Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth

  • 24 Odpowiedzi
  • 20531 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« dnia: Marzec 16, 2012, 21:52:01 »
Witam wszystkich

Kupiłem niedawno Hp HW 6915 wraz z stacją dokującą HP HSTNH-F02X niestety podejrzewam że stacja nie pasuje do tego modelu.  Ładować ładuje przez USB normalnie ale za nic nie idzie podłączyć HP'ka pod ActiveSync gdyż wyświetla się chmurka z informacją że nie rozpoznano urządzenia USB. Przeczytałem w dokumentacji ActiveSync o możliwość podłączenia Hp'ka poprzez Bluetooth. I tutaj się rodzi pytanie jak tego dokonać ? Zrobiłem niby te całe przypisanie interfejsu BT pod port COM 5 i COM 6 tak jak w urządzeniu jest to ustawione ale nic w ActiveSync nie wykrywa. Błagam pomóżcie gdyż stacji pod ten model HP nigdzie nie mogę znaleźć a potrzebuje tego do pisania programów pod WM 5.0.

Pozdrawiam
 
PS
Pracuje Pod Windows XP Pro x32 oraz Windows 7 HP x64
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 21:54:13 wysłana przez adien93 »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2012, 13:25:37 »
Nie wiem czemu stacja ma nie pasować? Wszystkie ipaqi poza najstarszymi i najnowszymi mają jeden typ złącza, problemem może być tylko fizyczne niedopasowanie do kołyski, ale skoro piszesz że ładowanie działa, to znaczy że udało się wpiąć w gniazdo, czyli powinno wszystko działać. Problem będzie raczej leżał albo po stronie palmtopa, albo komputera, tym bardziej że piszesz że połączenie przez BT też nie działa. Winę palmtopa łatwo sprawdzić - wystarczy zrobić hard reset (oczywiście zapisując wcześniej backup by móc powrócić do obecnego stanu) i spróbować połączenia na świeżym systemie. Jeśli to komputer, powyłączaj wszelkie firewalle, antyviry i inne wynalazki które mogą blokować połączenie.

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2012, 18:40:15 »
Bluetooth samo w sobie działa bardzo fajnie, nie mogę tylko zrobić połączenia tak aby activesync widziało PDA właśnie przez bluetooth przez port COM. Co do zapory itd. to niedawno stawiałem system specjalnie na czystko nie instalowałem żadnych pierdół wyłączyłem zaporę systemu i wciąż ten sam komunikat:



Uploaded with ImageShack.us

Hard Reset robiłem kilka razy.

*

Offline mpxxl

  • ****
  • 596
  • Sprzęt: xda flame, e51,hx2110, hx2755, N900, 810f, es400
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2012, 18:56:52 »
W Ustawienia>Połączenia>Usb do komputera odhacz Zaawansowane funkcje sieciowe

może pomoże

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2012, 18:59:53 »
Stacja, jest na pewno dobra do tego modelu, sam taką mam i pozbywam się, robiłem też kabel synchro i to prawda, wszystkie HP na złączu 22pin mają ten sam rozkład pinów.

Sprawdź czy kabel od stacji nie jest uszkodzony.
Jeśli nie, to zmień port USB w PC, potem przeinstaluj AS  (wersja 4.5).

Jest jeszcze jedna opcja, uwalone gniazdo w HP, czyli jest luźne i odkleiły się pin/y od wymiany danych.

Swoją drogą to specyficzny sprzęt wybrałeś jako tester softu. Ekran 240x240 raczej nie jest tym "uniwersalnym".
Mam paczkę programów które chcę używać na każdym ze swoich PDA, i w HP akurat 1/3 z nich wygląda źle.


« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 19:04:20 wysłana przez Antej »

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2012, 19:09:27 »
w swoim hp nie posiadam takiej opcji jak : Usb do komputera do usb jest tylko ActiveSyncMode a w nim można wybrać jedną z dwóch opcji RNDIS Sync Mode oraz USB Serial Sync Mode mam zaznaczone USB Serial Sync Mode. CO do stacji to nówka sztuka kabelek w porządku.

Zrobiłem tak jak radził kolega Antej i też lipa. Coraz bardziej obawiam się że coś jest z tym gniazdem choć mam nadzieje że coś z oprogramowanie w PDA.

Jaki ewentualnie wkrętak będzie mi potrzebny aby go rozebrać ?? z tego co patrzałem to jest taka dziwna ala imbusowa gwiazdka. Był bym wdzięczny za fachową nazwę lub link do takiego narzędzia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 19:41:02 wysłana przez adien93 »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2012, 20:02:22 »
Ok, ale nawet z uwalonym gniazdem powinieneś mieć możliwość łączenia się przez BT. Co się dzieje gdy inicjujesz połączenie?

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2012, 20:15:57 »
wysyłać pliki mogę normalnie ale jak chce aby ActiveSync wykryło za pomocą Bluetooth nie znajduje go. Bluetooth mam pod porty COM przypisane.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2012, 20:21:52 »
TORX 6

Nagnij go lekko do przodu w stacji dokującej, zwykle to pomaga w tych gniazdach.

