Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???

  • 102 Odpowiedzi
  • 50990 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 11, 2006, 19:03:49 »
Cytat: "Hans_PS"
Wracając do strowników - nie mogąc uruchomić polskich znaków z ALT przerobiłem te uzyskiwane z CAPSLOCK - nie jest to wygodne ale działa. Plik do podstawienia na iPaqu po zainstalowaniu oryginalnych sterów HP jest dostępny pod adresem: http://republika.pl/hans_ps/KeybdG750.zip. Jeśli ktoś z klubowiczów posida sterowniki HP do iPAQa h2210 w wersji innej niż angielska (na stronie HP znalazłem tylko angielskie) lub te ze strony www.darfon.com.tw G7U0 (na stronie są martwe linki) to proszę o info.


Chyba znalazlem dla ciebie rozwiazanie, a dokladniej to ciut lepiej przeszukalem HP i znalazlem nowsze sterowniki w roznych wersjach jezykowych: http://h18007.www1.hp.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/22408.html?jumpid=reg_R1002_USEN
Z tego co widze to "English (UK) (SP29689)" maja odblokowany ALT (przynajmniej widze wpisane znaki w miejscach uzyskiwanych z altem), napewno francuskie czy inne tez maja alt odblokowany.

Powodzenia i daj znac czy sie udalo.

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 11, 2006, 20:21:52 »
Cytuj
Chyba znalazlem dla ciebie rozwiazanie, a dokladniej to ciut lepiej przeszukalem HP i znalazlem nowsze sterowniki w roznych wersjach jezykowych: http://h18007.www1.hp.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/22408.html?jumpid=reg_R1002_USEN
Z tego co widze to "English (UK) (SP29689)" maja odblokowany ALT (przynajmniej widze wpisane znaki w miejscach uzyskiwanych z altem), napewno francuskie czy inne tez maja alt odblokowany.

Powodzenia i daj znac czy sie udalo.


Bingo! Dzięki Sanjuro! Faktycznie przy sterownikach UK z ALT można wprowadzać jak sądzę samogłoski akcentowane (no bo czym innym mogą być znaki z kreską na górze w angielskim? :)) tak więc nawet "ó" jest od razu. Resztę szybciutko poprawiłem i wszystko gra - są polskie literki z ALT na iPAQu. Stery po przeróbce do pobrania pod adresem http://republika.pl/hans_ps/iPAQ_Foldable_Keyboard_PL.zip.

*

Offline xenocrates

  • **
  • 114
  • Sprzęt: BB 9800 Torch
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 11, 2006, 23:17:26 »
Hans_PS jesteś wielki!  :!:  :!:  :!:
Nareszcie działa to wyśmienicie (na hx4700). Całe szczęście, że nie zdążyłem pozbyć się tej klawiatury bo chciałem to zrobić z rozpaczy.
Stokrotne dzięki. :D

*

Offline IWANEQ11

  • ***
  • 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Rx3715, Htc Kaiser, HTC HD2
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 11, 2006, 23:57:03 »
xenocrates a Ty nie miałes klawiatury hp bt??? Chłopaki da sie zrobić coś by w podobny sposob uzyskac Pl znaki w tej klawiaturze???

*

Offline xenocrates

  • **
  • 114
  • Sprzęt: BB 9800 Torch
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 12, 2006, 10:33:05 »
Oczywiście, że miałem, a raczej ciągle mam. Dokładnie było tak, że wobec fiaska wszelkich prób uzyskania polskich literek na zwykłej G750, zakupiłem klawiaturę HP bluetooth, którą udało się przewalczyć przy pomocy AE Keyboard mapper (o czym pisałem w znanym Ci wąku). Jednak nie zdążyłem jeszcze pozbyć się G750, która teraz działa jak marzenie. Założę się jednak, że dałoby się przerobić sterownik do BT HP.Skoro uzyskuje się na niej przy pomocy prawego alta tzw. Euro symbols, to alt nie jest zablokowany, trzeba tylko pozmieniać co trzeba.  
I jeszcze jedno. Klawiatura BT HP ma jedną niewątpliwą zaletę. Są nią rozmiary. Klawisze są prawie takie jak w laptopie, co znacząco wpływa na komfort pisania. Dlatego mi też zależy na sterowniku, który by działał, bo się do tej klawiaturki przyzwyczaiłem. Dlatego na razie nie będę niczego się pozbywał i poczekam jak rozwinie się sytuacja.
Jak już pisałem w poprzednim wątku bawienie się przerabianie sterownika to dla mnie za wysoki poziom. Nawet próbowałem, ale zero wyników.
Pozostaje tylko zapytać Hansa_PS czy by się nie zajął w wolnej chwili sterownikiem do BT HP.

