Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?

  • 13 Odpowiedzi
  • 14335 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« dnia: Grudzień 29, 2004, 13:33:02 »
witam. pisze tu po raz pierwszy. posiadam MDA2 i licencje GPRS na net w idei. gdzie moge znalezc sterownik do modemu MDA2 ? activ sync mam. ale chcialem skonfigurowac IE na kompie a on  potrzebuje modem mda2. numer *99***1# wpisalem. skad sciagne to ustrojstwo?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2004, 18:59:41 »
Na 100% z xda-developers.com

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2004, 15:05:33 »
OK zajelo mi to z 15 minut ale znalazlem z pomoca funkcji szukaj na XDA-Developers dokladny przepis na instalacje modemu oraz plik sterownika:

http://www.ppcw.net/index.php?itemid=1656

*

Offline kleo_marcin

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
    • strona firmowa
  • Sprzęt: herm300
Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2005, 16:31:37 »
witam. Jak masz problem ze skonfigurowaniem to sluze pomoca. Ja juz to przerabialem i wiem o tym prawie wszystko :)) pisz: kleo_marcin@wp.pl
ps. Aktualnie mam MDA III polaczenie z kompem przez bluetake, idea gprs :))
skype: kleo_marcin

*

Offline ArekN

  • **
  • 121
Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2005, 22:56:23 »
Właśnie, mam MDA3 i też jestem potrzebujący - opisz jak połączyć przez BT

21.01.05

Znalazłem tutaj sposób:
http://www.myxda.com/html/HowToUse/XdaII/How%20to%20setup%20Wireless%20Modem%20for%20Bluetooth.htm
 ale po ustanowieniu poł przez BT od razu się rozłącza i w XP wyskakuje błąd 744

*

Offline TheArt

  • ***
  • 322
    • http://www.vianet.pl
Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2005, 17:09:04 »



*

Offline mos84

  • **
  • 155
Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2006, 03:24:32 »
dodam tylko ze sterownik dziala tez do wszystich pozostałych klonów qtek'a 9100...

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Opis instalacji i uruchomienia(EN)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2006, 19:30:20 »
Ponieważ  linki przestały być aktualne wklejam opis (EN)
Mam nadzieję iż tekst po angielsku jest na tyle łatwy że bez problemu każdy go zrozumie. Te wszystkie informacje zawarte są także w instrukcji telefonu( ale trzeba ją przeczytać ze zrozumieniem)
Cytuj
This is for GPRS connection
You must have from your network provider: the internet access point name, your user name and password.
Download and unzip the attached file in a folder on your desktop

1- Disconnect the device from your desktop
2- On the ActiveSync icon on your desktop, open "Connection Settings". Uncheck "Allow USB Connection".
3- On your device: Go to "Beam" (in Settings/Connections), and uncheck "Receive all Incoming beams".
4- Then in Programs, click on "Wireless Modem". With the Connection type on USB, click on "Start".
5- Now, connect your device to the desktop. The "Found New Hardware Wizard" starts on your desktop. Click "Install from a specific location", then "Don’t search. I will choose…", then click on "Modems", and "Have Disk…" and go to the folder where you unzipped the attached file.
The HTC USB Modem will be shown in the compatible hardware: click to install. Continue if you receive the alert of the software not passing the Windows XP compatibility test (Continue anyway). Finish.
6- Now, in Control Panel of your desktop, open "Phone and Modem Options". Select the "HTC USB Modem" and click on "Properties". In the "Advanced" tab type for "Extra initialization commands":
AT+CGDCONT=1,”IP”,”xxx”,””,0,0
where xxx is your internet access point.
Click Ok to finish.
7- On your device (always open in the Wireless Modem program), click on Tools/Options. Check the Preset GPRS connections and write in the APN, your network provider internet access point.
8- Finally, on your desktop, go to "Network Connections" and click "Create a new connection". Choose "Connect to the internet", then "Set up my connection manually". Click "Connect using a dial-up modem", then give a name to your ISP. In phone number type *99#. Get login and password from your network provider.

Better keep a shortcut of this connection on your desktop for quick access.

Each time you want to use your device as a modem:
Disconnect your device
Disable ActiveSync from your desktop by unchecking the “Allow USB connection”
Open Wireless Modem on your device and push on Start (with the Connection Type on USB)
Connect your device, then dial from your desktop using the shortcut you created
:D
Sterowniki do modemu są w naszym dziale DL
potrzebna zgoda

*

Offline dora

  • *
  • 61
Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2006, 10:11:31 »
Proszę o pomoc, krok po kroku jak uruchomić MDA Vario jako modem podłączony przez USB lub podczerwień do laptopa w ERA GSM.

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2006, 08:04:15 »
A czy w ogóle to pod wm5.0 chodzi?? Coś mi się zdaje, że nie ma Wirless Modem tylko Modem Link i nie za bardzo to chce chodzić.
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline dora

  • *
  • 61
Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2006, 08:36:21 »
Już, chodzi. Pod WM5.0 działa jak należy.

Gdzie znajde sterownik modemu MDA2 ?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2006, 22:22:09 »
Ja wam powiem jak ja to zrobiłem na exec'u:
Na XP mam BT  iTec zainstalowałem firmowe oprogramowanie producenta podejrzewam, że wszyscy mają podobne i sparowałem komputer z pocketem, potem kliknołem na ikonke BT ...Dial-up Networking i są tam normalne ustawienia modemu :nazwa użytkownika, hasło, nr dostępowy dla iplusa *99# (dział dla początkujących są numery dla innych sieci) nie podawałem ustawien dla modemu typu AT+CGDCONT=1,”IP”,”xxx”,””,0,0 oraz acces point tylko numer i nic więcej ! potem naciskam polącz i bez problemu się łącze ....Mało tego na execu nic nie widać ,że jest połączenie mam namysli że nie robią sie ikonki od sieci i nie wyswietla się u lub g kompletnie nic nie widać na pokecie ze takie połączenie jest zestawione.
Dalej wkładam poketa do usb i aktive sync  zestawi mi polączenie z netem przez samego siebie i działa net na pokecie. Działą to tak , że poket udostepnia w funkcji modemu net do peceta a ten po pdłączeniu po AS udostepnia net pocketowi . Bez AS nie mam netu na pokecie jak udostepniam net pecetowi momentalnie zrywa peceta tak się zastanawim moze server DOHCP by to rozwązał gdzieś był opisamy jakiś na pocketa.

I tak mamy super modem z UMTS z execa który kosztuje 2000 zł
a w Poznaniu wyciągam prawie 40 kb  czasami ale poniżej 30 praktycznie nie spada !