[ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny

  • 12 Odpowiedzi
  • 11004 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Luby

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vaillant/Aero Developer
  • Sprzęt: Himalaya, Alpine, Universal
Witam znów.

Tym razem chciałbym wam przedstawić klasyczną wersję windows mobile 6.1.
System działa na himalayi bardzo stabilnie, szczególnie, że jest to wersja finalna 6.1, nie ma nowszej i nigdy nie będzie.

Działa kinetyczne przewijanie, zupełnie jak te z 6.5, więc nie trzeba się męczyc z paskiem przewijania.
.Net CF 3.5 dołączony oczywiście.
System po polsku, bardzo szybko się uruchamia i działa.
Nie dołączyłem zbędnego softu typu PSShutXP czy inne duperele, jeśli ktoś potrzebuje, sam sobie zainstaluje.

Ugotowany najnowszymi narzędziami zawartymi w pakiecie AeroKitchen (mojej roboty kuchnia, szpan), sprowadzone do jednej gałęzi rozwojowej 21054, dzieki czemu system nie ma zamieszania z DSMami, więc działa dużo szybciej.
Aplikacja do automatycznej konfiguracji GPRS dołączona.

Osobiście nadal zbieram na HTC Alpine, chciałbym wykazać się w gotowaniu na te urządzenie
Więc możesz docenic to, ze pracuje dzien noc, abyś mógł uruchomić najstabilniejszy rom, i wesprzeć mnie przesyłając mały datek, liczy się każda kwota.
Dla: ADRIAN CHLUBEK
Lub po prostu zasponsoruj mi kawe  :mrgreen:.



No i link:

http://www.4shared.com/file/XDNFgdsS/6121054PLK.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2018, 11:24:05 wysłana przez Luby »
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein
Avatar niezgodny z Regulaminem (przekleństwo).

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2010, 18:53:18 »
Jak Hima zachowa się po rozładowaniu obu akumulatorów?
Jakie dane gubi?

Teraz RAMdisk czyści mi się co mnie bardzo irytuje (w sumie to bardziej irytuje mnie to że za każdym takim razem muszę przez telefon podawać instrukcję jak to odtworzyć z karty SD).

*

Offline Luby

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vaillant/Aero Developer
  • Sprzęt: Himalaya, Alpine, Universal
Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2010, 19:42:37 »
Jak Hima zachowa się po rozładowaniu obu akumulatorów?
Jakie dane gubi?

Teraz RAMdisk czyści mi się co mnie bardzo irytuje (w sumie to bardziej irytuje mnie to że za każdym takim razem muszę przez telefon podawać instrukcję jak to odtworzyć z karty SD).

Druga bateria (backup) się nie powinna wyczerpywać. Ona własnie chroni ramdysk.
Jeśli ramdysk usuwa się po wyczerpaniu, znaczy to że bateria główna jest do dupy.
Swoją drogą dziwne pytanie skoro ten rom nie ma ramdysku :D
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein
Avatar niezgodny z Regulaminem (przekleństwo).

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2010, 19:55:12 »
To odpowiesz na pytanie czy dalej będziesz pisał o tym o czym doskonale wiem?

Pytam o konkretne zachowanie tego wydania.
W ciemno nie będę przeinstalowywał z tego co uważam za stabilne.

Ponawiam pytanie, bo widzę że nie zrozumiałeś.

Jak Hima zachowuje się z tym konkretnym ROM po rozładowaniu obu aku, jakie dane gubi?
I nie pisz mi że BB nie powinna się wyczerpywać. Hima w odróżnieniu od Wiz/Charm/Proph nie ma opcji całkowitego wyłączenia, więc użytkowanie raz na miesiąc oznacza całkowite rozładowanie obu aku, która nadmienię że są w doskonałym stanie.

BB nie jest baterią, to akumulator więc ma prawo rozładowywać się(to tak na zakończenie).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2010, 19:57:26 wysłana przez Antej »

*

Offline Luby

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vaillant/Aero Developer
  • Sprzęt: Himalaya, Alpine, Universal
Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2010, 20:29:12 »
To odpowiesz na pytanie czy dalej będziesz pisał o tym o czym doskonale wiem?

Pytam o konkretne zachowanie tego wydania.
W ciemno nie będę przeinstalowywał z tego co uważam za stabilne.

Ponawiam pytanie, bo widzę że nie zrozumiałeś.

Jak Hima zachowuje się z tym konkretnym ROM po rozładowaniu obu aku, jakie dane gubi?
I nie pisz mi że BB nie powinna się wyczerpywać. Hima w odróżnieniu od Wiz/Charm/Proph nie ma opcji całkowitego wyłączenia, więc użytkowanie raz na miesiąc oznacza całkowite rozładowanie obu aku, która nadmienię że są w doskonałym stanie.

BB nie jest baterią, to akumulator więc ma prawo rozładowywać się(to tak na zakończenie).

