Jornada 620LX - nie włącza się :/

  • 1 Odpowiedzi
  • 16046 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Jornada 620LX - nie włącza się :/
« dnia: Marzec 12, 2011, 11:08:57 »
Na początku chciałem się przywitać z szanownym gronem forumowiczy - mam kilka PDA i na pewno będę tu zaglądał.
Mam teraz jednak problem - z Jornadką 620LX.
Otóż sprawa ma się tak - gdy dotarła do mnie, bateria była "na połowę" stanu. Pobawiłem się nią około godzinki, po czym podpiąłem ją pod zasilacz w celu naładowania (zasilacz nieoryginalny, ale dobrałem o odpowiednich parametrach - 12V i ok 3A).
Jornadą bawiłem się jakiś czas, ale odłożyłem ją, by ładowała się. Ostatecznie po ok 2h ładowania (3h "zabawy") wziąłem Jornadę w ręce, po chwili wyskoczył czarny ekran i jakiś komunikat o błędzie i soft resecie, który Jornada miała sobie wykonać sama... Następnie zgasła. Odłączyłem ją od zasilacza (wcześniej wskaźnik baterii w Windowsie wskazywał już ponad połowę! więc bateria zdechnięta nie była). Spróbowałem włączyć ponownie, wyświetlił się komunikat jakiś (w stylu "dosowym" - czarne tło, białe literki). Nie zdążyłem przeczytać co to było, bo Jornada się zaraz wyłączyła. Wyglądało to mniej więcej tak:

********************************
*                                                *
*         jakiś komunikat              *
*                                                *
********************************

coś napisane
Znów ją chciałem włączyć i sytuacja się powtórzyła. Przy trzecim włączeniu - Jornada wyświetliła logo hewlett packard (już miałem nadzieję że będzie ok), po czym permanentnie zgasła i się nie włączyła. Wiadomo - soft reset w takich przypadkach nie pomaga, chciałem więc zrobić hard reset, wyjąłem baterię główną i tą od pamięci na 10 minut, ale po włożeniu ich nadal martwa cisza.
Wyjąłem więc baterie na całą noc, ale rano sprawdziłem - nie działa nadal :/
Zasilacz jest sprawny, nie spalił się.
Jornada też nie "śmierdzi", nic się nie grzało. Po prostu strzeliła focha.
Śmierć urządzenia? Czy może w warunkach domowych da się jeszcze coś zrobić?

Odp: Jornada 620LX - nie włącza się :/
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2011, 09:05:52 »
Nie znam odpowiedzi, ale Coś CI powiem. HP 620LX to nie Jornada. Posiadam ten model, jedno wielkie **** ale mam do niego sentyment. System 2.0 to beznadzieja, najlepiej kup sobie inną, sprzedaj tą.