Jornada 720 + USB = problem

  • 10 Odpowiedzi
  • 4201 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jornada 720 + USB = problem
« dnia: Kwiecień 26, 2003, 22:28:51 »
Jestem nowym posiadaczem Jornada 720 i mam problem z synchronizacją za pomocą potu USB, który jest przez ActiveSynca (ver. 3.1 i 3.6) nie wykrywany, za pomocą rs chodzi bez zarzutów; Drugi problem to łaczność z internetem za pomocą nr TP SA (0202122) - pojawia sie komunikat, ze nie można połaczyć się z serwerem ; na szczesc chodzi bez zarzutów przez nr OnetKonekt

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2003, 22:34:52 »
Hmm... moze nie masz aktywowanego w ActiveSync przeszukiwania portu USB? W menu File -> Connection Settings?

Tzn czy komputer widzi urzadzenia podpiete do komputera? A tylko ActiveSync nie laczy? Czy jak?

Co do TePsy to nie wiem o co chodzi :)

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2003, 23:34:53 »
A sterownik USB wgrałeś?
Aby ActiveSync zadziałał przez USB, to wcześniej trzeba "zapoznać" ze sobą PC-ta i nowe urządzenie USB. Taki sterownik jest chyba na jednej z płyt dołączonych do Jornady.

W sprawie połączenia z tepsą zajrzyj tutaj: http://www.hardware.hoga.pl/reviews/HP_Jornada_720/4.asp
jest tam inforamcja na ten temat:

"...Uwaga! Niestety, palmtop HP nie był w stanie mimo poprawnego nawiązania połączenia transmitować danych przy korzystaniu z numeru 0201222, aby rozwiązać ten problem należy podmienić odpowiedni plik odpowiedzialny za połączenia PPP, przesłany nam z HP, który znajdziecie  tutaj..."

Polecam zresztą lekturę całego testu.
Powodzenia :)
Pozdrawiam,
biblo

Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2003, 23:37:50 »
W ActiveSync aktywowane jest przeszukiwanie portu USB, natomiast pojawia się komuniakt USB is avaliable, a gdy próbuję połączyć się z Jornady jest na niej komunikat "Nie można uruchomić połaczenia z komputerem stacjonarnym. Błąd połączenia sieciowego (Błąd 678)

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2003, 00:06:33 »
ActiveSync to jedno, a sterownik USB to drugie...

Jeśli prawidłowo zainstalowałeś Jornadę (chodzi wlasnie o ten sterownik), to w oknie "Mój komputer" powinieneś mieć ikonkę Mobile device. Jak ją klikasz, to otwiera się "zawartość" handhelda - tak jak folder z plikami.

Sprawdź jeszcze, czy w Menedżerze urządzeń w PC-cie nie masz jakichś niezidentyfikowanych urządzeń USB lub urządzeń z wykrzyknikiem.

Żeby się upewnić, że wszystko jest O.K. podłącz Jornadę do innego portu USB (najlepiej do takiego, do którego na pewno nie była wcześniej podpinana) i zobacz co się będzie działo. Może jednak PC-et spyta Cię o sterowniki...
Pozdrawiam,
biblo

Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2003, 06:44:29 »
Witam
Znalazlem sterownik do usb (winceusbsh.inf i iwinusbsh.sys) ale mam kolejny problem: klikam prawym przyciskiem,daje zainstaluj, ikonka sie buja i nic;restarujei nic, nie widzi usb; przegrywam do katalogu C:WindowsSystem32driver restaruje i nic...
Tomek
:(

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2003, 12:04:31 »
Czyli problem jest jednak z USB! A jaki system operacyjny masz w PC-cie?

Przejrzyj dokładnie forum i FAQ - gdzieś kiedyś widziałem wskazówki co robić w takim wypadku.
Pozdrawiam,
biblo

Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2003, 16:35:19 »
Windows 98, Wydanie drugi

Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2004, 17:29:51 »
   Witam, miałem to samo: active sync (ze strony microsoft) nie działał. Postarałem się o wersję 3.7 ten z softu dla IPAQ serii 5100-5500 i działa bez zarzutu i najmniejszego problemu. Nieudało mi się połączyć z internetem próbowałem przez TPsa (łączy ale nie otwiera stron) i przez modem NOKIA CARD PHONE 2.0 w sieci Idea (wyświetla sprawdź sygnał).  Podmieniłem plik ppp.dll jak w opisie na stronie:

http://www.hardware.hoga.pl/reviews/HP_Jornada_720/4.asp

ale to też nie pomogło. Jeżeli ktoś wie jak skonfigurować połączenia w jornadzie 720 z netem - NIECH DA ZNAĆ :)

Z góry dzięki

pozdrawiam

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2004, 19:19:03 »
MIałem kiedyś taki zestaw Jornada 720 + Nokia Card Phone, ale używałem tego w sieci Plus GSM i nie pamiętam abym miał jakiekolwiek problemy...

Jedyne co przychodzi mi do głowy: poszukaj w ustawieniach Card Phone parametrów modemu. Jeśli będzie do wyboru tryb "jakiś tam" (sorry, ale nie pamiętam) oraz ISDN (jeden lub dwa warianty - 110 lub 120), to wybierz ten "jakiś tam". Tryb ISDN należy wybrać dla obsługi HSCSD, a tego standardu Idea i Era niestety nie wspierają.

Ten plik, o którym piszesz jest zdaje mi się konieczny tylko dla połączeń z TP S.A. za pomocą wbudowanego w Jornadę modemu analogowego. Chcąc łączyć się przez Card Phone musisz dowiedzieć się u operatora o parametry połączenia/transmisji i mieć aktywną taką usługę.

A tak w ogóle, to ta karta Nokii chodzi tylko na 900 MHz - czy Idea obsługuje tę czestotliwość tam gdzie jesteś???

Oni przecież "chodzą" tylko na 1800... (chyba)...
Pozdrawiam,
biblo

Jornada 720 + USB = problem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2004, 11:18:04 »
Tak było na początku istnienia sieci idea, teraz chodzi na 1800/900.