WM6.1 Pro dla 614C

  • 272 Odpowiedzi
  • 92740 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 09, 2008, 17:00:49 »
Musisz sciagnac ze strony HP update systemu ale dla wersji angielskiej, dla polskiej jescze nie ma. Po rozpakowaniu musisz podmienic ROMupdate.dll na wziety z linka udostepnionego pare linkow wyzej przez Biga1975. Odpalasz ActiveSynca a potem exe s updatu i jedziesz. Pamietaj: to trwa bite 40 minut i musisz miec dobrze naladowana baterie, ponizej 40% podobno nie staruje wogole.

A ta karte to nie masz czasem SDHC??? Nie wiem czy czytales posty na ten temat ale pamietaj, ze BootLoader nie obsluguje kart SDHC. Zwykle SD musisz miec do tego.

*

Offline d@r

  • *
  • 88
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 09, 2008, 17:22:03 »
Poprzez SDloadera mozesz uzywac WYLACZNIE kart microSD (NIE SDHC). Czyli kart o pojemnosci >= 2GB. Jezeli uzywasz 4GB to wlasnie taki masz komunikat.
Tak, musisz kupic jakas karte  B) (ja kupilem Sandiska 1GB)

Edit: ech nie doczytalem, ze juz odpowiedziales Netzmark. Pozdro!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2008, 17:25:21 wysłana przez d@r »
Pozdrawiam, Darek

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 09, 2008, 17:35:21 »
A ja Kingstona 1G na promocji za 9zl  :)

*

wlodixon

Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 10, 2008, 11:51:47 »
Wracając do polonizacji 614-ki z WM6.1 to chyba jest to możliwe ponieważ przeglądając http://4pda.ru
doszukałem się pliku z rusyfikacją dla WM6.14 (614). Może można jakoś rozłożyć tego cab-a by zobaczyć jak ro zrobili.

http://rapidshare.com/files/144075568/RUS.SYS.6.1.Full.zip.html

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 10, 2008, 13:13:00 »
Mam taka polonizacje, rozpakowanie cab'a to zaden problem ale przerobienie dll'i na PL to chyba cienka sprawa.
W zasadzie najbardziej przeraza mnie grzebanie po rejestrach.
Ale pewnie z ciekawosci sprobuje sie pobawic z tym :-) Tylko z ciekawosci bo czytelnosc wersji ENG wydaje sie ok jak dla mnie...

*

Offline seleron

  • 30
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 10, 2008, 15:41:29 »
Jeśli komuś wystarczy polski słownik i niepotrzebna jest polonizacja to Netzmark podał jak to zrobić w tym postcie:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=98403.0

*

Offline seleron

  • 30
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 11, 2008, 03:35:36 »
Znalazłem nowszą wersję romu, tyle że najprawdopodobniej po chińsku =) nie mam narazie dostępu do szybkiego internetu, żeby ściągnąć i sprawdzić, ale jeśli ktoś ma ochotę próbować ...
http://rapidshare.com/files/141703591/HP612_WM6.1_OS_5.2.20273__33521___25991___38597___40657___32654___21270_ROM_2_.rar.html

i info
A translation of the ROM info:

******

Just like the 20273 in Simplified Chinese, the XIP is ported from Xiao Qiao's 20273 base, while the OEM has been updated to HP's new official ROM 1.01.04. After flashing the OS version will appear as 1.01.04. The SYS was ported by someone on xda-devs (I've forgotten their ID, oops...)

ROM Specs:
1. OEM is the newest official one; in addition, the streaming player, battery manager, and HP Shortcut have all been upgraded.
2. Battery level is displayed as a percentage.
3. Used a Diamond skin for WMP.
4. The ROM has been made as clean as possible; software includes the official standard dialer, standard English keyboard as well as Samsung fullscreen handwriting 2.0, Office applications and Live Messenger, a small reset tool, a Chinese dialer [?], and a new version of USBtoPC.
5. Improved appearance of the system icons, which were taken from xda-devs
6. Standard page pool is set at 16 mb.

