4150 i tryb bootloadera

  • 4 Odpowiedzi
  • 1444 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

4150 i tryb bootloadera
« dnia: Styczeń 16, 2006, 22:35:41 »
Próbowałem zmienić język w swoim sprzęcie z ger na ang.
Najpierw robiłem to wg strony www.geocities.com (link był na forum), ale nic z tego nie wyszło-problem miałem z nawiazaniem łączności z moim ipaqiem po wprowadzeniu go w stan bootloadera, a tak dokładniej to programik MTTY go nie widział lub ja nie potrafiłem go obsługiwać.
Po całkowitym wyładowaniu baterii ipaq odżył.
Jestem uparty więc zacząłem kombinować z podmianą plików. Sciągnąłem najnowsze wersje romu niemieckiego i angielskiego i chciałem zamienić podczas upgrade'u plik*.nbf. Za pierwszym razem przegapiłem moment i zainstalowałem rom niemiecki bez podmiany pliku, ale poza tym operacja się udała tzn ipaq działał. Za drugim razem podmieniłem plik za szybko i instalator się wywalił tzn wyskoczł jakiś komunikat o błędzie i upgrade został przerwany-tutaj też ipaq działał.
Nadeszła ostatnia próba, tym razem moment był odpowiedni, rozpoczęła się instalacja (tak mi się wydaje chociaż nie wiem czy coś zaczęło się wgrywać) i wyglądało na sukces, ale w pewnym momencie instalacja sie przerwała i ipaq został w trybie bootloadera.
Niestety tym razem wyładowanie baterii nie pomaga. Bateria jest pusta, a jak podłączam sprzęt do sieci to pojawia się na wyświetlaczu logo HP i u góry wersja bootladera 1.04H oraz jakiś krótki numer 1.02 (na czerwono).
Janekk z forum wspomniał coś o kombinacji klawiszy, która go uratowała w podobnej sytuacji, ale mi się tej kombinacji nie udało odnależć lub  nie działa ona w moim przypadku.
Czy ktoś zatem wie co lub kto może mi pomóc.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
4150 i tryb bootloadera
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2006, 03:49:26 »
jakbys pisal w watku, ktorego to pytanie dotyczy to moze bys zauwazyl, ze janek nie mogl wejsc do bootloadera, a nie z niego wyjsc... (kombinacja klawiszy sie wlasnie wchodzi do niego)
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?p=170295&highlight=#170295

proponuje tam kontynuowac temat a nie zakladac kolejny (juz chyba trzeci)

4150 i tryb bootloadera
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2006, 08:47:07 »
Temat tamtego wątku był związany ze zmianą języka, a w tym pytam konretnie o tryb bootloadera i "przywrócenie sprzętu do życia".
Też jestem nieźle poirytowany całą sytuacją i obiecuję, że kolejnego wątku w tym temacie nie poruszę. Chciałem jasno i przejrzyście sformuować i opisać mój problem, bo może znajdzie się ktoś kto będzie potrafił mi pomóc.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
4150 i tryb bootloadera
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2006, 08:50:32 »
twoj problem wynika bezposrednio z poprzedniego watku i wiecej powiedzialby ludziom jakby przeczytali wszystko od razu - twoja sprawa co robisz.... (nie wspominam juz nawet o lamaniu regulaminu bo to tu drugorzedna sprawa)

4150 i tryb bootloadera
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2006, 17:27:37 »
Cytuj
twoj problem wynika bezposrednio z poprzedniego watku i wiecej powiedzialby ludziom jakby przeczytali wszystko od razu

Lipciopda, pewnie masz rację, zresztą Ty jesteś szefem, a ja muszę się podporządkować-przepraszam za utrudnienia.
Tak czy owak najjaśniej jak potrafiłem opisałem problem. Jeśli ktoś będzie potrafił mi pomóc to super. Jeśli nie to pozostaje na łasce lub niełasce HP Polska (z forum wnioskuje, że raczej na niełasce).
Pozdrawiam clubowiczów i Ciebie i życzę więcej szczęścia.