[Thomson TWG850-4u] Problem z wolną siecią WiFi

  • 1 Odpowiedzi
  • 20698 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
[Thomson TWG850-4u] Problem z wolną siecią WiFi
« dnia: Czerwiec 11, 2012, 23:45:46 »
Witam!
Więc mam taki oto problem:
Posiadam internet z UPC 10MB, teraz przyspieszyli do 25MB ale niestety na tym routerze ciągnie max 14MB, wysyłanie zwiększyło się do 1,5MB - to działa na max szybkości. Pisali mi, żebym im testy porobił i wogóle, porobiłem, potem coś tam kazali skonfigurować, skonfigurowałem, lecz nic nie pomogło. Napisałem im, żeby w takim razie wymienili mi router, ale oni mówią, że jest przystosowany, i że to mogą być zakłócenia sygnału (nie wierzę - laptop stoi 30cm od routera -.-). Zaproponowali, że mi wyślą technika warunkowo płatnego, gdzie warunkowo oznacza:
Cytuj
Będzie on polegał na tym, że nasz pracownik podłączy testowego laptopa do zainstalowanego w Pana mieszkaniu modemu i przeprowadzi diagnostykę łącza. Jeśli na komputerze testowym usługa internetowa będzie działać prawidłowo z założonymi parametrami, to zostanie Pan obciążony opłatą za wizytę technika (50zł). Natomiast, jeśli na komputerze testowym technik potwierdzi występowanie problemu to taki serwis będzie bezpłatny, a technik dokona niezbędnych czynności serwisowych w celu usunięcia usterki.
I teraz pojawiła mi się niepewność, bo jeśli jemu to zadziała to będę musiał bulić kasę, co uważam za straszne zdzierstwo, ponieważ serwis to serwis - coś nie działa to niech naprawiają, a nie żebym ja się jeszcze z tym srał (za przeproszeniem). Kochane UPC...
Możecie mi udzielić jakichś wskazówek co może być nie tak?

Lista zrobionych czynności:
-Sprawdzenie każdego kanału
-Bawienie się większością ustawień wireless (według poradnika UPC http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_obslugi_modemu_thomson_twg850-4u.pdf)
-Flash nowych sterowników do WLAN
-Reset routera
-Reset do fabrycznych ustawień routera
-Reset kompa
-Reset karty bezprzewodowej
-Sprawdzenie anteny (dodam że w inSSIDerze sygnał był -20 do -40dB czyli super)
-Podłączenie lapka przez kabel LAN - tutaj jest prawidłowa prędkość 25MB

Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)
Michał.

PS: Jak znajdę czas i chętnego to podłącze po wifi innego lapka coby wykluczyć jakąś nieprawidłowość u mnie.
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: [Thomson TWG850-4u] Problem z wolną siecią WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2012, 13:28:41 »
Na jakiej prędkości masz połączenie WiFi między lapkiem a routerem? Jeżeli na 54 Mbps to pamiętaj, że w IDEALNYCH warunkach prędkośc będzie ok. 25Mbps, więc jeżeli to idzie po 802.11g to te 14Mbps jest całkiem przyzwoitą wartością, szybciej powinno iść na 802.11n

EDIT: Z tego co widzę to router ma tylko b/g więc może być ciężko uzyskać większą prędkość po WiFi...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2012, 13:46:04 wysłana przez OleYek »
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.