Miasta Wifi

  • 196 Odpowiedzi
  • 112152 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miasta Wifi
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2003, 16:21:11 »
Czy ktos moglby mi cos powiedziec blizej o WiFi w Rzeszowie ? Gdzie co i jak ... kupilem sobie toshibe e740 z wifi i slyszalem ze gdzies na rynku jest ale poszedlem tam i nic ... probowalem wszystko zrobic moze ktos moglby mi napisac konfiguracje dla tego pda ? Z gory wielkie dzieki ..

*

Offline mike

  • *
  • 69
Miasta Wifi
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 06, 2003, 20:48:31 »
sacker--> musisz się po prostu zarejstrować - to trwa chwilę. Tz. powiem Ci tak - ja we Wrocławiu jak włączałem Wifi w miejscach gdzie "jest era", automatycznie przekierowywało mnie na strone do logowania się i tam się zalogowałem. Jeśli chodzi o ustawienia to ja w mojej e740-tce mam wszystko domyślnie - jedyne co jest śmieszne to, że internet przez wifi działa mi jedynie wtedy jak przełaczam na tryb work settings w pierwszym oknie z 3 dostepnych w zakladce connections.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Miasta Wifi
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 07, 2003, 08:28:29 »
W wersji ktorą sciagnąłem do Pc-ta (notebook) jest wyraznie niestety napisane, że nie mozna tego uzyc do linksysa , dlinka i wielu innych popularnych u nas firm.


*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Miasta Wifi
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 07, 2003, 08:52:42 »
Ja sprawdzałem program na kartach dlinka, sundiska, realteka i della. Tylko w przypadku realteka nie chiał działać na początku. Po zmianie sterowników zadziałał bez problemów. Wbudowanego w palmtopa wifi nie posiadam więc nie mam jak sprawdzić jak na nim działa.

Miasta Wifi
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 07, 2003, 15:44:44 »
Bylem pod hotelem prezydenckim w Rzeszowie  noi rzeczywiscie dziala ale niestety tylko stronka ery ... nie mozna bylo wejsc na zadna inna np www.allegro.pl nie wiem czego ... Chyba ze w tych punktach tylko ona dziala :) a  u was jak to jest ?

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Miasta Wifi
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 07, 2003, 15:52:46 »
Jesli sie zalogowales to powinienies wejsc dalej. Po lewej stronie (eraspotu) jest menu internet. Wejdz w nie , uaktywnij i dopiero w przegladarce wywolaj zewnetrzny adres. To naprawde dziala.

Miasta Wifi
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 07, 2003, 15:56:50 »
a sprobuje i napisze  co i jak wielkie dzieki :)

*

Offline mike

  • *
  • 69
Miasta Wifi
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2003, 17:32:52 »
jak juz Ci działa strona ery to juz jest okej! musisz tylko "wejsc w internet" na tej stronie - tak jak napisał perla. powodzenia.

Miasta Wifi
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 08, 2003, 23:59:55 »
Skanowałem dzisiaj Auchan - Wola Park i znalazło mi jedynie Access Point sklepu Q & A o SSID Q-AND-A_WLAN nie mający klucza WEP ale niestety nie udało mi się do niego podłączyć. Jakby to kogo interesowało użyłem do tego iPAQa H2210, karty CF Asus WL-110 i programu PocketWarrior. Swoją drogą zamierzam niedługo zrobić listę hotspotów na naszym WWW.

Jacek Kapela
www.palmtops.com.pl

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Miasta Wifi
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 09, 2003, 22:49:01 »
No a my zamierzaliśmy od dawna:) Część osób z tego wątku forum już testowało(dzięki za pomoc w tworzeniu bazy!), a teraz tak oficjalnie prezentujemy nowy dział naszej strony:
http://www.pdaclub.pl/hs/
Jest też news o tym:
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=7278

Zapraszamy!

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Miasta Wifi
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 10, 2003, 20:37:04 »
Jak informuje www.wroclaw.pl od 6.11.2003 uruchomiono bezplatny miejski dostęp do internetu,  na terenie Rynku a w ciagu tygodnia na terenie całej Starówki. Moze ktoś może to sprawdzic i podać parametry do bazy Hotspotów prowadzonej przez pdaclub.

Miasta Wifi
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 10, 2003, 23:06:24 »
powracajac do scanowania sieci Wi-Fi:
jakie inne programy polecacie? bo netstumbler mi na ipaqu 5555 nie chce dzialac:(
sa wogule inne programy tego typu?