Many thanks to pdaclan's niezher for testing this ROM!
Not much else to say

Wątek na XDA-Dev:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2601064

Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:05:00 »
softy zmieniłem bez problemów na karcie kingstona 1GB,

o co chodzi z tym białym paskiem? da go się usunąć ?

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:40:35 »
Nie da sie usunac. Mozesz cale tlo wymienic najwyzej na inne (zielone, czerwone) i wtedy ono tego paska nie maja. Autor tego ROM-u powiedzial mi ze to wypadek przy pracy i ciagle zapomina go usunac. Przy okazji - w najblizszym czasie powinna sie pojawic nastepna wersja ENG, znaczy wyzsza niz 1.4.

Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 11, 2008, 12:51:42 »
hm, zmienilem na angielska 6.0 a pozniej na angielska 6.1 i mam w
about:
windows 6.1
CE OS 5.2.20270 (built 20270.1.3.1)

jak update do 1.4 zrobic?

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 11, 2008, 13:06:59 »
Witam,

To jest właśnie ta wersja. Nazwa (numer) wersji v1.4 jest tylko porządkowa i odnosi się właśnie do wersji, którą zainstalowałeś.

Pozdrawiam,
Bartosz

Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 11, 2008, 13:10:54 »
yhy, dziwne oznaczenie ale działa :)) dzięki

*

wlodixon

Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 19, 2008, 13:13:17 »
Witam.

Znalazłem nowsze wersje WM 6.1 dla 614c.
Może kogoś to zainteresuje:  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425536

Najnowsza angielska to:
August 28th
HP612_WM6.1_OS 5.2.20721 ROM: English - Elegant Black - Clean: by NGSEE
http://rapidshare.com/files/144547637/8__26376_28__26085___65293___25968___30721___37096___33853___65293_HP612_WM6.1_OS_5.2.20721__33521__.html

This one is using the newest 20721 base (AKU 1.4), the XIP and SYS were all transplanted from the Samsung I-908 Hong Kong edition English ROM, served up hot and fresh. As for software, there isn't any difference from the past clean releases, I've kept using the newest official HP 1.01.04 OEM. This time I've even updated the "boot", I can't feel any difference, friends that want to try something new can give it a shot.

PS: There's a small bug, if the list of recently opened programs is empty there will be a white bar, expect a fix. Eh, I figure there aren't that many people who have that space empty anyway.

Wydaje mi się, że warto zainteresować sie tą stroną i jej bulid-ami

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 19, 2008, 14:03:00 »
Taaaa, "NOT RECOMMENDED"...

Napisalem na rosyjskim forum do goscia od updatow ktore sa "tested i recommended". Moze cos na tej bazie zrobi bardziej ludzkiego. ROM-kuchnie i zdolnosci ma, moze rozpakowac Chinczyka i wyciagnac z niego co trzeba jak mi sie wydaje.

Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 19, 2008, 14:52:01 »
Znalazłem nowsze wersje WM 6.1 dla 614c.
Może kogoś to zainteresuje:  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425536

Najnowsza angielska to:
August 28th
HP612_WM6.1_OS 5.2.20721 ROM: English - Elegant Black - Clean: by NGSEE
http://rapidshare.com/files/144547637/8__26376_28__26085___65293___25968___30721___37096___33853___65293_HP612_WM6.1_OS_5.2.20721__33521__.html
[...]
Wydaje mi się, że warto zainteresować sie tą stroną i jej bulid-ami

A mi się wydaje, że to nie do 614C tylko do 612. Czy może nazwa pliku jest błędna?
Wgrywałeś ten rom?

*

wlodixon

Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 19, 2008, 15:20:30 »
Nie wrzucałem go jeszcze bo siedzę w pracy.
Wydaje mi się ze nie ma co sugerować się 612 bo cały dział nazwany jest  HP 610c/612c/614c ROMs... więc są chyba kompatybilne.

Netzmark przybliż bardziej o co chodzi z tym "NOT RECOMMENDED" bo na stronie nic takiego nie zauważyłem.
ROM-y te są niestabilne czy jak?

