Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c

  • 116 Odpowiedzi
  • 73602 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline CaSspeR

  • ****
  • 595
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android User
  • Sprzęt: HTC HD2 with ANDROID; Asus Transformer 32GB
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 09, 2008, 16:12:27 »
A czy ktoś spotkał się z informacją, że wyjdzie jakiaś poprawka do WM 6.0 tyle tylko, że nie EN tylko PL?

Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 09, 2008, 16:39:37 »
Farciarze, a mi dalej wywala niezgodnosc wersji i "language:DUTCH. Wdzieczny bede za jakis pomysl jak to zmienic. Instalowalem juz wszystkie dostepne systemy (notabene rowniez wrocilem do WM6.0 PL). Ten 6.1 zrobil mi psikusa i po resecie zostal mi czarny ekran (gdzies na forum ktos mial juz podobny problem). No, ale poprawke z HP to bym sobie chetnie zainstalowal, a tu ZONG z wersja jezykowa.

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 09, 2008, 16:53:53 »
Farciarze, a mi dalej wywala niezgodnosc wersji i "language:DUTCH. Wdzieczny bede za jakis pomysl jak to zmienic. Instalowalem juz wszystkie dostepne systemy (notabene rowniez wrocilem do WM6.0 PL). Ten 6.1 zrobil mi psikusa i po resecie zostal mi czarny ekran (gdzies na forum ktos mial juz podobny problem). No, ale poprawke z HP to bym sobie chetnie zainstalowal, a tu ZONG z wersja jezykowa.

Proste - poczekaj aż wyjdzie ta poprawka w duńskim. Zainstaluj ją a potem podmień sam ROM na angielski metodą na kartę SD. Kilka postów wyżej jest link od mnie.
Odnośnie polskiego to jest to tylko kwestia czasu kiedy wyjdzie ta poprawka. Zawsze tak jest z HP, że najpierw wychodzi angielska a po kilku tygodniach inne języki.

*

Offline scottie

  • *
  • 97
  • Sprzęt: Palm Pre2, (HTC TP2 + AM Europe)
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 09, 2008, 21:33:19 »
Ad1. Trzeba dograć - jest to poprawka pod Windoze.

Ale jak mam 6.1 to myślisz, że też można?

Ad2. Menu-Settings-Phone-tab more (ostatni) - zaznaczyć Cell broadcast > settings i dodac kanał 50.
Jeśli używasz Battery Status to zaznacz w opcjach pokazuj Cell Braodcast. Jeśli nie masz to pytanie czy nazwa miejscowości przyjdzie SMSem czy nie.

Battery Status nie używam, ale dodałem kanał w ustawieniach i dostałem SMSy: z Network - "WROCLAW" - cyli OK.

Edit:
Już sprawdziłem sam. Niestety po wgraniu samego OS WM6.1 tracimy kilka rzeczy, które prostował nowy 6.0:
- znowu mam problem z kółkiem
- brak polskich czcionek w okienku zamykania
- nie działa po nowemu cell info.
Rozważając wszystkie za i przeciw powróciłem do nowego WM6.0.

- Kólko
U mnie zarówno w 6.0 jak i w 6.1 kółko zawsze działa poprawnie i nie miałem z nim problemów. Nie pocieszę Cię, ale mój kolega ma też 614c i niestety zgłasza mnóstwo problemów z kółkiem. Zatem może to być kwestia egzemplarza.

- Czcionki
Domyślam się, że masz na myśli zamykanie systemu (długie wciśnięcie Power Off ). Dyskutowaliśmy o tym, źle spolszczony tekst, ale tak samo było przy poprzednim OSie. Było i jest, zatem to nie wpływ nowego OSa.

- Cell info
Nie wypowiem się, bo nie wiem o jakie nowe zmiany chodzi.


Ja zostaję przy 6.1, choć faktycznie zauważyłem, że WM6.0 w tym nowym OSie chodzi żwawiej.

C.D.N. pewnie
Pozdrawiam, Adrian

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 09, 2008, 23:19:04 »
Ale jak mam 6.1 to myślisz, że też można?