*

Offline IWANEQ11

  • ***
  • 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Rx3715, Htc Kaiser, HTC HD2
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 12, 2006, 13:38:05 »
No wlasnie Hans_PS byśmy byli baaaaaaaaaaaaaaardzo wdzięczni!!!!
Dla nas to za wysokie loty, a dla Ciebie kasza z mleczkiem;)

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 12, 2006, 21:04:56 »
Kaszka z mleczkiem to może nie :) Skorzystałem tylko ze wskazówek kolegów na forum, a że edytor heksadecymalny nie jest mi obcy to faktycznie okazało sie to proste. Nie wiem jak będzie ze sterami do klawy BT. Ściągnąłem SP29338.exe ze strony HP,  są to jednak sterowniki US, a w przypadku G750 te miały akurat zablowany ALT.

Xenocrates, możesz podesłać mi swoje sterowniki (chyba że to są właśnie te, które ściągnąłem), a najlepiej pliczek sterownika z PDA oraz jakie znaki uzyskujesz i pod którymi klawiszami z ALT?

*

Offline IWANEQ11

  • ***
  • 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Rx3715, Htc Kaiser, HTC HD2
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 14, 2006, 00:28:32 »
No chlopaki działacie???xenocrates Ty masz troche wieksze pojecie o tym niz ja więc przesylaj prosze te stery i informacje jakie tzreba.

Ja moge przeslac stery zmaieszczone na plycie do klawiaturki(pewnie taki sam jak kolegi), albo plik z pocketa - tylko ktory?? To samo moge metoda prob i bledow sparwdzic jakie znaki otrzymuje sie z prawym altem.

Zrobie wszytko aby pomoc i rozwiazac problem, bo jakby nie bylo to bedzie rewolucja;)

*

Offline xenocrates

  • **
  • 114
  • Sprzęt: BB 9800 Torch
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 14, 2006, 11:25:48 »
Spokojnie spokojnie, już trwają prace i pierwsze rezultaty wyglądają obiecująco. Jak tylko będzie coś więcej wiadomo to oczywiście damy znać.

*

Offline IWANEQ11

  • ***
  • 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Rx3715, Htc Kaiser, HTC HD2
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 14, 2006, 14:38:55 »
Cieszy mnie to bardzo :D

*

Offline xenocrates

  • **
  • 114
  • Sprzęt: BB 9800 Torch
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 17, 2006, 20:36:40 »
Smutne wieści, ale ze sterownikiem do BT HP klapa.  :cry: :cry:  :cry:
Sprawa okazała się dużo bardziej skomplikowana niż w przypadku G750.
Po prostu panowie z HP zrobili jedną klawiaturę do wszystkich języków eupropejskich, niektóre znaki są uzyskiwane przy pomocy prawego alta. W tym wszystkie samogłoski akcentowane i umlauty.
Hans_PS mimo starań utknął w gąszczu znaków...., ale tak wielkie dzięki za dobre chęci i pracę.
Jedyne co się udało uzyskać, to polskie znaki z altem tam gdzie były euro symbols, czyli z, x, c, n, e. Myślę, że może to spowodować, działanie pełnego wprowadzania polskich znaków z Marchevką, która wygeneruje pozostałe, ale nie jestem pewien. Jak będę miał czas (bo nie mam jej w tej chwili zainstalowanej, a trzeba by zrobić hard reset) to sprawdzę i napiszę.

*

Offline IWANEQ11

  • ***
  • 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Rx3715, Htc Kaiser, HTC HD2
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 18, 2006, 00:08:48 »
dzieki chlopaki, szkoda :( ale trudno sie mowi...

