[HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.

  • 22 Odpowiedzi
  • 22598 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline utak3r

  • Ekspert WM
  • *****
  • 1516
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wirtualne Zacisze utak3ra
  • Sprzęt: Samsung Ace, Raphael, Hermes, Universal i inne
[HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« dnia: Wrzesień 27, 2008, 18:05:20 »
HTC HIMALAYA
(XDA II, MDA II, SPV M1000, Qtek 2020, I-Mate 2)
FAQ

HTC Himalaya to trójzakresowy palmofon, działający fabrycznie pod kontrolą systemu PocketPC2003. Sprzedawany jest przez różnych operatorów pod różnymi nazwami, m.in: XDA II, MDA II, SPV M1000, Qtek 2020 (uwaga: nie 2020i! - to jest całkowicie inne urządzenie, na dodatek, wbrew zwykłej praktyce nazewnictwa, dużo gorsze!), lub I-Mate 2. Dla pewności, możemy łatwo to sprawdzić, odczytując numer modelu z naklejki pod baterią: powinien być PH10A lub PH10B.

Palmofon wyposażony jest w:

  • procesor Intel XScale PXA263 400 MHz
  • 64MB ROM
  • 128MB RAM
  • 3,5" ekran dotykowy, rozdz. QVGA 240x320, 65536 kolorów
  • GPRS (klasa 10 i 8 ), Bluetooth, IrDA, aparacik foto VGA (640x480), slot kart pamięci SD(I/O)/MMC.
  • opcjonalny pakiet, tzw. backpack, przypinany do tylnej ściany, w którym może być np. dodatkowy akumulator. Niestety, sterowniki zawarte w WM5 i WM6 nie obsługują go, jak do tej pory.
   
   
ZDEJMOWANIE BLOKADY SIM-LOCK

SIMLock jest to blokada zakładana na telefon przez operatora, powodująca, że karty SIM innych operatorów są odrzucane. Jak się go pozbyć? Po upływie terminu umowy operator powinien sam go nam zdjąć, ewentualnie możemy dokonać tego sami.

Zależnie od tego, którą wersję ROMu radia macie zainstalowaną, trzeba będzie użyć innego programu. Do bardzo starych, pierwszych wypustów stosów radia (np. 1.05), należy użyć narzędzia xda2unlock. Należy wprowadzić PDA w tryb bootloadera (trzymając power i OK na dżojstiku wciśnięte, wcisnąć reset), podłączyć do USB, wyłączyć ActiveSync (zabić procesy wsce*.* bądź w ustawieniach AS wyłączyć USB) i uruchomić program, który poda nam kod odblokowywujący (uwaga: program NIE zdejmuje blokady!). Następnie możemy włożyć kartę SIM operatora, który jest zablokowany, i podać zapisany na kartce kod.
Bardziej prawdopodobne, że mamy nowszą wersję stosu radia (ewentualnie możemy najpierw wgrać nowy ROM), wtedy możemy posłużyć się narzędziem xdadev_all_unlock 1.6, które obsługuje Himalaya, Alpine, Magician oraz BlueAngel. Wystarczy program skopiować na telefon i tam uruchomić. Jeśli okaże się, że urządzenie będzie zablokowane, kod odblokowywujący będzie najprawdopodobniej 00000000.


AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA WEWNĘTRZNEGO
(FIRMWARE)
ZMIANA ROMU W URZĄDZENIU

WGRYWANIE WINDOWS MOBILE 5.0, 6.0 oraz 6.1 PROFESSIONAL

W porównaniu do nowszych urządzeń, Himalaya nie posiada blokady Microsoftu (CIDlock), więc możemy od razu przejść do wgrywania nowego wybranego ROMu. W swoim czasie jedynym problemem była zmiana identyfikatora operatora, dla którego ROM był przeznaczony - jest jednak już narzędzie (HimaUpgradeUT_NoID.exe), które wgrywa ROM bez sprawdzania kodu operatora.

Nie będę tutaj podawał procedury wgrywania ROMu dla systemu PocketPC2003, wspomnę tylko, że potrzebne pliki to:

  • ms_.nbf
  • NK.nbf
  • Radio_.nbf


Natomiast systemy WM5 i WM6 wgrywa się, używając tylko pliku nk.nbf (i ewentualnie Radio_.nbf, który jest ROMem radia). Do aktualizacji przygotowujemy się, wgrywając do jednego katalogu:

  • HimaUpgradeUT_NoID.exe
  • nk.nbf
  • opcjonalnie Radio_.nbf (jeżeli to jest twoja pierwsza aktualizacja, polecam).