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 19, 2008, 15:29:43 »
Ja nie wgrywalem ale:
- z jednej strony gosc od ROM-ow z rosyjskiego forum rozwalil sobie 614 po wgraniu jakiegos ROM-u od 612. Tak gdzies tam pisal jak dobrze pamietam. Skonczylo sie totalna zwalka zakonczona wyslaniem 614-ki do serwisu w stanach. Dlatego teraz mamy przerwe w updatach bo gosc nie ma na czym dzialac.
- z drugiej strony na tym xda-dev ktorys gosc tam pisze ze wgral to do 614 i ze zadzialalo. Z ta wada ze jakas czesc napisow zostala po chinsku. Dlatego "Trial but not Recommended".
- a z trzeciej strony to tylko w pierwszej linijce od gory pojawia sie tam napis 610/612/614 a we wszystkich linkach jest tylko 612...

Ja chyba wole nie ryzykowac. Zachowam sie samolubnie, poczekam az ktos inny sie odwazy i powie jednoznacznie ze maszynka przezyla operacje...
Napisane: Wrzesień 19, 2008, 15:25:23
Zobacz ostatni post na tym linku:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425536
Napisane: Wrzesień 19, 2008, 15:26:46
Nie chce nikogo zniechecac ale zalecam ostroznosc... Moze ktos ma jakas sluzbowa HP-ke??? :)

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 19, 2008, 15:44:40 »
Panie i Panowie,

Też śledzę ten wątek o ROMach z linku na XDA. Dla mnie te ROMu są przynajmniej dziwne - więcej jest tam chińskiego niż angielskiego. Powiedziałbym chińskie podróbki. Sam fakt, że zgłaszane są różne problemy jest wystarczająco znichecający.

Z drugiej strony jeśli chodzi o WM6.1 to przecież większość osób z tego wątku używa sławetnej wersji v1.4 z rosyjskiego forum. Jak dla mnie jest to ROM pozbawiony jakichkolwiek błędów i ja osobiście nie widzę potrzeby zmian. Jak to się mówi króliczek został złapany.

Dla mnie zmiana v1.4 na coś innego byłaby tylko zmianą dla samej zmiany - ja nie oczekuje już nic więcej od samego ROMu :)

Pozdrawiam,
Bartosz

*

wlodixon

Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 19, 2008, 15:49:59 »
Bigu1975
Ja w przeciwieństwie do Ciebie oczekuje jeszcze trochę od ROM-ów.
Mimo, że mam wersje 1,4 to nadal mam znikające pole wpisania pin-u.
Liczę też, że któryś z ROM-ow poprawi działanie BT (chodzi mi o słuchawkę BT)
Wiem, że może oczekuje zbyt wiele, ale co mi pozostało.

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 19, 2008, 16:24:34 »
Ja powiem tak:
Dla mnie ten ROM 6.1/1.4 to zadna rewelacja. Wogole nie widze zadnej roznicy w dzialaniu w stosunku do 6.0PL, nawet w aktualnej wersji PL1.00.05. Raczej sztuka dla sztuki w moim przypadku.

Ponadto widze pewne drobne niestabilnosci:
- CBI Applet wysyla info w pasku a raptem ni z gruchy ni z pietruchy przelacza sie na sms-y. Niby mozna to zabic wogole bo i tak bezuzyteczne ze wzgledu na czestosc aktualizacji ale niestabilnosc jakas jest.
- Znaczek "E" lub "H" zmienia mi sie co jakis czas w strzalki lewo-prawo jak podczas komunikacji jakiejs a zadnej komunikacji nie ma, ani po gprs ani wifi ani a-sync. Tez to pierdola ale dziwne. I nie idzie tego zabic poki nie zrobie on/off. W sumie czasem mnie interesuje czy jestem aktualnie w 3G czy w Edge a ten znaczek to zamazuje... Wszystkie aktualizacje automatyczne wg mnie mam powylaczane wiec to nie powinna byc tez pozostalosc po jakims nieudanym logowaniu.
- Q-GPS - hmmmm, chyba nie wiem jak to dziala albo to nie dziala. Bo czy zaktualizuje dane czy nie, dam + dla "7dni" czy nie to i tak zadnego wplywu na fixa to u mnie nie ma. Swoje 40sec trzeba odczekac i jest.
- "Getting started" - wiadomo, totalnie zbendy gadzet w zasadzie.