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2012, 20:40:04 »
nagiąłem i nic nadal ten sam komunikat ;( Jak byście panowie koledzy mieli jakieś pomysły co jeszcze można zrobić piszcie. W poniedziałek pójdę zakupić wkrętak rozbiorę stacje HP i zobaczę te gniazda, Gdzie mogę znaleźć jakieś schematy tego złącza ??
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 20:58:19 wysłana przez adien93 »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2012, 21:26:04 »
Zanim zaczniesz grzebać zmień jeszcze PC.

http://pinouts.ru/PDA/ipaq_22p_pinout.shtml

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2012, 21:48:22 »
Sprawdziłem na drugim laptopie pod windows 7 ten sam komunikat czyli czeka mnie grzebanie w bebechach. W poniedziałek jak zakupie wkrętak zobaczę i zdam relacje :)


PS

Dziękuje wszystkim za dotychczasową pomoc :)

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2012, 21:56:05 »
Zalecałbym drugi XP, w Win7 nie ma AS tylko jakiś inny soft "Centrum obsługi urządzeń mobilnych" czy jakoś tak.
Ogólnie do PDA dobieram się tylko poprzez XP a podłączałem już wiele różnych modeli.

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2012, 22:09:33 »
Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt a mianowicie teraz się bawiłem Hpekiem i w lokalizacji

START ---> Programs ---> ActiveSync
Po wejściu w Menu powinno być Connect via Bluetooth (Tak przynajmniej wyczytałem w centrum pomocy na hp'ku) a jest tylko Conet via IR. Czyżbym miał coś z system ?? Bluetooth niby jest ale jak by go nie było w niektórych usługach.


*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2012, 22:13:10 »
Jest w Connections...

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2012, 22:30:42 »
No właśnie tutaj ten problem taki iż nie ma jak chce stworzyć nowe połączenie(add a new connection) i w Select Modem chce wybrać sobie ten cały modem to jest tylko: Cellular Line, Cellular Line(GPRS), Generic IrDA oraz Hayes Compatible on COM1: a bluetooth nie ma :(

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2012, 22:38:26 »
start/programs/as/menu/connections
  :-|

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2012, 22:45:09 »
No tam fakt jest ale w pomocy która jest zamieszczona w hp pisze aby połączyć się z ActiveSync przez bluetooth wybierz
 Menu --> Connect via Bluetooth. a tego niestety nie posiadam

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2012, 08:45:44 »
coś chyba źle kombinujesz
we wszystkich znanych mi ipaqach połączenie tworzyło się z poziomu BT managera otwieranego z iPAQ Wireless i tam w BT Connections po wybraniu nowego połączenie pojawiała się długa lista ikon dla różnych typów połączeń, wśród nich była też ikona dla Active Sync, po stworzeniu powiązania wybierało się po prostu ikonę spośród innych zdefiniowanych przez Ciebie w BT Managerze dla zainicjowania połączenia. Bo tak to działa, musisz połączenie z AS przez BT sam zainicjować, to się samo nie zrobi jak w przypadku połączenia przez USB!
piszę z pamięci, więc nie powiem gdzie po kolei masz klikać, ale wyglądało to w zasadzie identycznie od WM2003 do WM6 więc wystarczy kierować się obrazkowym tutorialem który jest gdzieś na głównej PDAC jeśli sobie nie poradzisz

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2012, 11:59:45 »
Kapitanie Pazur Wielkie Dzięki Za Podanie Wskazówek udało mi się przeprowadzi synchronizacje z ActiveSync przez bluetooth, jak ktoś by nie wiedział jak to zrobić niech pisze to mu pomogę :). Ale z pewnością jeszcze obczaję te gniazda bo cały czas mnie nurtuje dlaczego przez tą stacje dokującą nie mogę się połączyć i napisze tutaj co było nie tak :) Jeszcze raz wielkie dzięki  :cheesy:

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2012, 12:20:27 »
Ciekawym ile jeszcze razy uda mu się wznowić to połączenie.
BT do AS to IMO nieudolna proteza, z moich krótkich doświadczeń w tym temacie: raz się sparowały a potem już mogiła.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2012, 12:36:18 »
No to ja muszę powiedzieć że mi akurat połączenie przez BT działało perfekcyjnie, największy problem stanowiło właśnie przypisanie portów, nie na każdym managerze BT na pececie udawało się uzyskać odpowiednie ich "numery". Nawet mam jeszcze na starym lapku T42 konfigurację pod BT z AS 3.8 który długo mi służył do podłączania PDA z WM2003 i WM2003SE, było to szczególnie wygodne mając jednocześnie Looxa 720 i ipaqa 2750 - 2 różne kable USB, a w laptopie tylko 2 gniazda... działało to bez zarzutu, z tym że oba PDA miały BT stack Widcomm/Broadcomm - bez porównania do ubogiego stacka Microsoftu który dawało w swoich modelach m.in. HTC. Notabene to właśnie chyba tam dawało się Connect via bluetooth w menu ActiveSync na palmtopie, o czym kolega wcześniej pisał i dlatego nie mógł się z tym odnaleźć na ipaqu z zupełnie inaczej urządzonym managerem.

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2012, 15:00:11 »
PDA łączy mi się za każdym razem perfekcyjnie po przez Bluetooth. Z portami też kłopotów nie było w ustawieniach w PDA jest podane na których portach COM jest kierunek przychodzący i wychodzący u mnie przychodzący jest pod COM5 i pod ten też przypisałem  ActiveSync w Laptopie. Aplikacje które piszę też mogę sobie bez problemu testować bezpośrednio na PDA bez zabawy w emulatory.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 18, 2012, 16:10:06 »
No i to jest najważniejsze  :ok:

*

Offline adien93

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Ipaq Hw6915
Odp: Hp ipaq HW 6915 Synchronizacja z Active Sync Przez Bluetooth
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 20, 2012, 05:29:32 »
Witam Ponownie
Zakupiłem wkrętak, rozkręciłem na początek stacje posprawdzałem ją i z nią jest wszystko ok. Niestety telefonu  nie dałem rady rozkręcić bo muszę kupić dodatkowo do jednej śrubki inny wkrętak. Jak tylko taki zdobędę i rozbiorę powiadomię co odkryłem .