*

Offline Eskel

  • 40
    • www.sobotka.uznam.net.pl
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 24, 2006, 23:32:41 »
Chlopaki wiem ze to glupie pytanie ale czy ta klawiaturka VewSonic bedzie dzialac z HX2795 z WM 5.0??? Nie chodzi mi o polskie litery ale o wygodne pisanie na GG przez gprs i odpisywanie na maile. Inne pytanie ja mam 2 lewe rece do lutowania nie wiecie kto by za odplatnoscia cos takiego zrobil i ile moze to kosztowac?

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 14, 2006, 18:41:41 »
Czesc, czy ktos moglby mi udostepnic schemat polaczenia klawiaturki z Dell Axim x30? Chetnie skorzystalbym tez ze sterownika, jesli dobrze zrozumialem, Brela opracowal jego wersje dla x30 z polskimi znakami.
Niestety obrazki i linki podane w postach juz nie dzialaja... z gory dzieki.
Jesli mozna to prosze o info na forum albo na gnomosg malpka wp kropka pl

*

Offline Eskel

  • 40
    • www.sobotka.uznam.net.pl
:((((
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 15, 2006, 06:53:13 »
Niestety, nie doczekalem sie odpowiedzi na posta :(( Mimo to zabieram sie do lutowania bo klawiaturke juz dostalem. Dam znac czy zadziala, najwyzej silentjobowi sprzedam :PPP

*

_Morf_

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 01, 2006, 01:50:51 »
Witam przeczytałem cały temat i niestety pełno tu martwych linków. Kupiłem tą klawiaturę FOTO ale niestety nie mam do niej sterowników. Które podane przez was by pasowały do Acera n300 ? Ewentualnie skąd można dorwać działąjące linki :) bo płyty ze sterownikami nie mam :P podeśle ktoś  :wink: .

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 01, 2006, 02:04:10 »
Ja używam tych tyle że na aximie. Może na twoim tez ruszy.
http://rapidshare.de/files/19313279/G7M0.ARM_PL_QWERTY.rar.html

wtyczka pasuje do acera? Może ma rs232 na innych pinach i dlatego nie działa.
Are you shpongled?

*

_Morf_

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 01, 2006, 11:08:50 »
Kupiłem z przerobioną wtyczką  :wink:. Dzięki za link może będą działać. Jak ktoś jeszcze coś znajdzie proszę o linki :)

*

Offline Eskel

  • 40
    • www.sobotka.uznam.net.pl
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 02, 2006, 09:30:13 »
Sluchajcie przeczytalem FAQ odnosnie przerobki do IPAQA HX2xxx ale nikt nie napisal czy pin 12...itp jest liczony od ktorej strony rozumiecie co mam na mysli? Mam wszystko przygotowane nawet odwrocona wtyczke ale nie wiem gdzie lutowac

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 02, 2006, 15:02:22 »
Cytat: "Eskel"
Sluchajcie przeczytalem FAQ odnosnie przerobki do IPAQA HX2xxx ale nikt nie napisal czy pin 12...itp jest liczony od ktorej strony rozumiecie co mam na mysli? Mam wszystko przygotowane nawet odwrocona wtyczke ale nie wiem gdzie lutowac


Widac niedokladnie czytales i nie sprawdzales linkow. Zobacz tu:

Cytat: "lipciopda"
jak znasz rozklad pinow w klawiaturze lub odpowiadajacych jej PDA to mozesz sprobowac

tu masz rozklad pinow w HP
http://www.bevhoward.com/serial.htm#38xx
lub tu
http://pinouts.ru/data/ipaq_38+_pinout.shtml
lub tu
http://www.kh-gps.de/ipaq.htm

*

Offline bern

  • *****
  • 1156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eee 1201N. htc Desire
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 16, 2006, 09:32:09 »
kurde... kupilem klawiaturke do mio viewsonica, zmienilem wtyczke na taka do looxa i zainstalowalem sterowniki robiace z niej qwerty
dziala super pozatym ze czasem przerywa wprowadzanie znakow jak sie aktualizuje lista w mobilegadu (da sie schowac liste?)

a teras o co mi biega - moze mi ktos powiedziec jak odczepic klawisze? :)
nie chce ich polamac a nie moge sie dopatrzyc a czym one sie trzymaja. naklejki beda lipne a nie moge zmyc zmywaczem starych literek (bo bym sobie domalowal nowe..)

i drugie pytanie - na ile mozna sobie zmieniac znaki poza pl literami? tzn czy moge do kazdego klawisza dopasowac jaki chce znak? bo rozmieszczenie niektorych jest wyjatkowo beznadziejne...

i jeszcze dwie sprawy - klawisz windowsa jest bezuzyteczny przy wsibarze - nie da sie wejsc do folderu a stralki nie reaguja tak jak te na pockecie - tj nie da sie nimi obsluzyc pocketbreeze...