Na xda pisza ze ten chinski ROM dziala bez porownania szybciej w stosunku do Yevq'a wiec - moze w koncu zobacze jakas roznice jak to sie doszlifuje. Przy czym mysle ze predzej sie doczekamy na nowy update od Yevga - zreszta cos tam juz anonsowal.

Bigu, "chinska podrobka" - moze i tak. Ale caly HP jest w Chinach robiony wiec to chyba dobrze ze jest do kompletu, nie?  :P

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 19, 2008, 22:54:36 »
Bigu1975
Ja w przeciwieństwie do Ciebie oczekuje jeszcze trochę od ROM-ów.
Mimo, że mam wersje 1,4 to nadal mam znikające pole wpisania pin-u.
Liczę też, że któryś z ROM-ow poprawi działanie BT (chodzi mi o słuchawkę BT)
Wiem, że może oczekuje zbyt wiele, ale co mi pozostało.

Zgadzam się żaden ROM nie jest doskonały. Uściślając - na razie od WM6.1 nie oczekuję więcej bo IMHO problemy np. BT najprędzej rozwiąże samo HP a wspomniane rozwiązanie zostanie zapewne scalone w nowym 6.1. Ponieważ nie ma na chwilę obecną żadnych nowych poprawek na stronie HP - nie spodziewam się przełomu. Rzadko zdarza się żeby ROM cookerzy integrowali np. w same sterowniki. Używają gotowców dostarczanych przez producenta (lub eksperymentują ze sterownikami z innych urządzeń) . Podejrzewam, że działanie BT poprawią właśnie nowe sterowniki.

Opisywany problem z PINem zdarzał mi się (rzadko) także na oficjalnym ROMie. Aplikacja telefonu z żądaniem PINu jest przykrywana przez 'coś' innego podczas startu systemu. Wystarczy ją przywołać zieloną słuchawką i już możemy wpisać PIN.
Napisane: Wrzesień 19, 2008, 22:27:11
Ja powiem tak:
Dla mnie ten ROM 6.1/1.4 to zadna rewelacja. Wogole nie widze zadnej roznicy w dzialaniu w stosunku do 6.0PL, nawet w aktualnej wersji PL1.00.05. Raczej sztuka dla sztuki w moim przypadku.

Ja mam tu diametralnie inne spostrzeżenia (oczywiście to moja opinia). Porównując do mojego pierwszego OSa WM6.0:
- szybsze ładowanie systemu
- szybsza reakcja na wciśnięcie zielonej słuchawki
- brak opóźnień w obieraniu połączenia
- szybsze przypisanie do numeru dzwoniącego kontaktu - często kolega puszcza mi strzałkę, że już jest w pracy i mam nie pobierać klucza. Na 6.0 w nieodebranych miałem zawsze 'private'. Teram ma jego imię :)
- szybsza reakcja na kończenie połączenia czerwoną słuchawką
- szybsze wejście do katalogu windows
- szybsze otwarcie menu settings
- brak dziwnych zamuleń
- itp, itd

Cytuj
Ponadto widze pewne drobne niestabilnosci:
- CBI Applet wysyla info w pasku a raptem ni z gruchy ni z pietruchy przelacza sie na sms-y. Niby mozna to zabic wogole bo i tak bezuzyteczne ze wzgledu na czestosc aktualizacji ale niestabilnosc jakas jest.

Ja też mam problemy z CB ale nie takie. Zmiana wyświetlania CB na today'u na SMSy pojawiła mi się dwa razy. Za każdym razem była to wina zainstalowanej aplikacji. Za pierwszym razem był to phonealarm. Za drugim razem MobileShell 2.1.2.
Od kilku tygodni (od HR) nie używam żadnej z nich i nie mam tego problemu. Wydaje mi się, że CB w obecnym wydaniu to nowość HP. Z grup widzę, że użytkownicy innych urządzeń wciąż pytają jak zastąpić SMSy dla CB - zawsze jest info, że się nie da. Oczywiście HP musi to dopracować (chociaż może problem występuje tylko z rodzimy operatorami ?)