Dziękuje za zrównanie mnie z ziemią
Również powtórzę - Ten rom nie posiada ramdysku.
Nie wiem czy gubi dane, raczej nie, ponieważ ram jest ustawiony w 100% na program, a ustawienia siedzą na DoCu. A DoC jest pamięcią stałą.
Jedyną rzeczą jaką hima może zgubić to data i godzina.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein
Avatar niezgodny z Regulaminem (przekleństwo).

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2010, 20:34:41 »
Ten rom nie posiada ramdysku.
Nie wiem czy gubi dane, raczej nie, ponieważ ram jest ustawiony w 100% na program, a ustawienia siedzą na DoCu. A DoC jest pamięcią stałą.
Jedyną rzeczą jaką hima może zgubić to data i godzina.

I trzeba było tak od razu, nie siedzę w wydaniach Hima na bieżąco.
Możliwe że "lock all buttons except power button"i ustawienia GPRS mogą się przestawić, ale nie jest to regułą.

*

Offline Luby

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vaillant/Aero Developer
  • Sprzęt: Himalaya, Alpine, Universal
Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2010, 20:40:51 »
Ten rom nie posiada ramdysku.
Nie wiem czy gubi dane, raczej nie, ponieważ ram jest ustawiony w 100% na program, a ustawienia siedzą na DoCu. A DoC jest pamięcią stałą.
Jedyną rzeczą jaką hima może zgubić to data i godzina.

I trzeba było tak od razu, nie siedzę w wydaniach Hima na bieżąco.
Możliwe że "lock all buttons except power button"i ustawienia GPRS mogą się przestawić, ale nie jest to regułą.

Te ustawienia zazwyczaj zostają.
Osobiście trzeba powiedzieć, ze sam nigdy nie ugotowałem szybszego romu. Teraz mam dylemat czy na codziennej himalayi trzymac 23668 czy własnie 21054 :x
Fajnym testem na szybkość jest ustawienie na dowolny przycisk funkcji "Obróc ekran" i w menu start klikanie w niego jak oszalały.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein
Avatar niezgodny z Regulaminem (przekleństwo).

Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2011, 11:47:22 »
Witam!

Wpadł mi w ręce niedawno MDA II. Miał oryginalny system 2003 więc postanowiłem zrobić update do WM6. Korzystając z opisu na forum, wgrałem ROM ściągnięty z xda-developers. Nie pamiętam jaka to była wersja. Szybko zacząłem szukać czegoś innego, bo nie działało wszystko ( np. aparat foto ). Wgrałem rom z tego postu i jestem zadowolony z działania systemu. Miałem ostatnio zagadnienie związane z irda i mam takie wrażenie, że w tym romie nie ma obsługi. Tu mam pytanie do autora romu, czy rzeczywiście nie ma obsługi podczerwieni? Czy da się doinstalować sterowniki czy szukać innego romu?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2011, 14:03:00 »
Tak, jest Irda. Trzeba ją właczyć w Połączeniach, beam.

Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2011, 15:15:49 »
Taka funkcja ( beam ) była pod starym systemem WM2003. Tu mam  WM6.1  i w zakładce połączenia mam :  bluetooth, karty sieciowe, men. bezprzew., połaczenia, rejestracja w domenie,zewnętrzny GPS, transmisja ( i tu jest odbieraj wszystkie nadchodzące transmisje )- zapewne o to chodzi ale zaznaczenie tej opcji nie pomaga stąd moje pytanie o irda.


*

Offline Luby

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vaillant/Aero Developer
  • Sprzęt: Himalaya, Alpine, Universal
Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2011, 15:20:55 »
Taka funkcja ( beam ) była pod starym systemem WM2003. Tu mam  WM6.1  i w zakładce połączenia mam :  bluetooth, karty sieciowe, men. bezprzew., połaczenia, rejestracja w domenie,zewnętrzny GPS, transmisja ( i tu jest odbieraj wszystkie nadchodzące transmisje )- zapewne o to chodzi ale zaznaczenie tej opcji nie pomaga stąd moje pytanie o irda.

Zaznaczenie Odbieraj transmisje powinno pomóc, aczkolwiek ten rom miał problemy z przesyłem czegokolwiek przez BT, wiec może i irda szwankuje :(
Polecam 21884.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein
Avatar niezgodny z Regulaminem (przekleństwo).

Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2011, 16:15:45 »
Znalazłem Twojego roma  na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=643889  Jest to zapewne wersja ENG.  Potrzebuję wersji PL , bo tego sprzętu używa mój syn. A może wersję 23563PL lub 23668PL full  ?. 

*

Offline Luby

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vaillant/Aero Developer
  • Sprzęt: Himalaya, Alpine, Universal
Odp: [ROM] Windows Mobile 6.1 Czysty, Polski, Szybki, Stabilny, Klasyczny
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2011, 17:25:06 »
Znalazłem Twojego roma  na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=643889  Jest to zapewne wersja ENG.  Potrzebuję wersji PL , bo tego sprzętu używa mój syn. A może wersję 23563PL lub 23668PL full  ?.

http://pdaclub.pl/forum/himalaya/(rom)-windows-mobile-6-5-5-23668-finalny/

Tutaj 23668 po polsku, w sumie to lepszego nie ma.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein
Avatar niezgodny z Regulaminem (przekleństwo).