Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720

  • 10 Odpowiedzi
  • 5020 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« dnia: Luty 22, 2006, 16:37:56 »
Jak się instaluje kartę WIFI na Jornada 720 ?
Zaginął mi kabel ale kupiłem ostatnio kartę ENTERASYS RoamAbout (to koln Orinoco GOLD) , miałem nadzieję że będę mógł synchronizować Jornadę bezprzewodowo (mam AP z DHCP) lecz nie wiem jak zainstalować tą kartę :-(

Czy wpierw wkłada się kartę PCMCIA i dopiero instaluje drivery czy odwrotnie ? (niby pierdoła ale np. w WIN98SE ma to znaczenie).

próbowałem zainstalować tak że zainstalowałem w komputerze PC a nastepnie skopiowałem pliki poprzez CF do Jornady ... niestety żadne z tych CAB nie chcę się uruchomić :-(

podaje nazwy CAB'ów :

wireless.ARM720.CAB
wireless.i486.CAB
wireless.i586.CAB
wireless.i686.CAB
wireless.R3000.CAB
wireless.R4100.CAB
wireless.R4111.CAB
wireless.R4300.CAB
wireless.SA1100.CAB
wireless.SH3.CAB
wireless.SH4.CAB

oraz taki pliki :

Device Component.ini
Uninst.isu


pomocy !!!

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2006, 17:56:39 »
Mam też taka kartę, co prawda na CLIO, ale driver instaluje sie z poziomu PC, raczej nie mozna inaczej.

Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2006, 18:15:13 »
Chyba masz rację  ... teraz rzeźbię właśnie kabel RS232 i na stałe do wlutuję do stacji dokującej. Jak zrobię to zamieszczę jasny schemat.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Re: Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2006, 19:02:47 »
Cytat: "tomy_m"
Jak się instaluje kartę WIFI na Jornada 720 ?
Zaginął mi kabel ale kupiłem ostatnio kartę ENTERASYS RoamAbout (to koln Orinoco GOLD) , miałem nadzieję że będę mógł synchronizować Jornadę bezprzewodowo (mam AP z DHCP) lecz nie wiem jak zainstalować tą kartę :-(


Do synchronizacji po TCP/IP najpierw należy zsynchronizować maszynkę metodami tradycyjnymi i ustanowić "partnerstwo". Tak przynajmniej OIDP wynika ze wszystkich opisów tej operacji.

Cytat: "tomy_m"
Czy wpierw wkłada się kartę PCMCIA i dopiero instaluje drivery czy odwrotnie ? (niby pierdoła ale np. w WIN98SE ma to znaczenie).


Najpierw sterowniki, potem wkładasz kartę. Przy poyślnie zainstalowanych sterownikach system sam wykrywa typ i model karty i ładuje odpowiedni sterownik.

Cytat: "tomy_m"
próbowałem zainstalować tak że zainstalowałem w komputerze PC a nastepnie skopiowałem pliki poprzez CF do Jornady ... niestety żadne z tych CAB nie chcę się uruchomić :-(


Dobra kolejność działań. Sam instaluję w ten sposób wiele programów i doprawdy nie mam pojęcia, dlaczego nie rusza. Może próbujesz zainstalować jakąś wersję nie na ten system. Jaki jest komunikat o błędzie?

Cytat: "tomy_m"
podaje nazwy CAB'ów :

wireless.ARM720.CAB


Wydaje się brzmieć znajomo, ale osobiscie stawiałbym na inny...

Cytat: "tomy_m"
wireless.i486.CAB
wireless.i586.CAB
wireless.i686.CAB
wireless.R3000.CAB
wireless.R4100.CAB
wireless.R4111.CAB
wireless.R4300.CAB
wireless.SA1100.CAB


Moim zdaniem to ten.

Cytat: "tomy_m"
wireless.SH3.CAB
wireless.SH4.CAB

oraz taki pliki :

Device Component.ini
Uninst.isu


pomocy !!!

Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2006, 19:32:42 »
Na razie robiąc kabel w/g schematów na tej stronie :

spaliłem tylko port na moim ASUSIE :-(  To był ostatni port :-(
Ten schemat jest ... średni :-(((

Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2006, 00:11:58 »
Sprawę instalacji driverów rozwiązałem ... kabel polutowałem tak jak jest wyżej i mimo że spalił mi port w jednym z komputerów to na innym udało mi się nawiązać połaczenie.
 