Jak najbardziej - nawet trzeba. Ja na WM6.1 dogrywałem

Cytuj
Battery Status nie używam, ale dodałem kanał w ustawieniach i dostałem SMSy: z Network - "WROCLAW" - cyli OK.

Właśnie nie jest OK! Chodzi o to, że w starym oficjalnym WM6.0 oraz WM6.1 informacje typu Cell Broadcast są wyświetlane jako SMSy. W telefonach np. Nokii ta sama informacja wyświetlana jest tylko na ekranie. Dla kanału 50 jest to nazwa miejscowości/nadajnika. Problem w tym, że na naszym sprzęcie nie da się tego używać bo będą non stop przychodziły SMSy.
Natomiast nowy WM6.0 z HP ma nową funkcjonalność, która polegam na tym, że ww wspomniane info wyświetlane jest na ekranie a nie jako SMS. Do wyświetlania można użyć nowego pluginu CBAplet (jest w nowym WM6.0) albo BatteryStutusa.


Cytuj
- Kólko
U mnie zarówno w 6.0 jak i w 6.1 kółko zawsze działa poprawnie i nie miałem z nim problemów. Nie pocieszę Cię, ale mój kolega ma też 614c i niestety zgłasza mnóstwo problemów z kółkiem. Zatem może to być kwestia egzemplarza.
Niestety znów się nie zgodzę :) Wierz mi problem występuje też u Ciebie tylko jest go ciężko zreprodukować.
Musiałbym wiele napisać żebyś też go zobaczył :) Zresztą po co, skoro masz dobrze. Problem potwierdzili użytkownicy na innych forach, np. Modaco. U mnie on znika na nowym 6.0 a pojawia się na na WM6.1.
Dla mnie rozwiązaniem jest wykorzystanie w WM6.1 nowych OMEmowych sterowników. Zobaczę może uda mi się coś wykombinować po najprawdopodobniej wiem, które dll'e za to odpowiadają.

Cytuj
- Czcionki
Domyślam się, że masz na myśli zamykanie systemu (długie wciśnięcie Power Off ). Dyskutowaliśmy o tym, źle spolszczony tekst, ale tak samo było przy poprzednim OSie. Było i jest, zatem to nie wpływ nowego OSa.

Zgadza się dyskutowaliśmy ale ten błahy problem znika jednak na nowym WM6.0 a istnieje na starym i na WM6.1. :)

Cytuj
- Cell info
Nie wypowiem się, bo nie wiem o jakie nowe zmiany chodzi.
właśnie to opisywane wyżej ;)

Cytuj
Ja zostaję przy 6.1, choć faktycznie zauważyłem, że WM6.0 w tym nowym OSie chodzi żwawiej.

Ja może zobaczę wersję 1.4 (bo na 1.3 miałem problemy z budzikiem). Jak uda m się zgrać dll z aktualnego WM6.0 i przegrać je potem do WM6.1 to może rozwiążę mój problem z kółkiem.

BTW - wie ktoś może jak zgrać dll z windowsa na iPAQu?
C.D.N. pewnie
[/quote]

*

Offline apollo78

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom  MX2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 09, 2008, 23:48:05 »
Witam,

Zrobiłem właśnie upgrade ze strony HP do 1.01.004 i FW 0.88 następnie zainstalowałem WM 6.1 v1.4 z linka podanego przez Bigu1975, po resecie przy starcie Ipaq'a wersja zmieniła nr na 1.01.003(??), ale działają informacje z kanału 50 odczytywane poprawnie przez CBAplet (nie jako sms) - tyle na dzisiaj... z pierwszych wrażeń.
-----------------
Modecom  MX2 ver. Sirf V
AM 6.10e

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 09, 2008, 23:50:06 »
Witam,

Zrobiłem właśnie upgrade ze strony HP do 1.01.004 i FW 0.88 następnie zainstalowałem WM 6.1 v1.4 z linka podanego przez Bigu1975, po resecie przy starcie Ipaq'a wersja zmieniła nr na 1.01.003(??), ale działają informacje z kanału 50 odczytywane poprawnie przez CBAplet (nie jako sms) - tyle na dzisiaj... z pierwszych wrażeń.