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 16, 2006, 13:21:11 »
Da sie... odznaczasz "pokaż kontakty"

Odczepić klawiesze jest prosto. Zatrzaski są na górze klawiszy (od strony gniazda). Weź sobie jakąć cienką blaszkę lub rozprostowany spinacz. Wciśnij sąsiedni klawisz i od jego strony wsuń spinasz pod klawisz który chcesz wypiąć. Potem delikatnie przesuwaj spinacz w stronę gniazda i klawisz sam odskoczy z zatrzasków.

Założyć jest łeszcze latwiej. Kładziesz klawisz na swoim miejscu i dociskasz go palcem. Słychać charakterystyczne klik.

Literki można wszystkie pozmieniać... tylko trzeba edytować ich kody w sterowniku za pomocą hexedytora. To już nie jest takie proste.

Klawisz windows u mnie działa (wisbara nie mam) tak samo przechodzenie po wtyczkach strzałkami i po skrótach w pocketplusie. Tylko w grach nie chce mi działać :/
Are you shpongled?

*

Offline bern

  • *****
  • 1156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eee 1201N. htc Desire
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 16, 2006, 18:28:26 »
no jakos zamroczylo mnie miedzy maturami - wogole nie widzialem funkcji pokazywania kontaktow :)

klawisze nie czekajac na odpowiec zbadalem i stwierdzilem ze pewnie zlamie (zatraski bardzo male sa) ale dziala spoko i narazie poukladalem na qwerty tylko ale widze ze jak sie zainstaluje wersje US (narazie mam zmodyfikowanego franuza z tego postu) to uklad jest prawie identyczny jak na kompie (znaczy taki jak powinien bym qwerty us :P ) wiec zainwestuje w naklejki na znaki i cyfry. mam nadzieje ze nie bedzie bardzo kulo w oczy.

niestety dalej nic ne wymyslilem z windows i chodzeniem po pb - niestety u mnie z tym lipa. poznej sprobuje jeszcze raz wersje us to ale w to mi sie nie chce wierzyc jakos.

dzieki :)

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 01, 2006, 16:19:52 »
kupilem klawiaturke do 36xx / 37xx targus-a, jak pod linkiem:
http://www.targus.com/us/drivers_manuals_archive.asp?SKU=PA840U

chcialem wymienic wtyczke na taka dla iPAQ 4150, ale... nie ma nigdzie pinouta na ta klawiature :/. Pod podanymi linkami, owszem jest pinout dla klawiatur 12-pin, ale one maja styki po obu stronach! moja ma tylko po jednej, cos jak kable do siemensow...

wtyczka wyglada tak (niestety foto "nie od tej strony"):
http://ecece.com/info/ipaqcradlemod/serialboard.jpg

prosze o jakies wskazowki, chocby od ktorej strony mam liczyc piny...

EDIT: znalazlem tez foto od strony pinow (niestety akurat nie mam aparatu, wiec sam foto zrobic nie moge):
http://images3.fotosik.pl/70/f4f5eb972803a704med.jpg

kolejny edit: chyba znalazlemdobry pinout z zaznaczonymi zlaczami:
http://ecece.com/info/ipaqcradlemod/ipaqcradlemod.html

...dobry?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 01, 2006, 21:46:58 »
To wszystko są linki do modyfikacji stacji dokującej USB nie do klawiatury. Ale po cóż sobie życie komplikować - nie masz na płytce klawiatury kompletnie żadnych opisów (typu VCC, Gnd i TX )? Zasadniczo idą 3 kabelki od płyty klawiatury do wtyczki i jeszcze 2 od gniazda ładowania. Też tak masz? Jeśli tak, to pozostaje tylko otworzyć sobie rozpiskę pinów dla 4150 z http://pinouts.ru/PDA/ipaq_22p_pinout.shtml i lutować :)