  Niestety nadal nie udało mi się uruchomić tej karty ( ENTERASYS  RoamAbout )  :-(((
  Po włożeniu karty do slotu PCMCIA pojawia się na ułamek sekundy okienko z informacją o tym że karta pobiera dużo prądu i czy chcę ją wlączyć czy tez nie  (YES / NO)  niestety okienko znika natychmiast tak szybko że nie mogę wcisnąć żadnego z klawiszy :-(
  Aby je odczytać nagrałem film aparatem dlatego jakość zdjęcia jest kiepska :-(





   Może ktoś spotkał się z czymś takim ???
Dodam że karta jest sprawa ... na notebooku HP działa bez najmniejszych problemów.
Wkładanie karty przy podłaczonym zasilaczu również nic nie daje :-(

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2006, 11:25:40 »
Z tym komunikatem coś jest nie tak...
Powinien pojawiać się tylko, jeżeli Jornada działa na zasilaniu bateryjnym. Jeżeli chcesz używać urządzenia i narazić baterię na wyczerpanie - wciskasz OK. Jeżeli wciśnie się NO, sterownik nie jest ładowany a urządzenie nieinicjowane.
Jeżeli ten komunikat pojawia się przy zasilaniu sieciowym, to jestem w kropce - nie powinno go tu być. W dodatku szybko znika i nie można podjąć żadnej decyzji. Co gorsze, nie wiemy, czy znika z wciśniętym OK czy też NO. Jeżeli komunikat znika z ustawieniem NO, to chyba wiem, dlaczego karta mimo zainstalowania sterowników nie chce działać. Po prostu sterownik nie jest ładowany.
A czy w tej Jornadzie wykorzystywane były inne akcesoria PCMCIA? Może jest problem z samym hardware J720...

Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2006, 04:12:36 »
Cytuj
A czy w tej Jornadzie wykorzystywane były inne akcesoria PCMCIA? Może jest problem z samym hardware J720...



To był strzał w 10'tkę !!!!!!!

Złącze PCMCIA okazało się być naruszone ... przelutowałem je i teraz jest już OK.

Nadal jednak nie potrafię ustawić tej karty aby otrzymać połaczenie z routerem :-(

Czy mam ustawić w profilu tryb "Acess Point" czy "Peer to peer" ???

Sterownik/program znajduje sieć mojego routera ... po sprawdzeniu pokazuje w opcjach Site monior :

NETWORK NAME
"tu nazwa mojej sieci/routera"  

NETWORK TYPE
"Infrastructure"

ponadto prawidłowo znajduje sieć na kanale 10 oraz podaje takie parametry :

AP MAC ADRES : 00-90-45-43-99-a8 ( ..to MAC adres mojego routera/AP)
SNR : 60
Signal :  -40   (... ujemne ???!)
Noise :  -101  (... ujemne ???!)
Chanel :  10
Privacy : Enabled


w ustawieniach sieciowych jest ustawione aby używał DHCP
oraz poprawnie wpisany KEY dla WAP (w HEX'ach dokladnie tak
jak mam na routerze/AP)


ratujecie bo walczę już z tym tydzień  !

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2006, 18:44:13 »
Cytat: "tomy_m"
 Po włożeniu karty do slotu PCMCIA pojawia się na ułamek sekundy okienko z informacją o tym że karta pobiera dużo prądu i czy chcę ją wlączyć czy tez nie  (YES / NO)  niestety okienko znika natychmiast tak szybko że nie mogę wcisnąć żadnego z klawiszy :-(
  Aby je odczytać nagrałem film aparatem dlatego jakość zdjęcia jest kiepska :-(





   Może ktoś spotkał się z czymś takim ???


ja sie z tym spotykalem dosyc czesto w przypadku starszych CE, tzn 1.0 i 2.0 i moim zdaniem jest to typowa komenda systemu informujaca o tym a wlasciwie przestrzegajaca uzytkownika aby nie zapomnial o zasilaniu bo ta karta MOZE zrec za duzo pradu a nie o tym e juz ZRE/WCINA chwile po wlozeniu ;-))) przynajmniej o ile ja zrozumialem co tam jest po ang napisane

Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2006, 20:22:43 »
Ale z tym okienkiem nie mam już problemu !!!!!  :-)

Teraz mam problem z WEP ... w sterownikach nie mam możliwości wybrania rodziaju klucza "OPEN/SHARED"  ... a mój AP chce łaczyć się tylko przy ustawieniu "SHARED".   :-(

Instalacja karty WIFI orinoco GOLD na Jornada 720
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2007, 01:51:36 »
Temat odgrzewany, ale:
czy w windows CE sterowniki do kart typu Orinoco mają gdzieś tryb szyfrowania SHARED? Open mają  w standardzie, ale nie bardzo widzę gdzie można (czy można) zmienić to na shared.