Następnie upewniamy się, że mamy naładowaną baterię, najlepiej pełną - a przynajmniej w połowie. Teraz upewniamy się, że ActiveSync "łapie" nasze urządzenie (może być nawet w trybie "guest"), po czym wprowadzamy je w tryb bootloadera i podłączamy do USB. Na ekranie zobaczymy (uwaga: wyłączone jest podświetlenie ekranu! Trzeba się przyjrzeć.) U góry napis "USB", a na dole numer wersji bootloadera, jaki posiadamy. Najciekawszymi wersjami były 1.03 oraz 1.06. Jest możliwość zmiany wersji bootloadera, ale tutaj go nie opiszę, gdyż jest to jedna z tych bardzo nielicznych czynności, którymi można pożegnać się z PDA. Może innym razem opiszę cały proces, w celach poznawczych, dla zainteresowanych....  :ohreally:
W tym momencie uruchamiamy HimaUpgradeUtility i postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Program najpierw sprawdzi wersję oprogramowania na urządzeniu i wersję tego posiadanego na dysku. Potem klikamy "Next", i tak do końca  :wink:
Postęp aktualizacji widzimy zarówno na ekranie komputera, jak i na ekranie PDA (bez podświetlenia). Po zakończeniu operacji flaszowania (NIE WOLNO W TYM CZASIE WYŁĄCZAĆ PRĄDU, ODŁĄCZAĆ PDA OD USB, ZAMYKAĆ PROGRAMU, ITP.), program pokaże informację o sukcesie (na ekranie PDA będzie po prostu 100%, a po chwili nawet to zniknie, nie sugerować się tym), należy odłączyć PDA od USB i, zależnie od tego, jaki był nasz upgrade, wykonać zwykły hard reset, bądź z formatowaniem. Jak? Już tłumaczę.

Hard reset wykonujemy wtedy, gdy robiliśmy zwykłą, niewielką aktualizację systemu. Trzymając power, resetujemy urządzenie i czekamy.
Hard reset z formatem, wykonujemy trzymając wciśnięte przyciski kamery i nagrywania, wciskając równocześnie i trzymając przez chwilę reset. Na ekranie pokażą się trzy opcje do wyboru (uwaga: znowu bez podświetlenia ekranu!). Na ekranie tym poruszamy się i zmieniamy ustawienia klawiszami kamery i nagrywania. Ustawiamy:

Enable KITL: NO
Clean Registry Hive: YES
Format Storage: YES

Bez tego, system może działać bardzo dziwnie, włącznie z niedziałaniem  :worried:  Potrzebne to jest zwłaszcza w przypadku, gdy całkowicie zmieniamy system, aczkolwiek osobiście wyznaję zasadę, że powinno się tą czynność wykonywać po każdym flaszowaniu urządzenia, inaczej pozostają różne śmieci, które zakłócają normalną pracę systemu.

Po ustawieniu tych opcji wciskamy OK na DPadzie (dżojstiku) i oglądamy, jak nasz nowy system się bootuje.

Po wgraniu nowego systemu, będziecie chcieli przetestować różne wersje stosu radia. Aby wgrać sam ROM radia, wystarczy do jednego katalogu zgrać HimaUpgradeUT_NoID.exe i Radio_.nbf i dalej postępować podobnie, jak przy zmianie całego softu. Nie ma jednej opinii, która wersja jest najlepsza - ja osobiście polecam Radio 1.17.


POWIĘKSZANIE OBSZARU STORAGE
DO 30,53 MB


Standardowo, w ramach obszaru NAND ROM, wydzielona jest około 14 MB partycja, służąca jako Extended ROM. W niej operatorzy w procesie brandowania telefonu wgrywają swoje dodatkowe aplikacje, których instalacja odbywa się tuż po wykonaniu twardego resetu. W czasach, gdy nikt nie używa fabrycznych ROMów, bo są tragiczne, to miejsce jest zwyczajnie marnotrawione - a każdy z was chyba narzeka na bardzo małą ilość przestrzeni Storage... Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch partycji, skoro akurat całkiem przypadkiem leżą koło siebie?   :grin:

UWAGA: Wszelkie opisane w tym artykule czynności należy wykonywać pod kontrolą systemu WM5 lub WM6. NIE WOLNO tego robić pod PocketPC2003 !! Ponadto, opisany proces może być przyczyną poważnego uszkodzenia całego systemu twojego urządzenia, więc najpierw się dwa razy zastanów, trzy razy przeczytaj i ponownie zastanów! Wszystkie czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność.


