Problem z dotykiem

  • 7 Odpowiedzi
  • 4384 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z dotykiem
« dnia: Maj 23, 2013, 16:41:04 »
Witam, jestem nowy zarazem na forum jak i nowym użytkownikiem HTC HD mini, od samego początku uważam iż jest to diabelsko dobry model, lecz niestety wystąpił pewien problem, który mnie trapi i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Otóż gdy kupiłem owy model wszystko działało dobrze, lecz po jakimś czasie zaczął wariować dotyk, problem polegał na tym że raz działa ekran a raz dolne przyciski i na odwrót, albo wszystko działa ładnie przez jakiś czas - kwestia sekund - i się psuje, pomaga zablokowanie i odblokowanie telefonu ale też tylko na pewien czas. Robiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych, pomogło niestety tylko na chwilę po czym ponownie pojawił się ten problem. Uaktualniłem nawet roma lecz wszystko było bez zmian. Telefon ma swoje dziwne zachowania ponieważ raz działa wszystko jak trzeba przez długi czas nawet przez parę godzin i się ponownie psuje ; ((
Oddałem telefon do przeczyszczenia (bo mógłbyć zalany) niestety wszystko było dobrze, digitizer działa jak trzeba, nie ma żadnych niedociągnięć w przesyłaniu danych na taśmach, więc podobno nie jest to wina samego dotyku. A więc czego ?????

Prosiłbym użytkowników znających się na pewno lepiej ode mnie o pomoc.

Z góry dziękuje.

Odp: Problem z dotykiem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:57:14 »
Jak mam od tygodnia HD mini i zauważyłem że dostałem w zestawie jakąś podrobioną ładowarkę i właśnie po podłączeniu jej dotyk szaleje, a prócz tego załadować nią umiem tylko 60% baterii i potem też szybko dotyk się wykopyrta, ale jak przez kompa załaduje to ładuje się do 70% i nie ma problemu z dotykiem... nie widzę w tym sensu but it's true story...

Odp: Problem z dotykiem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2013, 23:02:03 »
Dziwny przypadek, ale u Ciebie zapewne wystarczy tylko wymienić ładowarkę a ja nie chcę w ciemno wymieniać całego dotyku bo koszta są niezbyt zadowalające :|
U mnie podczas ładowania telefon chodzi lepiej niż bez ładowania : (

Odp: Problem z dotykiem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2013, 01:15:52 »
Chodziło mi o to czy Twój problem nie może też być spowodowany zasilaniem...jakiej baterii używasz? ile ma już na karku? masz może od kogo pożyczyć inną baterię i zobaczyć? wiem w sumie metoda prób i błędów ale to jedyny element który możesz raczek bezproblemowo wymienić i odhaczyć jakby jednak nie pomogło...

Odp: Problem z dotykiem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2013, 20:38:33 »
Owszem jest możliwość iż to przez baterię dotyk szwankuje, lecz niestety nie mam żadnej innej baterii a tym bardziej nie wiem ile bateria może mieć, gdyż kupiłem ten telefon z allegro :|
Najgorsze jest to, że nigdzie nie był poruszany ten problem ani nikt nie wie o co może z tym chodzić.
A wracając do zasilania, to nawet dziwne ale chyba coś w tym jest, ponieważ gdy bateria ulega rozładowaniu toteż w tym samym czasie coraz częściej przestaje działać dotyk jak należy, czyli coraz częściej muszę zablokowywać klawiaturę by móc, np. dalej pisać sms`a :|
Chyba poszukam u siebie w mieście punktu htc i może za niewielką opłatą sprawdzą co dolega mojemu maleństwu :|

Odp: Problem z dotykiem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2013, 20:39:36 »
Na twoim miejscu bym wziął i sprawdził czy problem się pojawia gdy ładujesz telefon...(ale dobrą ładowarką a nie takim szajsem jaki ja mam ), potem bym się zastanowił czy jeżeli i tak mam używany telefon to i tak kupię baterię, więc może najpierw kupić nową(oryginalną!) baterię i zobaczyć co będzie się działo... jaką masz baterię? oryginalną żółta z napisem HTC? (nie inwestuj w niefirmowe obojętnie ileby nie pisało że mają pojemności- nie warto, właśnie reklamowałem jedną " o powiększonej pojemności" z BlueStara"...trzymała ze pół dnia nówka:/  nawet nie wymieniłem na nową tylko zwrot chciałem...

Odp: Problem z dotykiem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2013, 23:43:57 »
Otóż kolego muszę Ci podziękować ;)) Nasunąłeś mi myśl, sprawdziłem jak chodzi telefon podczas ładowania i śmigał jak talala, natomiast gdy odłączyłem go od ładowania to problem pojawiał się od razu, czyli nie chodziła dolna część bądź górna :| Baterie mam orginalną htc (żółtą), obleciałem dzisiaj pół miasta żeby znaleźć jakąkolwiek baterię do htc`ka i w końcu znalazłem nie orginalną "ATRAX", podłączyłem ją do telefonu i niestety dalej było to samo, ale po wyłączeniu i włączeniu telefon jakby dostał olśnienia i do tej pory nie przejawia wcześniejszych oznak, jeszcze nie miałem czasu żeby sprawdzić go dokładniej ale jak będzie znów ten problem to na pewno napiszę. Co do ładowarki, mam orginalną HTC. Do telefonu były dołączone słuchawki ale niestety są zepsute, gdyż grają jakby na ciągłym przyciszeniu :|
Jak bateria będzie szybko padała to będę musiał znów zainwestować w nową, a co do twojej to może została nieprawidłowo uformowana ??

A więc podsumowując, jak ktoś ma takie problemy, niech wymieni baterię ^^

Odp: Problem z dotykiem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2013, 23:05:05 »
Niestety radość długo nie trwała, zaraz po formowaniu baterii telefon znów przestał działać jak należy ze zdwojoną siłą : ((
Telefon idę sprzedać do lombardu za jakąś (??) cenę i kupuję inny bądź ten sam :|