Czy to znaczy, że w 1.4 jest aplet: CBaplet???
Jesli tak to znaczy, że ROM ten bazuje na nowym ROMie z HP...

*

Offline apollo78

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom  MX2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 09, 2008, 23:55:04 »
Pod linkiem do WM 6.1v.1.4 jest info o zmianie kernela.
-----------------
Modecom  MX2 ver. Sirf V
AM 6.10e

*

Offline Damian0429

  • *
  • 93
  • Sprzęt: HP IPAQ 514, ASUS P552, HTC TP, HTC TD
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 10, 2008, 00:04:12 »
Możesz mieć racje :) dzięki wielkie :) zobaczę poterstuje WM6.1 v1.4 zrobię downgrade do Wm6.0 ang, wgram update ze strony hp a potem tylko polski rom przez kartę.

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 10, 2008, 00:47:28 »
Pod linkiem do WM 6.1v.1.4 jest info o zmianie kernela.

Dzięki apollo78
Dzięki Tobie przestałem wywarzać otwarte drzwi  :grin:
Kombinowałem jak tu przenieść sterowniki z nowego WM6.0 do WM6.1 v1.4.
Właśnie korzystam z WM6.1v1.4 - póki co dla mnie prawdziwa rewelacja. Rzeczywiście wzmianka o nowym kernelu musiała dotyczyć kernela z nowego ROMu.
Mój iPAQ działa rewelacyjnie (oczywiście nie mam już problemu z kółkiem i cell info bangla jak należy).
Ciekawostka - wspominałem wcześniej, że mój SIM z orangutana jest różnie wyświetlany (a raczej nazwa sieci) w zależności od wersji ROMu. I tak mam:
- oficjalny (stary) ROM 6.0 - OrangePL
- oficjalny nowy ROM 6.0 - Milego dnia
- WM 6.1 do wersji 1.3 - OrangePl
- WM 6.1 v1.4 - Orange PL Mielgo Dnia :)

Póki co dla mnie WM 6.1 v1.4 to prawdziwa rewelacja, ale testy trwają...

*

Offline d@r

  • *
  • 88
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 10, 2008, 01:15:57 »
Hej,
Na pewno macie ROM 1.01.04[lub .03]? Bo ja po upg ROMu do wymienionej i po instalacji wm6.1 v 1.4 (20270) mam na boot-ekranie stara: OS-v1.00.03, tak jak w HP Asset (ROM Revision MP-1.00.03). Zmienil sie/zostal bootloader 1.01.05 i nowa wersja gsm (0.88).
Fakt, ze odtwarzalem sys z bckp SPB, ale w trybie normal. Ciekawe, cos zobilem zle?
Ach - ale mam polska czcionke na komunikacie zamykania :)
Pozdrawiam, Darek

*

Offline Damian0429

  • *
  • 93
  • Sprzęt: HP IPAQ 514, ASUS P552, HTC TP, HTC TD
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 10, 2008, 02:25:23 »
Zrobiłem tak jak opisywałem, po przywróceniu backup'u byłem w w szkou zawsze po włączeniu miałem ok. 75mb ramu wolnego teraz 87mb :) 12 mb więcej :) Tak więc WM6.0 PL wgrałem na to by postestować 6.1 v1.4 (jest nie do zawieszenia praktycznie) wróciłem do 6.0EN zrobiłem update hp i wgrałem obraz image z karty i taki wynik dla osób zainteresowanych jeżeli mają PL i chcą mieć update bez utraty danych:
1)zastosować spb update i zrobić pełen backup
2)zrobić backup danych awaryjnie na komputerze
3)wgrać angielski rom 6.0
4)zrobić update ze strony hp
5)wgrać 6.0 pl przez kartę SD
6) przywrócić spb backupem dane
7) włączamy telefon i mamy na starcie ok 86-87mb ramu dla siebie :)