*

Offline mach

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP h4150 > MIO P550m
Miasta Wifi
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 11, 2003, 00:09:55 »
mongooes napisał:

powracajac do scanowania sieci Wi-Fi:
jakie inne programy polecacie? bo netstumbler mi na ipaqu 5555 nie chce dzialac:(
sa wogule inne programy tego typu?




przylaczam sie do tego pytania... jakie sa programy tego typu dzialajace jeszcze z WindowsPocket2003 ???

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Miasta Wifi
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 11, 2003, 13:14:01 »
Sprawdzilem dzialanie hotspota w W-wie w hotelu Novotel na ul 1 sierpnia. A wiec prowadzi je IDEA sa dwa działające AP:
SSID  "Novotel Wlan"   kanal 2 i 13. Dostęp niczym nie chroniony, bez logowania i bez WEP. Zasieg w hotelu i obszarze wokół. Uzyskalem predkość przez www.numion  ok 70 kB. Dzierzawa DHCP wygasa po
 24 h.
Wniosek : mozna go dopisać do bazy działających hotspotów

Miasta Wifi
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 11, 2003, 15:34:23 »
bylem dzisiaj w wawie w c.h klif.
hotspot ery jest pda laczyl mi sie z ap ale nie moglem przegladac zadnych stron:( strona logowania ery tez mi sie nie otworzyla.
co smieszniejsze bylem w salonie ery i na pytanie " czy moze mi pan powiedziec cos o hotspocie ery dzialajacym w tym c.h" uzyskalem nastepujaca odp " a co to jes hotspot?" koles powiedzial zebym jutro wpadl to moze uzyskam jakies info. a na palmtopa gapil sie jakby pierwszy raz w zyciu widzial przenosny komputer

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Miasta Wifi
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 11, 2003, 17:18:30 »
Prawdopodobnie nie nastapil przydzial DHCP. Wejdz w config karty wi-fi, zakladke IP i sprawdz jak masz zaznaczone. ustaw ze dhcp , odswiez i troche poczekaj az uzyskasz polaczenie. Jaka masz karte ?

Miasta Wifi
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 11, 2003, 18:46:36 »
mam ustawione na automatic. mam wbudowana karte w ipaq 5555. moze udaloby mi sie jakos to skonfigurowac ale nie mialem zbyt duzo czasu zeby sie tym pobawic. jutro skocze do klifu, moze cos mi powiedza w erze. jak bede cos wiedzial to dam znac!

Miasta Wifi
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 14, 2003, 23:58:02 »
Ja byłem w Galerii Mokotów, rzeczywiście są 3 hotspoty i mają spory zasięg. Przeglądanie stron Ery działa, menu logowania ładuje się, ale niestety nie mogłem się zalogować. Coś się zacinało. W tamtejszym salonie ery też nie wiedzieli co to hotspot, podobnie jak w informacji:)

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Miasta Wifi
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 15, 2003, 06:57:42 »
Powtarzam to jeszcze raz:
Jesli sie zalogowales to powinienies wejsc dalej. Po lewej stronie (eraspotu) jest menu internet. Wejdz w nie , uaktywnij i dopiero w przegladarce wywolaj zewnetrzny adres. To naprawde dziala.




[Dodano: 2003-11-15 07:05:39]
Odwiedzilem Pizza Hut w W-wie, ul Widok. Potwierdzam ze sa tam czynne i bezplatne 2 hotspoty. SSID mpw1 i mpw2, kanal 6 . Zasieg wewnatrz knajpki i kilka metrow obok. Ale jest wlaczony WEP i obsluga go podaje. Nadto obsluga wypozycza chetnym karte wi-fi (DLINK - PCMCIA).
 Access Point stoi 2 m nad podloga w czesci barowej.
Knajpka cieszy sie powodzeniem, wiec na stolik czeka sie kilkanascie minut.
Uwaga :
Na ul Widok sa dwa b. silne punkty dostepowe SSID SurfandSip , kanal 11 bez WEP-a ale... sa to płatne punkty przez ktore wchodzi sie
po zalogowaniu i passwordzie lub podaniu nr z zdrapki. Kto to obsluguje i gdzie jest centrum nadawania nie wiem. SurfandSip to amerykanska firma oferujaca dostep do wi-fi knajpom, hotelom, lotniskom itd.