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 01, 2006, 22:11:13 »
wlasnie w tym problem, ze nie ma absolutnie zadnych oznaczen :(. a linki do modyfikacji stacji dokujacej podalem w celu "zobrazowania" wtyczki - przeciez w stacji i w klawiaturze jest taka sama :)

jak na razie, to kupilem ta francuska klawiature dla samej wtyczki - najpierw sproboje zmusic do dzialania ta francuska, a jak mi sie uda, to przelutuje wtyczke do iPAQowskiej, a tamta spyle z wtyczka do 3800 :D

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 01, 2006, 22:18:02 »
Cytat: "Tomkiewicz"
wlasnie w tym problem, ze nie ma absolutnie zadnych oznaczen :(. a linki do modyfikacji stacji dokujacej podalem w celu "zobrazowania" wtyczki - przeciez w stacji i w klawiaturze jest taka sama :)

jak na razie, to kupilem ta francuska klawiature dla samej wtyczki - najpierw sproboje zmusic do dzialania ta francuska, a jak mi sie uda, to przelutuje wtyczke do iPAQowskiej, a tamta spyle z wtyczka do 3800 :D

"Francuską" odpalisz bez problemów - tam są właśnie te 3 przewody do przelutowania. Zresztą były już na forum opisy dopasowania tej klawiatury do Ipaq'ów - wystarczy poszukać.

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 01, 2006, 22:25:14 »
tak sie sklada, ze opis jest wlasnie w tym temacie :D. Ale moje pytanie nie dotyczy tej francuskiej, bo o niej sie naczytalem juz dosyc, tylko wlasnie tego gniazda co jest w tej mojej (czyli do iPAQ 3600 i podobnych)... teraz glownie mi zalezy na tym, zeby mi ktos potwierdzil pinout z ostatniej podanej przeze mnie strony i to, ze piny liczy sie od lewej, trzymajac wtyczke zlaczem do gory

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 01, 2006, 22:30:05 »
Cytat: "Tomkiewicz"
tak sie sklada, ze opis jest wlasnie w tym temacie :D. Ale moje pytanie nie dotyczy tej francuskiej, bo o niej sie naczytalem juz dosyc, tylko wlasnie tego gniazda co jest w tej mojej (czyli do iPAQ 3600 i podobnych)... teraz glownie mi zalezy na tym, zeby mi ktos potwierdzil pinout z ostatniej podanej przeze mnie strony i to, ze piny liczy sie od lewej, trzymajac wtyczke zlaczem do gory

I wreszcie napisałeś jasno o co Ci chodzi! Wydaje mi się że tu http://pinouts.ru/PDA/ipaq_12p_pinout.shtml wszystko jest rozpisane idealnie. Na rysunku masz złącze w ipaq'u (ekranem do góry), więc, aby sobie przełożyć to na wtyczkę, musisz to niejako "odwrócić". Wszystko wydaje się zgadzać - zgodnie z rozpiską na jedynce (pin 1) jest ładowanie i to samo miałeś napisane, w przeróbce stacji dokującej w ostatnim linku.

Ipaq + klawiaturka pod Pocket PC V35 - przejdzie ???
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 01, 2006, 22:42:30 »
ee mi sie wydaje, ze jasniej nie mozna...

Cytat: "Tomkiewicz"
owszem jest pinout dla klawiatur 12-pin, ale one maja styki po obu stronach! moja ma tylko po jednej


Cytat: "Tomkiewicz"
znalazlem tez foto od strony pinow (...):
http://images3.fotosik.pl/70/f4f5eb972803a704med.jpg


topic ten i podobny drugi na tym forum przejrzalem kilkakrotnie i wyczytalem wszystko, co sie da :P. Jak napisalem w cytatach, wtyczka ma zlacza po jednej stronie, a nie, jak na schemacie po dwoch...

poza tym schemat na podanej stronie nie pasuje do 3600 - patrzylem foty na allegro i maja identyczne zlacza, jak ja w klawiaturze!

EDIT: ale opisy wyprowadzen z numerkami sie zgadzaja... no nic poczekam na wtyczke, jak sie uda to zamieszcze fotki :)