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 10, 2008, 09:45:41 »
Hej,
Na pewno macie ROM 1.01.04[lub .03]? Bo ja po upg ROMu do wymienionej i po instalacji wm6.1 v 1.4 (20270) mam na boot-ekranie stara: OS-v1.00.03, tak jak w HP Asset (ROM Revision MP-1.00.03). Zmienil sie/zostal bootloader 1.01.05 i nowa wersja gsm (0.88).
Fakt, ze odtwarzalem sys z bckp SPB, ale w trybie normal. Ciekawe, cos zobilem zle?
Ach - ale mam polska czcionke na komunikacie zamykania :)

Tak, nowy WM6.1 zmienia wersję OSa do 1.00.03. Podejrzewam, że może być to celowe działanie. Dzięki temu będzie można zawsze wrócić do oficjalnej wersji WM6.0 używając standardowej metody flashowania z PCeta. Zauważ, że instalator zawsze sprawdza poprzednią wersję.
Napisane: Sierpień 10, 2008,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2008, 09:48:01 wysłana przez Bigu1975 »

*

Offline d@r

  • *
  • 88
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 10, 2008, 14:01:01 »
Dzieki za odpowiedz.
Dziekuje tez za Twoj wklad tu i na xda. Zarejestrowalem sie dopiero wczoraj - dotychczas tylko czytalem - a duzo mi juz wczesniej odpowiedziales/pomogles :)

A co do wersji - nie jestem pewien, czy to rzeczywiscie tak dziala. Zrobilem tak: na 6.1 (19965) wgralem nowy ROM, pozniej 6.1 (20270) i restore z bckp, zobaczylem wersje 1.00.03 postanowilem potestowac inny mode restora, a wiec znowu ROM (hapowskie utyliszcze nie zglosilo problemow z iPAQ WAN Radio w tej samej wersji) - tu mi sie notebook wylaczyl i to wlasnie akurat na radioFW. Po bojach opisanych w innym watku (po to sie zarejestrowalem zreszta, aby zostawic innym moje doswiadczenie :) ) udalo sie dokonczyc upg i posadowic znowu 20270. Opisalem to, aby pokazac Ci, iz HP UPG UTIL nie zglasza problemow z taka sama wersja czesci ROMu (fakt, ze tylko radioFW) i po prostu wgrywa wszystko. Takze nie wiem, mam jednak watpliwosci czy to tak dziala ;) - co innego wyzsza wersja..
Pozdrawiam, Darek

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 10, 2008, 16:20:21 »
D@r

Rzeczywiście masz rację. Tool HP do upgradu na pewno sprawdza typ urządzenia i język a może wcale nie sprawdzać wersji softu.
Zagadką pozostaje więc taka a nie inna raportowana wersja softu w WM6.1. Może ta sprawa się wyjaśni. Niestety ze względu na język rosyjski nie jestem w stanie zadać tego pytania twórcy...

Pozdrawiam,
Bartosz

*

Offline scottie

  • *
  • 97
  • Sprzęt: Palm Pre2, (HTC TP2 + AM Europe)
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:00:16 »
Pomóżcie!

Gdzie się CBAplet uruchamia/ustawia w tym 1.4. Nie mogę za nic znaleźć...

Włączyłem kanał 50 w ustawieniach telefonu i ... dostałem SMSa (ale tym razem tylko jednego, w porównaniu do WM6.1 ver. 1.3). Czy coś jest u mnie po upgradzie do 1.4 nie tak?
Pozdrawiam, Adrian

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:21:45 »
Pomóżcie!

Gdzie się CBAplet uruchamia/ustawia w tym 1.4. Nie mogę za nic znaleźć...

Włączyłem kanał 50 w ustawieniach telefonu i ... dostałem SMSa (ale tym razem tylko jednego, w porównaniu do WM6.1 ver. 1.3). Czy coś jest u mnie po upgradzie do 1.4 nie tak?

Z tym SMSem to dziwne - nie powinieneś był go dostać...
CBaplet włączasz jak każdy inny plugin na today'u - settings -> today -> item - zaptaszyć CBaplet. Po pewnym czasie zamiast napisu: cell broadcast dostaniesz nazwę miasta.