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Miasta Wifi
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 25, 2003, 16:29:09 »
mach napisał:

mongooes napisał:

powracajac do scanowania sieci Wi-Fi:
jakie inne programy polecacie? bo netstumbler mi na ipaqu 5555 nie chce dzialac:(
sa wogule inne programy tego typu?




przylaczam sie do tego pytania... jakie sa programy tego typu dzialajace jeszcze z WindowsPocket2003 ???




znalazłem coś takiego ale jeszcze nie sprawdziłem w akcji...
http://www.cirond.com/site/products/wifispotter/download_software.htm

jest płatny ale podobno w PC Magazine była kiedyś dołączona wersja free

[Dodano: 2003-12-25 18:43:16]
działa całkiem ładnie na iPAQu 5550 i WM2003

[Dodano: 2003-12-27 01:15:19]
jest jeszcze coś takiego...

http://www3.aicon-america.com/en/products/aws/

Miasta Wifi
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 29, 2003, 23:35:54 »
polecam "atraktory" budowane przez krakowski Xylab

http://www.123internet.pl

troche tego malo, ale ma byc wiecej.

Pozdrawiam,
Lukasz

[Dodano: 2003-12-29 23:41:29]
No i jeszcze troche hotspotów zweryfikowanych przez nasza firme pod katem wspolpracy z technologia Centrino (glownie zagraniczne, hotspoty w Polsce dopiero sie weryfikuja)

http://intel.jiwire.com/

Pozdrawiam,

Lukasz

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Miasta Wifi
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 05, 2004, 00:05:26 »
LukaszM dzięki za informacje. Wreszcie rozszyfrowane zostały hotspoty Surf and Sip:) Hotspoty 123 internet mamy w bazie już od jakiegoś czasu:)

Pozdrawiam

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Miasta Wifi
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 19, 2004, 20:28:58 »
Zima w pelni, feriie za pasem a woj slaskim , ponizej Krakowa brak wi-fi? Czyzby z Zakopanym i okolicach nikt nic nie namierzyl ?

Miasta Wifi
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 31, 2004, 17:07:16 »
SZCZECIN  - nowo powstaly punkt dostepowy HOT SPOT W SZCZECINIE.
ZAPRASZAMY.PUB HAPPY SEVEN ,UL.ZARANIE 1 .OS.MAJOWE

*

Offline mit

  • 3
Miasta Wifi
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 01, 2004, 13:41:57 »
W Bydgoszczy Hotel City i Salon Ery na Gdańskiej

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Miasta Wifi
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 10, 2004, 12:58:37 »
Mam uwagę do listy hotspotów w krakowie:
Pozycja
Rynek    Rynek Główny    Kraków    ERA    era.pl   11

NIE ma takiego hotspota - Informacja w ulotkach informacyjnych dotyczyła hotspotu "123wifi atractor" i została oznaczona jako "instalacja zewnętrzna" w zaczeniu "firma zewnętrzna".

BTW: wszystkie hotspoty "123wifi atractor" mają w krakowie SSID "Krakow 123internet" i mają prędkość 11Mbit.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Miasta Wifi
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 11, 2004, 22:17:18 »
szczecin:ch galaxy jak do niedawna byl darmowy hot spot,obecnie trzeba badz dokonac zakupu jakiegos sprzetu wifi w sklepie z laptopami na 2pietrze badz wykupic u nich dostep za 50 pln jednorazowo. siec dziala dosyc slabo,nie w kazdym puncie galaxy.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Miasta Wifi
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 12, 2004, 12:52:11 »
Dosyc czesto sprawdzam dostep do WLAN-ow w Galerii Mokotow w W-wie (bo blisko mieszkam). NAdal jest darmowy dostep do ery i plusa. Uzyskiwana predkosc (www.numion.com -> yourspeed) ok 350-400kb wiec jest (nadal) niezle.

Miasta Wifi
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 16, 2004, 13:18:58 »
Chyba już nie jest darmowy w Galerii Mokotow... :(
Ja proponuje żebyście pisali o darnowych hotspotch... Bo kto by chciał czytać o płatnych... ;)

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Miasta Wifi
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 16, 2004, 13:54:53 »
W Galerii jest nadal darmowy tylko Ery. Sadze ze informacja o hotspotach rowniez tych platnych jest przydatna, szczegolnie gdy jest sie przejazdem/na urlopie w obcym miescie. Dlatego dobrze by bylo gdy lista publikowana na pdaclub miala dodany znacznik platny/bezpl.