614c - Problem z WiFi

  • 10 Odpowiedzi
  • 17341 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

614c - Problem z WiFi
« dnia: Czerwiec 01, 2008, 18:15:06 »
Witam. Mam problem z WiFi w moim iPaqu. Przy wlaczonym WiFi urzadzenie ma spory problem z polaczeniem sie z siecia (status zmienia sie czesto z dostepny na niedostepny lub po kliknieciu "polacz" nastepuje laczenie i na tym sie konczy, po chwili wraca do punktu wyjscia czyli siec jest tylko dostepna). Generalnie jest problem jakby ze stabilnym wykryciem sieci i polaczeniem sie z nia. Czy jest jakis program ktory zastpi wbudowanego menadzera polaczen i bedzie dzialal stabilniej? a moze w inny sposob rozwiazac ten problem? z gory dzieki.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2008, 18:57:55 »
spróbuj programem WiFi Companion. Pytanie, czy ten problem występuje tylko z tą siecią czy z każdą, którą próbowałeś?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2008, 21:25:29 »
z kazda. nie bylo ich wiele, w sumie moze 4 z ktorymi probowalem sie polaczyc.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2008, 21:52:18 »
no to prbuj wifi companion
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2008, 08:34:18 »
a mozesz napisac jakos krotko jak sie obsluguje ten program? mam wlaczone wifi WM widzi jakies sieci a WiFi companion wyswietla tylko ikonke ze nie jestem podlaczony i tyle. nie moglem znalezc zadnej instrukcji do niego.

Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2012, 23:43:03 »
witam..
podsyłam link, do tłumaczenia, który chyba wyjaśnia problem z wifi marvell
http://www.aspecto-software.com/punbb/viewtopic.php?id=812
niestety moja wiedza techniczna nie pozwala by rozwiązać ten problem, ale może komuś pomoże
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 23:47:27 wysłana przez rejio »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2012, 14:44:10 »
a co to ma wspólnego z tematem? Tu nikt nie wspominał nawet o  WiFiFoFum

Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2012, 19:55:32 »
wkleję cytat z odpowiedzią z hp o karcie marvell
"I finally got a reply from HP with some details on the situation with the Marvell chipset and their wifi drivers.  Full information is below.

Indie, the summary from HP is basically "Have the developer special-case their code to deal with the values returned by the Marvell...we are too damned lazy to make a fix that would help everyone anytime soon, wait for the next ROM-update if we ever release one."

    After doing some investigation, we discovered what the likely culprit is a difference in the format the Marvell driver provides the channel information.

    Obtaining the channel information is commonly done by querying the WLAN driver for a data structure called OID_802_11_CONFIGURATION
    This data structure contains the following items (from http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms799408.aspx)

    Structure: OID_802_11_CONFIGURATION
    Length
    Specifies the length of the NDIS_802_11_CONFIGURATION structure in bytes.
    BeaconPeriod
    Specifies the interval between beacon message transmissions. This value is specified in Kµsec (1024 µsec).
    ATIMWindow
    Specifies the announcement traffic information message (ATIM) window in Kµsec (1024 µsec). The ATIM window is a short time period immediately after the transmission of each beacon in an IBSS configuration. During the ATIM window, any station can indicate the need to transfer data to another station during the following data-transmission window.
    DSConfig
    Specifies the frequency of the selected channel in kHz.
    FHConfig
    Specifies the frequency-hopping configuration in an NDIS_802_11_CONFIGURATION_FH structure.

    The important item is DSConfig.  Normally the WLAN driver returns DSConfig in kHZ (such as "2412000" for channel 1).  The developer then uses another calculation to convert frequency to the corresponding channel.  For example (taken from source code samples found on the net):
    “pBSSIDInfo.Channel=(pItem->Configuration.DSConfig - 2407000)/5000”
    or “…configuration.DSConfig - 2412000)/5000 ) + 1;”

    These example lines of code would leave you with a value of 1-11 for the channel at the end of the calculation.

    Marvell’s implementation appears to return the frequency in mHZ, so that DSConfig would return a value of “2412” for channel 1.    If an application is hard-coded to expect the value in kHZ, it likely returns an out-of-range value after performing further calculations to get the channel.    With Marvell products, to obtain the correct channel you’d have to make a simple change to the calculation, such as “(pBSSIDInfo.Channel=(pItem->Configuration.DSConfig - 2407) / 5)”.   

      Our engineers are aware of it, but in all honesty, I don’t see them pursuing a standalone driver release just for this specific issue alone.   Something like this (if it can be corrected) would likely be rolled in with other small fixes as part of a larger WLAN driver update if released in the future.    If you’re looking for a fix in the short term for WiFiFoFum or similar application, I’d recommend letting the application developer know about the difference in how Marvell returns the value of DSConfig and see if they can adjust in their code."
 bo to ten sam układ, trzeba doczytać tylko wątek...


*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2012, 22:05:37 »
No ale co w związku? To jest wyjaśnienie dlaczego aplikacja WiFiFoFum nie działa prawidłowo tzn. wyświetla błędnie nr kanału i nie ma kompletnie nic do tego wątku.

Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2012, 10:31:41 »
Witam,
A czy kwestia kHz- Mhz, nie ma wpływu na działanie? Nie jestem fachowcem, dlatego, nie upieram się w twierdzeniu, że pomoże.... Walcze ze swoim hp, od dłuższego czasu, na jednym  forum, niestety nie zapisałem odnośnika, pomogło wrzucenie obrazu systemu z urządzenia z działającym WiFi, wcześniej próby z wgrywaniem kilku romów, bez rezultatu, podobno, przy którejś aktualizacji, coś poknociło sie w rejestrze...
 Teraz pytanie do fachowców, od laika, czy powyższy problem jest prawdopodobny, oraz czy ktoś mógłby wrzucić OS Image z urządzenia gdzie działa WiFi?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: 614c - Problem z WiFi
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2012, 11:15:52 »
w tym nie pomogę, mam inny model HP - 214, ale on ma dokładnie tą samą kartę wlan i u mnie nie ma żadnych problemów z wifi, tak że nie ma powodu łączyć specyfiki tej karty z problemami w nawiązaniu połączenia konkretnego egzemplarza z konkretnym hotspotem. Powiem więcej, wifi w 214 działa lepiej niż we wszystkich poprzednich posiadanych przeze mnie palmtopach tej marki (HP).