J720 i odczyt karty CF

  • 8 Odpowiedzi
  • 17398 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

J720 i odczyt karty CF
« dnia: Sierpień 23, 2010, 04:56:10 »
Witam
Potrzebuje wszystkiego co jest zwiazane z odczytem karty CF na J720  ( tzn. wszystkich plikow bibliotek : fatsf.dll   itd.  .... i odpis kluczy rejestru albo backup calego rejestru ) .  Posiadam zabawke podobna do Jornady z WinCe .NET 4.1 na pokladzie , niestety z bardzo okrojonym systemem.  Goglowalam , ale niestety nic nie mam. Lub prosze o info gdzie to mozna wygrzebac .
Jesli by znalazla sie jakas dobra dusza ....
alexa

Połączone: Sierpień 23, 2010, 13:03:24
Witam
Czy naprawde nikt mi nie pomoze ? ...  nie da sie skopiowac tych plikow ? ....
A moze lepiej gdybym byla mezczyzna ... ?  :S
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 13:03:24 wysłana przez alexa »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: J720 i odczyt karty CF
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:06:53 »
Co to za wynalazek?

Nie wyciągniesz plików z romu bez realokacji... gra nie warta świeczki

Odp: J720 i odczyt karty CF
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2010, 21:23:57 »
Witam Panie Kajetanie
Eee ...  :wink:  z tym podobieństwem to tylko tak , dla efektu ....
A wlaściwie to większość programów które udało mi się uruchomić pochodziły od Jornady ...
A więc konkretnie : jest to Airpanel ViewSonic V110 z WinCE .net 4.1 . Posiada gniazdo PCMCIA ale system jest bardzo okrojony.
I właśnie do uruchomienia tego gniazga potrzebuję plików bibliotek i opisu kluczy rejestru odpowiedzialnych za obsługę karty CF ( przez przejściówkę PCMCIA->CF )
alexa

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: J720 i odczyt karty CF
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2010, 21:38:21 »
Karta CF, o ile nie nie jest zablokowana w tryb ATA (część microdrive) po włożeniu w pcmcia działa jako karta pcmcia (bo w zasadzie cf to mniejsza karta PCMCIA)* Co próbujesz podpiąć przez przejściówkę?

Cytat: wikipedia
CompactFlash interface is a 50 pin subset of the 68 pin PCMCIA[7]  connector. "It can be easily slipped into a passive 68-pin PCMCIA Type II to CF Type I adapter that fully meets PCMCIA electrical and mechanical interface specifications."[8] The Compactflash interface operates, depending on the state of a mode pin on powerup, as either 16-bit PC Card (0x7FF address limit) or as an IDE (PATA) interface.[9]  Compactflash supports C-H-S and 28-bit Logical Block Addressing. CF cards may be set to master or slave, but have issues sharing the IDE bus.
http://en.wikipedia.org/wiki/CompactFlash
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 21:41:55 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

Odp: J720 i odczyt karty CF
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2010, 12:15:21 »
Opiszę może bardziej dokładnie : pad jest odblokowany - mam dostęp do edycji rejestru , i do pulpitu WinCE.  ( okrojony system -  w oryginale jest tylko to co potrzebne do działania jako "Remote Desktop" ). Z uwagi na małą pamięć udało mi się dograć tylko parę bibliotek ( tzw "fake's dll" , dużo info na stronach z nawigacjami ).
 
Nie widzę zawartości karty - ani w "Total Commander v2.5" ani w eksploratorze windows . Natomiast doszłam już do tego że widzę kartę i jej parametry  - nazwę, pojemność, ilość cylindrów - w programiku do formatowania " PC CARD Format Tool - V PL-slawera" ( dzięki tjotala i jego sterownikowi "ExDrive.dll" ).
Znalazłam też biblioteki do USB  - po wpisaniu w rejestr potrzebnych info i po włożeniu pendrive USB widzę go w "PHM Device Manager v0.22" i w programie do formatowania.
Niestety : ani eksplorer , ani Total Commander nie pokaże zawartości nośników - nie widzę żadnego katalogu.
Prawdopodobnie brakuje mi wpisów w rejestrze i/lub jakiejś biblioteki ( fatfs.dll ,  atadisk.dll ... ).

Gdyby był Pan tak miły i podesłał chociaż zawartość rejestru ,  być może to pomoże w dalszych poszukiwaniach .
pozdrawiam
alexa

PS. Pendrive USB to Kingston 2 BG , karta CF - SanDisk UltraII 4 GB

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: J720 i odczyt karty CF
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2010, 12:21:18 »
Teoretycznie problem leży w HKLM/Drivers/StorageManager (bo partycje powinny się pojawiać jako karty pamięci w My Computer). Ale może być i problem sprzętowy, znam przypadek Simpada który reagował w ten sam sposób, niezależnie od systemu (tj karta widziana w systemie, ale już partycji w My Computer nie). Sam wiele nie pomogę, bo jedyne urządzenie z WinCE jakie mam ma .net 4.1 a tu zdaje się był CE 3.0.

Atadisk.dll odpada, tj on jest odpowiedzialny za kontroler IDE którego tu nie ma. Fatfs już prędzej. Ale i tak trzeba by je dostać z Platform Buildera, a nie z romu działającego urządzenia.

Odp: J720 i odczyt karty CF
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2010, 16:29:18 »
To jest właśnie WinCe .net 4.1  ....  właśnie tego potrzebuje ... :O~
plizzz ...
alexa

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: J720 i odczyt karty CF
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2010, 16:33:00 »
Tyle ze znowu Bsquare Power Handheld nie ma CF. Szukaj kogoś z Simpadem i CE .net, bardzo ewentualnie Nec MobilePro 900c

Odp: J720 i odczyt karty CF
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2010, 17:09:45 »
 :(
mimo wszysto dziękuję
pozdrawiam

Połączone: Sierpień 24, 2010, 21:20:12
Gdyby Pan jednak skopiował ten rejestr i podrzucił mi go byłabym wdzięczna  - może uda mi się chociaż "polepszyć " eksplorer .
pozdrawiam
alexa
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 21:20:12 wysłana przez alexa »