Zmiana karty sim Operatora, i problem z wi-fi i transmisją danych

  • 3 Odpowiedzi
  • 3506 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam.
Telefon z Ery bez sim locka.
wszystko działa gdy wykonamy pierwszy start z kartą dowolnego operatora np. Play, wi-fi działa, transmisja danych też.
Gdy zmienię kartę na Orange, przy starcie zmienia ustawienia sieci i niby wszystko ma działać, na wyświetlaczu pokazuje prędkość sieci w jakiej pracuje.
Gdy włączę wi-fi pokazuje się komunikat błędu, to samo z transmisją danych, błąd połączenia, zmiana na Play nic nie wnosi. Nie wiem gdzie szukać. Jakie to ustawienia?
Natomiast przywrócenie ustawień fabrycznych z włożoną kartą operatora, uzdrawia telefon na daną sieć, zmiana karty i problem.
Ktoś wie jak to uzdrowić i gdzie szukać (prócz zmiany softu Ery romu)
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2012, 23:06:29 wysłana przez rokigd »

Odp: Zmiana karty sim Operatora, i problem z wi-fi i transmisją danych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2012, 21:08:38 »
Sprawdź czy to nie wina karty playa. U mnie powodowała dziwne historie, min. to co opisujesz. Wymieniałem sim 4 razy i dopiero ta czwarta działa poprawnie.

Odp: Zmiana karty sim Operatora, i problem z wi-fi i transmisją danych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2012, 10:37:48 »
Przy starcie fabrycznym z kartą Play, wszystko działa, tak samo z Orange, jakakolwiek zmiana karty operatora powoduje ten problem. I nie ważne jest którą wkładamy jaką drugą, zawsze nie działa, przy starcie fabrycznym z daną kartą jest wszystko Ok.
może jakieś ustawienia DNS? tylko gdzie szukać?
Pozdrawiam

Odp: Zmiana karty sim Operatora, i problem z wi-fi i transmisją danych
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2012, 20:46:31 »
zamiast HR instalowałem polską nakładkę htc_photon (najnowsza wersja ROM ze strony HTC jest w języku angielskim)
też pomagało