Cytuj
- Znaczek "E" lub "H" zmienia mi sie co jakis czas w strzalki lewo-prawo jak podczas komunikacji jakiejs a zadnej komunikacji nie ma, ani po gprs ani wifi ani a-sync. Tez to pierdola ale dziwne. I nie idzie tego zabic poki nie zrobie on/off. W sumie czasem mnie interesuje czy jestem aktualnie w 3G czy w Edge a ten znaczek to zamazuje... Wszystkie aktualizacje automatyczne wg mnie mam powylaczane wiec to nie powinna byc tez pozostalosc po jakims nieudanym logowaniu.

Nigdy nie miałem tego typu problemu. Może ActiveSync próbuje się łączyć co jakiś czas (lub coś innego, np. plugin pogody lub poczta (domyślnie ma sprawdzać pocztę co ileś minut). Może dla ActiveSynca mam wpisany serwer Exchanga i tam ustawiane automatyczne łączenie się?
Inna sprawą jest, że ikonka E,H lub 3G znika sama po długim czasie nie używania połączenia typu data - ale występuje to na każdych ROMach i urządzeniach, których używałem.

Cytuj
- Q-GPS - hmmmm, chyba nie wiem jak to dziala albo to nie dziala. Bo czy zaktualizuje dane czy nie, dam + dla "7dni" czy nie to i tak zadnego wplywu na fixa to u mnie nie ma. Swoje 40sec trzeba odczekac i jest.

W obecnej wersji tej programik ma babola i dla naszych maszynek ważność pobranych danych to tylko 12 godzin (bez względu na zaznaczone opcje). Zresztą w sieci widziałem nowsze wersje. Ja muszę przyznać, że odczułem różnicę (właśnie w granicach tych 12h).
Jednakże wspomniany programik jest tylko jedyną dodatkową aplikacją dodaną przez Yevga i nie ma raczej nic wspólnego z samym OSem...

Cytuj
- "Getting started" - wiadomo, totalnie zbendy gadzet w zasadzie.

 :E

Cytuj
Na xda pisza ze ten chinski ROM dziala bez porownania szybciej w stosunku do Yevq'a wiec - moze w koncu zobacze jakas roznice jak to sie doszlifuje. Przy czym mysle ze predzej sie doczekamy na nowy update od Yevga - zreszta cos tam juz anonsowal.

Nie wczytywałem się dobrze w wątki ale IMHO odczułem raczej, że jest to generalna dygresja do każdej wersji 6.1, że jest znacznie szybsza ale w stosunku do 6.0.

Cytuj
Bigu, "chinska podrobka" - moze i tak. Ale caly HP jest w Chinach robiony wiec to chyba dobrze ze jest do kompletu, nie?  :P
Tak ale sam OS w USA...

Oczywiście cała moja tu wypowiedź to tylko dyskusja. Nie lobbuje tu żadnego ROMu. Wręcz przeciwnie bardzo chętnie poznam opinie na temat innych. Chciałem też sprowokować wypowiedzi innych na temat nowych ROMów 6.1. bo wątek spadł bardzo daleko...

Pozdrawiam.
Bigu1975

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 19, 2008, 23:24:15 »
Bigu, pamietaj ze ja przesiadalem sie z polskiej wersji a Ty z angielskiej. Nie mozna wykluczyc ze polska wersja miala od startu jakies poprawki "przyspieszajace" wziete z 1.01.04.... w koncu powstala sporo pozniej niz base-english. Oczywiscie tylko "byc moze".

Nie liczylem w sekundach ile otwiera mi sie katalog Windows na 6.0 w porownaniu do 6.1 ale na oko wyglada mi na to samo. I tam i tu mnie szlag trafia jak czekam...