Jeśli nie masz tego apletu to cosik pomyliłes chyba z wersjami ;)

*

Offline scottie

  • *
  • 97
  • Sprzęt: Palm Pre2, (HTC TP2 + AM Europe)
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:28:05 »
Z tym SMSem to dziwne - nie powinieneś był go dostać...
CBaplet włączasz jak każdy inny plugin na today'u - settings -> today -> item - zaptaszyć CBaplet. Po pewnym czasie zamiast napisu: cell broadcast dostaniesz nazwę miasta.

Jeśli nie masz tego apletu to cosik pomyliłes chyba z wersjami ;)

Wersja OK, sprawdzałem w Asset View. Ale apletu w Items w Today nie mam. Jedyne co znalazłem to CBapplet.dll w /Windows.

Czy mozliwe aby odtworzony backup coś nadpisał. Odtwarzałem w Normal Mode (SPB Backup). Zakończenie spolszczone poprawnie, zatem to potwierdza wersję 1.4.
Pozdrawiam, Adrian

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:31:00 »
Z tym SMSem to dziwne - nie powinieneś był go dostać...
CBaplet włączasz jak każdy inny plugin na today'u - settings -> today -> item - zaptaszyć CBaplet. Po pewnym czasie zamiast napisu: cell broadcast dostaniesz nazwę miasta.

Jeśli nie masz tego apletu to cosik pomyliłes chyba z wersjami ;)

Wersja OK, sprawdzałem w Asset View. Ale apletu w Items w Today nie mam. Jedyne co znalazłem to CBapplet.dll w /Windows.

Czy mozliwe aby odtworzony backup coś nadpisał. Odtwarzałem w Normal Mode (SPB Backup). Zakończenie spolszczone poprawnie, zatem to potwierdza wersję 1.4.

Jeżeli odtwarzałeś backup z innej wersji mogło to narobić bałaganu w rejestrze - proste jeśli masz backup zrób clean reset i zobacz czy będzie banglać. Jeśli tak to masz odpowiedź. Ja generalnie nie polecam odtwarzania backupu pomiędzy różnymi wersjami OSa...

*

Offline scottie

  • *
  • 97
  • Sprzęt: Palm Pre2, (HTC TP2 + AM Europe)
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:37:42 »
Z tym SMSem to dziwne - nie powinieneś był go dostać...
CBaplet włączasz jak każdy inny plugin na today'u - settings -> today -> item - zaptaszyć CBaplet. Po pewnym czasie zamiast napisu: cell broadcast dostaniesz nazwę miasta.

Jeśli nie masz tego apletu to cosik pomyliłes chyba z wersjami ;)

Wersja OK, sprawdzałem w Asset View. Ale apletu w Items w Today nie mam. Jedyne co znalazłem to CBapplet.dll w /Windows.

Czy mozliwe aby odtworzony backup coś nadpisał. Odtwarzałem w Normal Mode (SPB Backup). Zakończenie spolszczone poprawnie, zatem to potwierdza wersję 1.4.

Jeżeli odtwarzałeś backup z innej wersji mogło to narobić bałaganu w rejestrze - proste jeśli masz backup zrób clean reset i zobacz czy będzie banglać. Jeśli tak to masz odpowiedź. Ja generalnie nie polecam odtwarzania backupu pomiędzy różnymi wersjami OSa...

GURU!!!

Clean Boot i jest  :grin: i działa. Nawet mam Orange PL Milego Dnia

No ale teraz mam iPAQa jak nowo narodzonego i gołego. Spróbuję oddtworzyć backup, ale z ROM Update Mode... Dam znać...
Pozdrawiam, Adrian

*

Offline d@r

  • *
  • 88
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 12, 2008, 00:03:22 »
Hej,

Tool HP do upgradu na pewno sprawdza typ urządzenia i język a może wcale nie sprawdzać wersji softu.
No wlasnie - zapewne tak, choc moze po prostu instaluje sie <=. Jednak to nie daloby mozliwosci zmiany ROMu przy jakis jego bledach. Niewiadoma... No chyba ze ktos chetny jest na probe downgrade? :)
Cytuj
Zagadką pozostaje więc taka a nie inna raportowana wersja softu w WM6.1. Może ta sprawa się wyjaśni. Niestety ze względu na język rosyjski nie jestem w stanie zadać tego pytania twórcy...
:)) uczylem sie tego jezyka tyyyyle lat ('74), ale - tia - lepiej mi idzie rozumienie inglisz ;)