Po pierwsze, musisz odkryć swój ExtROM (domyślnie jest ukryty). Pobierz ExtROM Unlocker i zainstaluj na urządzeniu (nie na RAMdysku, nie na karcie... na samym urządzeniu). Pojawią ci się 4 nowe ikonki:

  • Unhide ExtROM
  • Hide ExtROM
  • Unlock ExtROM
  • Lock ExtROM


Uruchom "Unhide ExtROM" i wykonaj reset. Następnie uruchom "Unlock ExtROM" i znowu reset. W tym momencie Extended ROM będzie cały twój  :ohreally:
Teraz, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób kopię swoich danych, gdyż za chwilę je utracisz...
Pobierz Hima DOC Tool, rozpakuj i wgraj na urządzenie, po czym uruchom. Postępując zgodnie ze wskazówkami na ekranie, zformatuj DOC (czyli Disk-On-Chip). Po zakończeniu procedury, wykonaj twardy reset z formatowaniem - Kamera + Nagrywanie + Reset i ustaw opcje:

Enable KITL: NO
Clean Registry Hive: YES
Format Storage: YES

i wciśnij OK na dżojstiku. Kiedy system już wstanie, będziesz mógł się cieszyć brakiem Extended ROMu i... 30,53 MB Storage !! :D


SKĄD I JAKIE ROMY WGRYWAĆ?
JAKICH ROMÓW NIE WGRYWAĆ?


Obrazy ROMów zawsze znajdziesz na forach. Oprócz rodzimych for (pdaclub oraz mobione) bardzo aktywny ciągle jest dział Himalaya na forum xda-developers.

Jakie ROMy pobierać i próbować, a jakich unikać?

Pytanie, a właściwie odpowiedź na nie, jest dość trudne, gdyż wszystko zależy od gustu użytkownika....   B)
Postaram się jednak podać kilka zasad, których warto się trzymać.

Po pierwsze... miło jest, że tak wiele osób wgrywa ROM, nad którym wiele osób pracowało ciężko ponad pół roku, ROM, który nosi na sobie piętno śmierci jednego z członków ekipy, którego imię nadano temu wydaniu - ś.p. TofClock. Miło, zwłaszcza, że i ja byłem w tej ekipie, ale.... ten ROM jest niedokończony, zawiera szereg błędów i po prostu nie nadaje się na codzienne użytkowanie. Dlatego proszę go nie wgrywać!
Dopiero na bazie tego pierwszego ROMu WM6 dla Himalaya powstał szereg nowych, już poprawnie działających ROMów. Ja ze swojej strony mogę polecić dwóch kucharzy - mojego przyjaciela Chandry Shekhara (c_shekhar) oraz mojego ucznia Athera (ather90).  Znajdziecie ich wiele ROMów na forum xda-developers.
Natomiast szczerze nie polecam wszelkich ROMów pochodzących z WIetnamu, zwłaszcza z forum PDAViet - są one przeładowane niepotrzebnym softem, zwalniające pracę urządzenia i niedbale złożone.

To takie moje uwagi...  :proud:


PAGEPOOL, RAMDISK....
O CO CHODZI??!....  ???

Podczas wybierania ROMu, napotkasz się na takie określenia, jak wielkość Pagepool oraz RAMDisk. Co to jest?
Pamięć RAM naszego urządzenia (której jest aż 128MB  :grin: ) podzielona jest na trzy obszary do wykorzystania:

  • pamięć główna RAM
  • obszar RAM-dysku - czyli miejsce na instalację programów w wirtualnym dysku w pamięci RAM
  • obszar cache'u, pamięci podręcznej systemu (pagepool)

Jaki podział jest najlepszy? Odpowiem tak: gdyby taki podział istniał, nie byłoby różnych wersji do wyboru, wszyscy by używali jednakowej konfiguracji... musisz sam spróbować kilka różnych, żeby to sprawdzić - wszystko zależy mocno od rodzaju użytkowanego przez ciebie oprogramowania.