System laduje mi sie tyle samo, +/- 10%. No wiem, ze 10% to czasem tez duzo. Szczegolnie na lokacie w banku :-)

Te reakcje na zielona i czerwona sluchawke. Na zielona byc moze bo przedtem sie wsciekalem ze ktos mnie nie slyszy na poczatku a teraz nie zauwazam tego. Natomiast po czerwonej - wyglada mi na to samo.

Co do CB - olsniles mnie :-). Faktycznie teraz skojarzylem, ze sprawa sie posypala chyba po wrzuceniu NetFronta35. I o dziwo aktualizacje sms-em lecialy jak burza co chwila a przez Today - od wielkiego dzwona - czasem i ze 3 godziny minie zanim cos sie zmieni mimo ze jestem 25km dalej.

"E"/"H" - nie, zadnych automatycznych sprawdzan poczty. W a-suncu tez zadnego serwera. Plugin pgody - gdzie to? To jest w podstawie systemu? Nic nie doinstalowywalem dodatkowo co by mialo miec ze sprawdzaniem pogody zwiazek.

QGPS - ta ikonka "7days": kiedy ja wklikac i co to zmienia jak nie jest kliknieta? Przynajmniej teoretycznie?

"Chinski" ROM - jest na xda na wprost napisane prze "testera", ze ten ROM jest znaczaco szybszy w porownaniu konkretnie do 1.3 Yevqa001. A nie w porownaniu do oryginalow.

BTW: na poczatku mnie wkurzalo a teraz sie przyzwyczailem i mi sie podoba porzadkowanie sms-ow na forme "chat". Co prawda mniej jest miejsca na wlasnie pisana wiadomosc ale za to widac wszystko co bylo wczesniej. No i w katalogu jest wiekszy porzadek. Ale, Bigu, wydaje mi sie ze gdzies pisales kiedys, ze w rejestrach mozna tym sterowac jaka ma byc forma sms-a. Mozesz przypomniec ktory to klucz?

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 19, 2008, 23:43:03 »
Wszystkie moje spostrzeżenia co do prędkości działania WM6.1 są oczywiście tylko subiektywne. Więc każdy odczuwa to inaczej  :D
Może ten Chiński ROM ma większy Page Pool - ale będzie to kosztem wolnej pamięci. Jak pisałem nie czytałem dokładnie więc zwracam honor. Może ktoś to zainstaluje i podzieli się wynikiem...

Co do pluginu pogody to oczywiście jeśli nie masz nic takiego zainstalowanego to to nie to...
Zobacz może to Ci pomoże na problem samoczynnych połączeń:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=33949.msg197746#msg197746

SMSy: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=103087.msg705212#msg705212

Pozdrawiam,
Bigu1975

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 20, 2008, 07:19:51 »
Dzieki, pobawie sie. Ale nie jestem pewien czy to wogole jest "problem" a-synca.

*

Offline Damian0429

  • *
  • 93
  • Sprzęt: HP IPAQ 514, ASUS P552, HTC TP, HTC TD
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 20, 2008, 13:02:40 »
Miałem zainstalowane 2 romy z XDA. Mianowicie jeden miał PAGEPOOL 16mb, zmienione ikonki, "klepsydre" miał taką jak 1.2 yevg001, i jeszcze lekkie zmiany kosmetyczne. Co było bardzo estetyczne. 2 programy były w krzaczki. Reszta po angielsku, chodził bardzo stabilnie nie było żadnych problemów za wyjątkiem jednym za chiny nie chciał przyjądź połączeń bluetooh. Jak narazie według mnie najlepszy rom.
HP612_WM6.1_OS_5.2.20273__33521___25991___38597___40657___32654___21270_ROM_2.
Pozdrawiam.

Ja też mam pytanie, a właściwie 2. Czy jest jakaś możliwość by podczas gdy odtwarzany jest dźwięk sms można by było tak zrobić że kliknięcie by go przerywało. Drugie pytanie jest takie jak można zrobić by telefon głośniej odtwarzał dźwięk sms.

