Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)

  • 26 Odpowiedzi
  • 34962 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Opis:
Taki malutki (6kb) programik napisałem: SquarePocketPatch. Ma on za zadanie chociaż w najmniejszym stopniu poprawienia kompatybilności ze starszymi programami w pocketach z kwadratowymi ekranami 240x240 pikseli.
Jak zapewne każdy wie, większość pocketów ma ekran 240x320, a więc trochę większy niż 240x240. Także większość starego softu jest na "sztywno" pisana pod rozdzielczość qvga, więc na 240x240 dolna część w postaci 80 pikseli jest ucinana. Programik SPP ma za zadanie ukazania tych ukrytych 80 pikseli.

Instalacja:
Instalacja i zasada działania jest banalnie prosta. Program składa się z jednego pliku spp10.exe. Kopiujemy go do folderu \Windows\Start Menu\Programs (przynajmniej w WM2003, nie wiem jak w WM5.0 i nowszych), następnie wchodzimy do ustawienia przycisków i przypisujemy "spp10" do któregoś z przycisków sprzętowych. Ewentualnie moża sobie zrobić skrót bezpośrednio w WisBarze, czy innym tego typu programie.

Działanie:
Teraz po naciśnięciu przycisku z przypisanym spp10 (czyli po prostu uruchomieniu tej aplikacji) w momencie, gdy mamy uruchomiony "ucięty" program, spp przeniesie okienko w górę, przez co będzie widoczna dolna, ucięta część aplikacji. Ponowne wciśnięcie przycisku ukaże górną część ekranu.

Jak to wygląda w praktyce:
1. 2. 3.

1. Przykładowy program na 240x320.
2. Ucięty program na 240x240.
3. Ten sam program po użyciu spp. Ponowne uruchomienie spp skutkuje powróceniem do ekranu 2.

Ograniczenia:
Porgram NIE działa z aplikacjami (głównie grami) korzystającymi z GAPI. Czasem nawet nie działa na zwykłych okienkach. ;)

Co więcej programu nie testowałem na WM5.0 i nowszych, więc posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 proszę o testy.

Download:
http://www.poklik.yoyo.pl/?Software:PocketPC:P-Tools:P-Square (6kb)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 10:19:10 wysłana przez Poklik »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Poklik - dorzuć jeszcze pasek przewijania to normalnie będziesz dla posiadających 240x240 bogiem

BTW: Testowałeś pod NVD? Bo nie wiadomo czy faktycznie natywne "kwadraty" tak się będą zachowywać
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2007, 18:50:34 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Poklik - dorzuć jeszcze pasek przewijania to normalnie będziesz dla posiadających 240x240 bogiem
Może kiedyś.  ::)

BTW: Testowałeś pod NVD? Bo nie wiadomo czy faktycznie natywne "kwadraty" tak się będą zachowywać
Oczywiście, że NVD, bo na czym innym? ;) Jednak nie widzę żadnych powodów z jakich może on nie pójść na prawdziwym 240x240.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Dla mnie jest teoretyczny powód - jeśli aplikacje robią interface na zasadzie x=240;y=320 to ok. Ale jeśli robią okno na zasadzie moda003 (pobierają wymiary ekranu i odejmują sobie pasek menu) to nie zadziała. Dobrze mówię?

*

nothin

wiesz, poklik, co mnie rozśmiesza?
Nikt tego nie zrobił.
I Wielcy bossowie xdadev, i SUPER programiści z for, i producenci.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Nothin - dobre ;D

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Poklik - gratulacje, 6KB kodu i taka użyteczna rzecz ;D

Cytuj
wiesz, poklik, co mnie rozśmiesza?
Nikt tego nie zrobił.
I Wielcy bossowie xdadev, i SUPER programiści z for, i producenci.
Racja. Bo tak naprawdę to pockety stoją w miejscu, wszyscy producenci korzystają z gotowych kompilatorów, które za nich robią wszystko, nawet nie dbają o to jak co jest rozmieszczone, a potem wypuszczają programy w dwóch wersjach - na QVGA i VGA, bossowie xdadev potrafię jedynie zmienić wartości w rejestrze i pogrzebać w ROMie, a super programiści korzystają z .NET ;D Ameryka :D
Poklik - zrób sobie może link zliczający ilość pobrań, bo jak to się rozprzestrzeni to pewnie będziesz zadziwiony :D

*

nothin

Jeden post usera kwadratowego ekranu potwierdziłby sens...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
"kwadratowi" radzą sobie Nyditotem tworząc wirtualne 240x320 i przesuwając albo spłaszczając QVGA do 240x240
ale oczywiście coś małego i darmowego na pewno się przyda

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Jeden post usera kwadratowego ekranu potwierdziłby sens...
Dokładnie :)

Zresztą app nie jest taki znowu niezbędny. Jak się dobrze przyjrzeć i potestować to jestdnak wiele softu po prostu przystosowuje się do 240x240. Jednak zdarzadją się wyjątki i to nie tylko wśród softu dla PPC2002/WM2003. Do tego czasem może być tak, że pomimo uciętego ekranu program nie przesunie go, np. taki abcPowerMeter (jednak z tego cowidzę może to być app pisany w net cf i tu może być problem...).