A z CBapletem tez tak mam, ze go nie mam i broadcasty dostaje SMS.. Ale ja takze odtworzylem sys z bckp via spd i cos jest "nie tak" - mam wersje  w about CE...(build 20270.1.2.3), super spb-backup nadpisuje to i owo! No i nie wiem w koncu jak idzie OS, nie z ROMu? Bo mialem takie odczucie, ze OS laduje sie z romu + z innej czesci reg, dll, exe, pliki uzyszkodnika. Ktos wie, ktos mi wyjasni/skieruje? Oczywiscie dzis w pracy przeprowadzilem probe i wgralem wsio raz jeszcze (wierzac w niezawodnosc UPSow :) ) i faktycznie do restora mam ver 20270.1.3.1.. Poczekam na nowa wersje chyba i dam progsy z reki, tylko szkoda ustawien rejestru..
[info dla ewent. zainteresowanych] Jezeli mnie pamiec nie myli, to  sms, maile etc da sie odtworzyc w trybie custom z spd-bckp.


Acha, Bartku - odnosnie Twojej odpowiedzi na xda - ja nie wiem, czy mi to SDloader + USB pomogl, ale fakt ze akurat po tym wstalo...



Serdecznie!
Pozdrawiam, Darek

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 12, 2008, 00:19:22 »
D@r,

Widzę, że rocznikowo jesteśmy podobni - dobrze wiedzieć, że jest tu więcej 'staruszków' ;)

Odnośnie podziału OSa mam swoje teorie i tylko teorie więc Ci nie pomogę w wyjaśnieniach. Sam staram się w tym wyedukować - docelowo, żeby upiec własny ROM :)
Tak jak pisałem już na forum - podchodzę bardzo nieufnie do odtwarzania backupów dla różnych wersji OSa - zawsze miałem jakieś krzaki.

Co do XDA - podałem pomysł (zaczerpnięty od Ciebie zresztą) ponieważ chciałem w ten sposób zwiększyć szanse na sukces, mając nadzieję, że w trybie SDloadera HP tool nie przyczepi się do wersji języka (chociaż wiem, że dla OSa to raczej nie przejdzie, ale może dla firmwaru się uda).

Pozdrawiam,
Bartosz

*

Offline d@r

  • *
  • 88
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 12, 2008, 00:36:36 »
Staruszkow ..  :O :grin:  B) (czytasz to Kubo? :)) )

To jak bedzisz cos wiedzial - mam prosbe - podziel sie ta wiedza. Ja niestety mam wm od 1.5 tygodnia. Wczesniej symbian, ale to twardy orzech, mialem kiedys w planach podlubac, ba - nawet zapisalem sie na nokia sdk, ale  mi checi by wyjsc poza to nie starczylo...:))
I dzieki za doswiadczenie, przyda sie mi i zostanie dla innych - bede ostrozniej podchodzil do restorow. Dotychczas jakos tak mialem nadzieje iz toto bedzie "inteligentniejsze" i oszczedzi ROM restorujac wylacznie progsy, rejestr i moje pliki...
Pozdrawiam, Darek

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 12, 2008, 00:41:27 »
Darek,

Co do tych staruszków to był oczywiście żart :) Mamy tyle lat na ile się czujemy :)
Jak poukładam sobie to i owo to dam znać...

Pozdrawiam,
Bartosz

*

Offline d@r

  • *
  • 88
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 12, 2008, 00:47:00 »
Jasne, ale dalem sobie zgode, by sie "emoikonami" odniesc :))
Czekajac na wiedze, koncze offtopa!