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 20, 2008, 17:50:55 »
Damian0429 - a czy Ty miales tez zainstalowany ROM od Yevqa001 i mozesz wyrazic swoja opinie na temat porownania ich szybkosci? Pomijam ze piszesz o wersji 20273 a teraz tam juz sa buildy 207xx a to moze byc dalsza przepasc.... Z ta glosnoscia dzwieku sms-a jak z cala reszta dzwiekow w HP - czyli kicha. Pobaw sie parametrami "attenuator" w kluczu SoundCategories. Im nizszy tym glosniej, przy czym "0" oznacza jednak najciszej.

Bigu, to byl chyba faktycznie "problem" a-synca. Zdeklarowalem za Twoja porada jakis exchange server typu "fake" i ikonka komunikacji przestala sie pojawiac. Mam teraz non-stop symbol "E" (bo logeed-in non-hsdpa). Niezmiennie podziwiam Twoj rozlegly zakres zlokalizowanych opisow dotyczacych bolaczek hp-ka :-), dzieki.

*

Offline Damian0429

  • *
  • 93
  • Sprzęt: HP IPAQ 514, ASUS P552, HTC TP, HTC TD
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 20, 2008, 19:54:31 »
Ten z najnowszym Bulid'em też miałem zanistalowany:   WM6.1_OS_5.2.20721, a z tych pierwszych 6.1 miałem v1.2, v1.3 i v1.4. Te z Chin są trochę szybsze i trochę lepiej gry chodzą. Osobiście zależało mi na bluetooh'u dlatego też powróciłem do 6.0 PL. Ale jeżeli ktoś nie potrzebuje tak bardzo bluetooh polecam Chinczyka, ale tego kapeczkę starszego wygląda bardziej estetycznie.
Pozdrawiam.

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 20, 2008, 21:09:17 »
Jeżeli zależy nam na działającym BT w nowym ROMie, musimy poprosić o przysługę Netzmarka.

Prośba jest taka aby swoją nienaganna cyrylicą zapytał się na rosyjskim forum Yevga o problem z BT. Pierwsza wersja WM6.1 Yevga też miała ten problem, który rozwiązał w kolejnej wersji.

*

Offline Netzmark

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP-614c
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 20, 2008, 22:23:36 »
No nie do konca Cie rozumiem Bigu. Skoro on juz ten problem rozwiazal w 1.4 to co chcesz zeby rozwiazywal? Masz na mysli zeby on sie wzial za poprawianie tego chinskiego ROMu tak zeby BT w nim dzialal? Coz, on taki nie do konca jest komunikatywny, odpowiada jak krew z nosa... Co najwyzej mozna mu mysle zwrocic uwage, ze jakby bazowal ze swoim nastepnym updatem na tym chinskim ROM-ie to zeby zwrocil na to uwage.

A przy okazji to ze te chinskie ROMy chodza szybciej to moze tylko kwestia tego pagepoola 16MB, co???
Napisane: Wrzesień 20, 2008, 22:20:47
I nie dobijaj mnie ta moja "nienaganna cyrylica" :-) Klawiatury radzieckiej nie mam na wyposazeniu... zreszta caly ten moj rosyjski to i tak taki raczej pozal sie Boze...

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: WM6.1 Pro dla 614C
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 20, 2008, 23:52:54 »
Natzmark,

Podejrzewam, że rozwiązanie problemu BT to może jakieś zmiany w rejestrach lub kwestia jakiegoś DLLa. Miałem na myśli, żeby zapytać się go jak rozwiązał ten problem i ewentualnie zastosować go samemu w tym ROMie. Ponadto mając rozwiązanie możemy je podrzucić temu gostkowi od chińczyków na XDA :)

Miałem na myśli Ciebie bo dość skutecznie poruszasz się na rosyjskim forum  :ok:

PagePool - może przyspieszać działanie jak najbardziej, chociaż nie jestem pewien czy potrzeba aż 16MB.
Są toole do zmiany PagePoola - może pobawię się i zmienię w v1.4 na 16MB i zobaczę co to da.
Może wzrost prędkości jest wynikiem nowego kernela?

Pozdrawiam,
Bartosz