Co do samego sensu to zapewne użytkowcy "kwadratów" przyzwyczaili się już do tej wady, jednak jeżeli przynajmniej jeden program odzyska dzięki temu app'owi swoją dawną funkcjionalność, to myślę, że warto. :)

Killcabie: wiem, że jest takie rozwiązanie, jednak jak już pisałeś ma swoje wady, głównie cena. Do tego nie wiem jak można NVD używać na codzień przy normalnym korzystaniu z pocketa, przecież to masakra... Na wstępie przynajmniej ja mam spadek wydajności na czystym systemie o 15% (przy rozdzielczości 240x240), a jeżeli chodzi o normalną zabawę systemem to już kompletna porażka, niestety... :(
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2007, 20:11:28 wysłana przez Poklik »

*

nothin

Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2007, 20:26:18 »
tak, niestety wydajność nyditota jest niska względem standardu...ten program może się więc przydać.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2007, 21:16:32 wysłana przez . »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2007, 20:39:49 »
oj no, ale lepiej wolniej niż wcale ;)

szkoda że nadal nikt z kwadratem się nie zgłosił... gdyby kolega dopiero co nie sprzedał 6515 to programik już by był przetestowany :/

nothin jakieś eksperymenty z nickiem?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2007, 20:42:28 »
Poklik
BRAWO!
Może podeślij cynk Jakubowi - będzie na głównej a program w downloadzie

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2007, 21:09:34 »
Najpierw niech ktoś z kwadratem się wypowie. Potem będzie można cynkować ;-)

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2007, 21:10:08 »
Killcabie: masz oczywiście rację. :) NVD to bardzo zaawansowana aplikacja, natomiast SPP to prosty programik, który na dodatek nie zawsze działa poprawnie (choćby te nieszczęsne abcPowerMeter). Jednak niektórzy bardziej cenią prostotę, ich wybór :)

Marcinl: Dzięki :) Jednak niech lepiej ktokolwiek "kwadratowy" przetestuje programik na prawdziwym pockecie, bo trochę będzie lipa, jak app nie będzie działać.  ;D

EDIT: O masz, Kitor mnie wyprzedził. ;)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2007, 21:34:08 »
Poklik a może byś wykombinował coś równie małego i zgrabnego do obracania ekranu na WM2003?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2007, 21:41:06 »
->killcabbie - Obrót ekranu to zupełnie coś innego niż tamto przesuwanie okienek. Tu trzeba mieć własny sterownik ekranu, a do przesunięcia okienek wystarczy kilka linijek zmieniających współżędne okna

*

Offline miloszz

  • ***
  • 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry, a w szufladzie: plamOne Treo 650, Tungsten|T2, palm m505
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 16, 2007, 16:12:59 »
Ooo, ten wątek wylądował w dziale hp, a dotyczy także palma :P

Chętnie przetestuję na Treo 750v (WM5), tylko nie przypominam sobie teraz żadnego obciętego programu (większość których otrzebowalem działała, albo wywalała że muszę mieć 320 w jedną stronę)... Ale jak coś znajdę, to dam znać. Plik zasyssam i postaram się przetestować.

Ojoj!  :o 404 - mogę prosić o re-upload?

Ok, jest git. Wszdłem na stronę Poklika i tam jest działający link. Ale ten z pierwszego posta nie działa!

Ech, mój optymizm był nieuzasadniony - archiwum niby się ściąga, ale nie mogę go otworzyć...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2007, 16:46:52 wysłana przez miloszz »
Jeżeli masz niepotrzebną plastikową osłonę do Tungstena T|T/T|T2, proszę, skontaktuj się ze mną.

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 16, 2007, 17:01:35 »
Szlag by trafił to yoyo, znowu jakieś błędy w uploadzie  >:(
Zuploadowałem więc na rapidzie: http://rapidshare.com/files/43242702/spp10.exe.html

Jednak nie spodziewaj się za dużo od tego programu. Działa naprawdę z maaałą ilością "uciętego" softu, głównie w starszych programach dla PPC2002/WM2003.

*

Offline miloszz

  • ***
  • 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry, a w szufladzie: plamOne Treo 650, Tungsten|T2, palm m505
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 16, 2007, 17:29:34 »
Jednak nie spodziewaj się za dużo od tego programu. Działa naprawdę z maaałą ilością "uciętego" softu, głównie w starszych programach dla PPC2002/WM2003.
Wrzucę go na Treo i jak trafię na jakiś złośliwy program to go odpalę i zobaczę co się stanie  ;D Nie liczę na postokątne gry na moim "kwadraciku"  ;)
Jeżeli masz niepotrzebną plastikową osłonę do Tungstena T|T/T|T2, proszę, skontaktuj się ze mną.

Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 02, 2007, 19:38:37 »
czesć Poklik, weszłem na Twoją stronę poniewarz bardzo przydał by mi się program Square, niestety nie moge go pobrać ( tzn. pobiera się, ale nie mogę go rozpakować). Czy potrzebuję jego udostepnienia, jeśli tak to czy mógłbyś mi go udostępnić?

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:23:15 »
Odpisałem na PW.

Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2007, 13:08:57 »
Witam na HW6515 niby działa przesuwa (ekranik today) ale niestety nie działa z programem na którym mi zależało  :( DCT4 calculator do simlocka Nokii  :S
QTEK S200 WM6.1 crystal

Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2008, 07:37:01 »
link umarl ;/

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:19:34 »
Poprawione, jednak jak już wiele razy pisałem: nie spodziewaj się za wiele od tego programu ;)

Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2010, 12:25:55 »
Uhm.. Mógłbym prosić o wersję z rozszerzeniem .cab? Z niewiadomych przyczyn nie mogę tego zainstalować na moim telefonie. Wyskakuje komunikat, że "[nazwa] nie jest prawidłową aplikacją systemu win32". :(

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2010, 12:34:04 »
bo to wcale nie jest aplikacja systemu win32, tylko Windows Mobile
przeczytałeś pierwszy post, a w szczególności podpunkt Instalacja? To jest plik gotowy do uruchomienia z poziomu palmtopa a nie instalator na PC  :-|