*

Offline utak3r

  • Ekspert WM
  • *****
  • 1516
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wirtualne Zacisze utak3ra
  • Sprzęt: Samsung Ace, Raphael, Hermes, Universal i inne
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2009, 01:43:51 »
WGRYWANIE ROMu ZA POMOCĄ KARTY SD

Co by nie przepisywać, bo już dwa razy to napisałem dzisiaj...  :|
Link do wątku na mobione.pl
Link do wątku na xda-developers.com

 :ohreally:

Załącznik z potrzebnym oprogramowaniem.

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:12:47 »
Czy moge zastosować powiększanie ramu na QTEK 9090.

*

nokser

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2009, 20:07:40 »
Może i możesz ale nie tymi narzędziami i nie tym FAQ

*

Offline utak3r

  • Ekspert WM
  • *****
  • 1516
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wirtualne Zacisze utak3ra
  • Sprzęt: Samsung Ace, Raphael, Hermes, Universal i inne
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2009, 09:16:14 »
Powiększanie RAMu?...  :mysli:  jak popracujesz nieco lutownicą, to może coś Ci się uda w tym temacie  :P

*

Offline pllonger

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ h6340 || Samsung i780 || Motorola Cliq
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2009, 12:48:50 »
Kawal dobrej roboty i mimo ze nie mialem nigdy himy doceniam. Choc jedno mnie porazilo...moglby kolega wyjasnic dlaczego Qtec 2020i(i inne klony Alpine) "jest duzo gorszy"? Bo chyba nie dlatego ze ma WiFi, troche wiecej ROMu, mocniejszy procek ;) WM2003se do normalnego uzytkowania, no moze poza nowszym softem do navi, w zupelnosci wystarcza, a do niektorych zastosowan jest duuzo lepszy :P
Pozdrawiam
Po rozum do głowy chodzą tylko ci,którzy mają nadzieję  go tam spotkać...

*

nokser

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2009, 16:04:27 »
Może np dlatego że nie ma dobrego WM

*

Offline pllonger

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ h6340 || Samsung i780 || Motorola Cliq
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2009, 12:05:21 »
To zależy co dla kogoś oznacza dobry :E W każdym razie już zostały mi przekazane argumenty  prywatnie przez kolegę Anteja  :ok:
Po rozum do głowy chodzą tylko ci,którzy mają nadzieję  go tam spotkać...

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2009, 11:24:38 »
Witam wszystkich na forum niedawno zakupiłem Qtek 2020 wgrałem nowego WM 6,5 oraz radio 1,17,mój problem polega na tym ze nie umiem włączyć tego radia,proszę o pomoc.

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2009, 11:28:32 »
Jak nie umiesz włączyć radia? Nie działają Ci moduły bezprzewodowe?
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2009, 12:05:37 »
No nie mam żadnej ikonki radia,jak się loguje system to na ekranie jest widoczne że jest zainstalowane radio nr wersji czy coś takiego

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2009, 12:08:39 »
Ale to nie jest takie radio do sluchania :E :E :E
Radio jest to cos w stylu romu i odpowiada za moduly bezprzewodowe czyli gsm, wifi itd.
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2009, 12:14:41 »
a ha dzięki  :mrgreen:

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2009, 09:24:44 »
Cytuj
Nie będę tutaj podawał procedury wgrywania ROMu dla systemu PocketPC2003, wspomnę tylko, że potrzebne pliki to:

    * ms_.nbf
    * NK.nbf
    * Radio_.nbf
Witam .  Gdzie mogę znaleźć plik ms_.nbf do WM6.5 CEOS5.2.21189 Build 21189 Aku5.0WWE for  Himalaya[By Sun Dream]

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2009, 10:03:42 »
Witam .  Gdzie mogę znaleźć plik ms_.nbf do WM6.5 CEOS5.2.21189 Build 21189 Aku5.0WWE for  Himalaya[By Sun Dream]

Że tak powiem: Po co Ci on? OS siedzi w nk.nbf i to wystarczy.

