
  • 114
  • Sprzęt: BB 9800 Torch
Klawiatura HP iPAQ Folding FA287A (Bluetooth)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2006, 19:14:03 »
Sterownik do WM 5.0 jest na przykład tu: http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/locate/1129_6089.html
Ja dodam, że też jestem bardzo zadowolony, bo klawiatura ma po rozłożeniu wymiary prawie takie jak w notebooku i dlatego pisze się na niej dużo łatwiej niż na innych.

Odp: Klawiatura HP iPAQ Folding FA287A (Bluetooth)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2011, 01:08:43 »
Trochę odświeżę temat, bo właśnie mam kłopocik z instalacją ww klawiatury do mojego hw6915.

Bluetooth jej nie wykrywa a sterownik z poniższego linka nie uruchamia się (komunikat, że jest to niewłaściwa aplikacja)

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=215348&prodSeriesId=420534&swItem=PSG_I23241-108397&prodNameId=420535&swEnvOID=2067&swLang=8&taskId=135&mode=4&idx=1

może ktoś zna rozwiązania, albo link do właściwego sterownika,
dzięki