Dobranoc,
Pozdrawiam, Darek

Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 12, 2008, 13:50:42 »
Witam - mam problem z updatem ze strony HP - mam HP ktorego kupiłem normalnie w Polsce, w sklepie w wersji angielskiej, z polska gwarancja, czyli teoretycznie wszystko ok...
w momencie gdzy odpalam poprawke hp sp40097 wywala mi komunikac ze ta wersja jest niezodna z moim urzadzeniem, :

This Update: HP iPAQ 61xx Bussines Navigator, HP iPAQ 61x Bussines Navigator, HP 614c NG Bussines Navigator

Yout Device: HP 614c NG Bussines Navigator

z kazda poprawka mam ten sam problem, czy to wczesniejsz czy RSSI...
a dziwi mnie to  bo niby urzadzenie jest na liscie ...

Pozdrawiam

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:14:41 »
Witam - mam problem z updatem ze strony HP - mam HP ktorego kupiłem normalnie w Polsce, w sklepie w wersji angielskiej, z polska gwarancja, czyli teoretycznie wszystko ok...
w momencie gdzy odpalam poprawke hp sp40097 wywala mi komunikac ze ta wersja jest niezodna z moim urzadzeniem, :

This Update: HP iPAQ 61xx Bussines Navigator, HP iPAQ 61x Bussines Navigator, HP 614c NG Bussines Navigator

Yout Device: HP 614c NG Bussines Navigator

z kazda poprawka mam ten sam problem, czy to wczesniejsz czy RSSI...
a dziwi mnie to  bo niby urzadzenie jest na liscie ...

Pozdrawiam

Witam,

Zacząłbym od sprawdzenie czy ruszy Ci procedura flashowania jeśli urządzenie będzie w trybie SDloadera.
Czyli przechodzisz w tryb SDloadera, podłączasz się pod kompa i startujesz update...

Jeśli to nie zadziała to pytanie jaką masz wersje OSa?
Widziałem na necie, że Twój problem występował generalnie na wersji 1.00.01.
Jeśli to prawda proponuje podbicie tej wersji do wersji najnowszej.
Z linku: http://rapidshare.com/files/135904323/flash.zip pobierz najnowszego OSa. Po rozpakowaniu skopiuj na zwykłą (NIE SDHC) kartę i uruchom urządzenie w SDloaderze (Voice recorder + mute + power, wcześnie urzadzenie musisz całkowicie wyłączyc przyciskiem power).
Po upgradzie zobacz czy ruszy całość upgradu ze strony HP.

Powodzenia.
 

Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 12, 2008, 15:59:34 »
Acha, czyli problem nie jest indywidualny - myslalem ze obedzie sie bez flashowania, wystarcza oryginalne poprawki...
coz - pozostaje zakup zwyklej karty  i moze bedzie ok...

Dzieki za odp

Pozdrawiam

P.S. wersje mi wyswietla po resecie: 1.00.03, FW 0.81
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 16:14:20 wysłana przez janciownik »

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 12, 2008, 16:07:44 »
Acha, czyli problem nie jest indywidualny - myslalem ze obedzie sie bez flashowania, wystarcza oryginalne poprawki...
coz - pozostaje zakup zwyklej karty  i moze bedzie ok...
Dzieki za odp
Pozdrawiam

Dodam, że poprawką sp40097 też flashujesz swojego iPAQa. Poprawka ta flashuje OS do wersji 1.01.04 (do tego OSa masz link wcześniej, z tą różnicą, że w mojej wersji zrobisz update na poprzez kartę SD), flashuje firmware do v0,88, IpaqFileStore, bootloadera i preboot loadera (te łatki na razie tylko z sp40097)

Tak to prawda, że nie jestes sam z tym problemem. Tematy, które widziałem dotyczyły dokładnie Twojego problemu przy poprzedniej łatce "power source monitoring". Ludzie dostawali taki błąd jak Ty, natomiast błąd flashowania przez kartę spowodowany był użyciem kart SDHC.

Jeszcze jeden hint: jeśli chcesz same łatki bez OSa to rozpakuj sp40097 WinRARem, z otrzymanego katalogu usuń plik FLASH.NBF, podłącz HPka do PCeta i odpal hpRUU.exe.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 16:11:35 wysłana przez Bigu1975 »

Odp: Windows Mobile 6 PRO [PL] dla HP iPAQ 614c
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 13, 2008, 00:02:36 »
jak zmienić FW? Ciągle mam wersję 0.77