Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???

  • 102 Odpowiedzi
  • 51001 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 01, 2006, 22:47:49 »
Cytat: "Tomkiewicz"
ee mi sie wydaje, ze jasniej nie mozna...

Cytat: "Tomkiewicz"
owszem jest pinout dla klawiatur 12-pin, ale one maja styki po obu stronach! moja ma tylko po jednej


Cytat: "Tomkiewicz"
znalazlem tez foto od strony pinow (...):
http://images3.fotosik.pl/70/f4f5eb972803a704med.jpg


topic ten i podobny drugi na tym forum przejrzalem kilkakrotnie i wyczytalem wszystko, co sie da :P. Jak napisalem w cytatach, wtyczka ma zlacza po jednej stronie, a nie, jak na schemacie po dwoch...

poza tym schemat na podanej stronie nie pasuje do 3600 - patrzylem foty na allegro i maja identyczne zlacza, jak ja w klawiaturze!


Heh - raz w życiu widziałem na oczy chyba 37XX i miał dwustronne! A na tych fotkach z linków, to samej wtyczki wcale nie widać :) Nie było się więc szans zorientować. To samo tu : http://palmare.idnes.cz/PocketPC_WinCE/WinCE_Hardware/pdapinout040317.html trudno coś powiedzieć, w związku ze złym zdjęciem. Ty masz łatwiej, bo widzisz to na żywo. Wszędzie gdzie sprawdzałem dla 36XX i 37XX wtyk jest zobrazowany jako dwurzędowy - dokładnie taki jak na pinouts.ru. Oczywiście chodzi o same styki we wtyczce - nie o wyprowadzenia do których lutujesz - to zupełnie inna sprawa.

Edit : wpadłem na coś na hiszpańskiej stronie http://66.249.93.104/search?q=cache:dNVMyL3ovAYJ:www.fermines.com/Conexion_PDA_GPS.htm+pinout+%26+ipaq+%26+36&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=18 tu styki wydają się być po jednej stronie, być może istniały 2 wersje 36XX i 37XX? Ten pinout już powinien Ci idealnie pasować (choć we wszystkich przypadkach wychodzi na to samo patrząc na numerację :)

*

Offline arczi

  • ****
  • 921
    • http://www.arczi79.netarteria.info
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 03, 2006, 14:33:52 »
Wita wszystkich.

Kupiłem tą klawiaturkę V35.. jednakże mam małe pytanie odnonie przeróbki gniazda pod h4150:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=36434&start=100

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdr.
Casio Cassiopeia E-115 ----> HP iPaq h4150 ----> HTC Touch Pro ----> HTC Inspire 4G ----> HTC Desire HD ----> Samsung Galaxy Note  4 (N910C)

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 03, 2006, 15:48:03 »
siedze juz 3 godziny nad ta klawiatura i powoli mam dosyc :[...

klawiature z ukladem franc przerobilem w 5 minut, swietnie dziala, sterownik smiga, a pocketty pokazuje jak plyna bity

inna historia jest w przypadku drugiej klawiaturki - najpierw chcialem zrobic przejsciowke, zeby nie psuc obu klawiatur:
- kabelek od francuskiej (czyli od gniazda) podlaczylem do gniazda w normalnej (RXD, DTR, GND)
- wedlug podanych pinoutow, piny sie zgadzaja (te, do ktorych podpinam w normalnej klawiaturze sa wykorzystane - leci od wlasnie nich tasemka)
- kable sa OK, bo sprawdzalem woltomierzem i "przejsciowka" przewodzi jak trzeba
- po podlaczeniu klawiatury i poklepaniu w znaczki nic sie nie dzieje
- po wylaczeniu sterownika i wlaczeniu pocketty na francuskiej klawiaturze ida bity, na normalnej cisza
- jak poruszam kabelkami (a konkretnie jak wyciagam pin 3 od prawej - http://images3.fotosik.pl/70/f4f5eb972803a704med.jpg) to sie czesto pojawia pojedynczy znaczek - zazwyczaj co, co wyglada jak y-umlaut, a czasem d z za dluga kreska

i jeszcze jedna rzecz zauwazylem - we franc klawiaturze sa 3 kable (RXD, DTR i GND), a w normalnej 5 (jeszcze RTS i DCD) - moze jeszcze je trzeba podczepic? Za co one odpowiadaja? Jak moge je "przetestowac" bez podpinania (moze zewrzec cos z masa?)

w skrocie: prosze o pomoc, moze jakiegos elektronika, bo mi rece na to opadaja ;(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 03, 2006, 16:28:31 »
Cytat: "Tomkiewicz"

i jeszcze jedna rzecz zauwazylem - we franc klawiaturze sa 3 kable (RXD, DTR i GND), a w normalnej 5 (jeszcze RTS i DCD) - moze jeszcze je trzeba podczepic? Za co one odpowiadaja? Jak moge je "przetestowac" bez podpinania (moze zewrzec cos z masa?)

Skoro były w 36XX to trzeba je też zapewne podpiąć w nowym Ipaq'u. Rozpiskę pinów masz, to co szkodzi spróbować. RTS to rrequest to send - zgłoszenie gotowości do komunikacji czy coś podobnego a DCD data carrier detect (tego nie rozgryzłem jeszcze).