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2009, 12:42:33 »
Dzięki , to teraz muszę przywrócić do życia kompa stacjonarnego z xp na pokładzie lub vmware workstation na viste wrzucić , czy ktoś próbował takiego rozwiązania ?

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2009, 21:05:23 »
chwała vmware workstation 7 , bez szukania kompa z xp , zainstalowałem xp na viscie i mam WM6.5 CEOS5.2.21189 Build 21189 Aku5.0WWE for  Himalaya[By Sun Dream] na moim phonie .

*

Offline kokol1993

  • 10
  • Sprzęt: HTC TYTN II
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2010, 14:37:42 »
hejo niestety powiększałem sobie sotrga pod systemem ppc2003 i się zepsuł w bootloaderze pisze mi doc version is error jak to naprawić

*

Offline 0101marcin

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • htc wizard
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2010, 12:47:58 »
witam zainstalowałem rom lubego i mam taki problem zle przeprowadzilem hard reset.
i teraz stało sie to co było napisane na początku wątku.
SYSTEM BEDZIE DZIAŁAŁ NIE STABILNIE LUB NIE BEDZIE DZIAŁAŁ WCALE.
IN TO MI SIE WŁAŚNIE STAŁO .
wgrywałem kilka razy rom od nowa i nic ciągle ten sam problem.
nie chce sie włączyć a jak sie juz włączy to działa bardzo nie stabilnie z kartą pamięci nie uruchomi sie w ogóle czysciłem go programem SK TOOLS troche pomogło ale nie do konca po ponownym wgraniu romu problem powraca nie chce wstac a jak juz wstanie to chodzi bardzo wolno problemy sie zaczely po wgranu MANILA 2D lubego przeznaczona na himalaya prosze bardzo o pomoc

*

Offline Virnoy

  • 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 20, 2011, 11:43:15 »
Bardzo dobry artykuł. Brakuje tylko informacji o zmianie BootLoader'a.
Virnoy

*

Offline Pirxeus

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung I8000 Omnia 2 WM6.5
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 09, 2011, 16:46:49 »
HTC Himalaya to trójzakresowy palmofon, działający fabrycznie pod kontrolą systemu PocketPC2003. Sprzedawany jest przez różnych operatorów pod różnymi nazwami, m.in: XDA II, MDA II, SPV M1000, Qtek 2020 (uwaga: nie 2020i! - to jest całkowicie inne urządzenie, na dodatek, wbrew zwykłej praktyce nazewnictwa, dużo gorsze!), lub I-Mate 2. Dla pewności, możemy łatwo to sprawdzić, odczytując numer modelu z naklejki pod baterią: powinien być PH10A lub PH10B.

(...)

Zamieszczam foto:













Jak widać na obrazku PH10C, a na obudowie QTEK 2020i ?
Czy mogę wrzucić Windows Mobile 6.5 ? Jak podejść do tematu ?
QTEK 2020i czyli co to jest ? Jakie inne nazwy to urządzenia posiada ? Gdzie szukać do tego romu ?

PS.
(...) Najciekawszymi wersjami były 1.03 oraz 1.06. Jest możliwość zmiany wersji bootloadera, ale tutaj go nie opiszę, gdyż jest to jedna z tych bardzo nielicznych czynności, którymi można pożegnać się z PDA. Może innym razem opiszę cały proces, w celach poznawczych, dla zainteresowanych....  (...)
Jestem bardzo zainteresowany.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2011, 16:56:44 wysłana przez Pirxeus »

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 09, 2011, 17:17:39 »
ty masz alpine :p

Odp: [HTC Himalaya] FAQ - najczęściej zadawane pytania.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 27, 2012, 01:24:34 »
Witam

Mam taki problem z moim PDA HTC HIMALAYA QTEK 2020 SPV M1000 mianowicie podczas instalacj WM 6.1 PL przez przypadek odłączył mi sie kabel USB od PC i urządzenie zostało w trybie BOOT LOADER i nie można go ani uruchomić ani wyłączyć. Mam pytanie czy istnieje jakiś spsób na "przywrócenie mu życia" za pomocą kabla USB lub karty SD ?? Dodam jeszcze że program Active Sync nie wykrywa urządzenia. Na wyświetlaczu jest u góry napis USB a na dole v 1.06. Jeśli któs ma jakiś pomysł lub wie jak to naprawić proszę o odpowiedź
Pozdro