Jornada 680 i CF - po wgraniu linuxa:/

  • 3 Odpowiedzi
  • 1865 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jornada 680 i CF - po wgraniu linuxa:/
« dnia: Luty 28, 2007, 18:26:12 »
Wgrałem sobie system LINUX na Jornada. Jednak po jakimś czasie znudził mi się i zdecydowałem, że już nie potrzebuję mojej karty 128 mb obciążonej tym systemem, wróciłem więc do oryginalnego Windowsa CE. I tu pojawia się moje pytanie. Z tego co wiem ów Handheldowy Linux zmienia jakieś tam systemy plików na karcie. Mi chyba tak pozmieniał, że ze standardowej karty o pojemności 128 mb teraz zrobił mi kartę o wielkości 32.2 mb. Wie ktoś może jak wrócić do oryginalnego stanu 128 mb?Proszę o pomoc...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Jornada 680 i CF - po wgraniu linuxa:/
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2007, 18:53:22 »
karta została podzielona na partycje - coś a'la dyski c: d: itd. w komputerze. Najwyraźniej tylko jeden z nich - o pojemności 32mb jest w systemie plików FAT, reszta w linuxowych. Pod czytnikiem w komputerze nie powinno być problemów z repartycjonowaniem karty i tam radzę to zrobić.

Jornada 680 i CF - po wgraniu linuxa:/
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2007, 18:56:59 »
hmm..wszystko ok..mam Patrition Manager, tylko że program w ogóle nie widzi tej karty. Zaznaczę, że korzystam z nietypowego sposobu, bo mam czytniki do innych kart, ale nie do CF...więc wkładam ową kartę do slotu w urządzeniu wielofunkcyjnym Lexmark P4350 i Pecet wyświetla mi tę kartę, mogę normalnie kopiować i w ogóle...ale nie widzi jej Partition Manager!!

*

Offline kruszbuk3

  • ***
  • 265
  • Sprzęt: IPAQ 4150 Motorola L6 Jornada 690
Jornada 680 i CF - po wgraniu linuxa:/
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2007, 13:37:56 »
Ok, wywal wszystko z tej partycji 32 i skopiuj tam pliki instalatora jlime http://www.jlime.com odpal instalator i tam będzie opcja usunięcia partycji linuksowych.