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 06, 2006, 00:12:10 »
juz sobie odpuscilem ta kozacka klawiature :(

aktualnie pracuje nad sterownikiem viewsonicowskiej - zrobilem uklad taki, jak mi pasuje, do szczescia mi brakuje jednej rzeczy - zamiany miejscami przyciskow CTRL i FN - probowalem odczytywac kody klawiszy (sprzetowe) przez PockeTTY, ale ni w zab nie pasuja do czegokolwiek w binarce :(... moze jakas sugestia?

zalezy mi na tym, poniewaz przyzwyczailem sie, ze ctrl mam max po lewej i jak chce wcisnac np. Ctrl+A to mi wychodzi do kontaktow :[

PS: taki zoltodziob tutaj jestem a tak Wam glowe zawracam :P

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 22, 2006, 13:40:00 »
Wiem że to nie to forum, ale pytanie do znawców tematu tych klawiaturek PV 35 - czy ma sznase to zadziałać z MDAII ?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 22, 2006, 13:50:37 »
Cytat: "kristofz"
Wiem że to nie to forum, ale pytanie do znawców tematu tych klawiaturek PV 35 - czy ma sznase to zadziałać z MDAII ?

Działa z każdym pocketem, który posiada złącze szeregowe w standardzie rs232 (a mda2 takie posiada,o ile się orientuję).

*

Offline miru2

  • 19
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 24, 2006, 22:19:54 »
Czy jest szansa aby taka klawiatura ruszyła na N560. Nie mogę wyszukać sterów pod WM5. Oryginalne z płyty i dotychczas pobrane z sieci na WM2003 nie działają. Na liście nie pojawia się dodatkowa klawiatura. Pobrane do Stowaway nawet się nie ładują (zgłasza błąd).[/list]

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 24, 2006, 22:29:45 »
Cytat: "miru2"
Na liście nie pojawia się dodatkowa klawiatura

nie powinna - klawiatura dziala niezaleznie od ekranowej... sprawdz, czy polaczenie COM dziala (pocketty), potem sie baw sterownikami

Odp: Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 16, 2009, 14:22:58 »
Witam,

Mam pytanie odnośnie tych klawiaturek. Zakupiłem 2 włoskie na allegro, posiadam Hp IPAQ rx3715. W ferworze tych wszystkich opisów, kakofonii którą czytam nie wiem już sam kogo słuchać :O. Ktoś pisze, że wymagana jest końcówka za 15 zł, ktoś że da się to obejść. Czy schemat z tematu:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=39072.msg236914#msg236914

odpowiada schematowi idealnie do rx3715 tak, by działało?
Czy da się wgrać sterowniki (zakładam że te sterowniki na forum pisane są tylko pod h41xx) tak, by działały znaki polskie po wciśnięciu kombinacji atl + (e, a, z) tak by dawały ą ę ż?
Jeśli jednak są uniwersalne to czy można prosić o upload? bo oba linki z tematu dla h41xx nie działają  :-?
Czy ostatecznie udało się komuś uruchomić gry i sterować nimi z poziomu tejże klawiatury? (pytanie raczej pro forma - ponieważ i tak nie używam gier - ale jednak - jak mieć to mieć full komplet!  :E )

« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 15:21:43 wysłana przez Mephistopheles »

*

Offline andi

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: h2200 hx2750 i780 N900 hx4700
Odp: Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 01, 2010, 17:59:42 »
Witam,

Chcąc odświeżyć wątek, mam wielką prośbę:

Potrzebuje sterownika do foldable keyboard (nie bluetooth) który był zamieszczony pod (teraz niedziałającym) linkiem:
http://republika.pl/hans_ps/iPAQ_Foldable_Keyboard_PL.zip

Czy ktoś z Was ma ten sterownik? (lub inny do compaq/hp foldable keyboard - z obsługą pl znaków)


Pozdrawiam,
andi

*

Offline andi

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: h2200 hx2750 i780 N900 hx4700
Odp: Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 02, 2010, 08:43:31 »
UPDATE:

Dzięki uprzejmości użytkownika Hans_PS, moja klawiatura na odpowiednim sterowniku śmiga z pl znakami! (THX!)

*

Offline Chemik89

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim x50v / SE k800i
Odp: Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 08, 2010, 21:19:18 »
właśnie jestem w trakcie przerabiania tej klawy ;)
jak na razie udało mi sie ja jako tako zmusić do działania z moim x50v,
ale nie do końca jest wszystko ok ...
-przy zasilaniu z ppc ( z wyjścia ttl 3,4v, DTR nie daje u mnie żadnego napięcia nawet po nawiązaniu sesji z portem .. ) reaguje na niektóre klawisze dopiero za n-tym wciśnięciem, czasami na pojedyńcze kliknięcie reaguje jak na trzymanie klawisza ...
-przy zewnętrznym 5v jest o wiele lepiej - tylko sporadycznie zdarza się ww. sytuacja

ma ktoś może sterowniki od dellowskiej klawiatury ? bo już chyba nie ma na ich stronie ..
PŁ Student
c++&OpenGL programmer ;]