Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze

  • 10 Odpowiedzi
  • 10695 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« dnia: Grudzień 27, 2010, 19:50:28 »
Witam.
Nie mogę nigdzie znaleźć prostego wyjaśnienia jak skutecznie zapisać aktualny rom i zainstalować nowy tak by nie utracić gwarancji z salonu. Parę osób rzuciło tu jakieś nazwy bez wyjaśnienia i chciałbym to wszystko zebrać do kupy.

Część z nas ma wgrany jakiś parszywy rom (salon PLAY) w którym m.in. nie można pisać nowych maili.
Czas podjąć próbę instalacji nowego romu i spolszczyć ten system.

Jak to wygląda oficjalnie:
Spolszczenie i rom znajdziemy na stronie: http://www.sunnysoft.cz/htc/
(to ta sama kopia romu co na oficjalnej stronie htc: http://www.htc.com/pl/SupportDownload.aspx?p_id=314&cat=2&dl_id=980 ). Trzeba odpalić aplikacje jedną po drugiej i postępować zgodnie z kolejnymi wytycznymi.

Problemem jest zachowanie aktualnego romu by można go było jakoś przywrócić - tylko tak zachowamy gwarancję (z tego co wiem).
Czy mogę prosić o wyjaśnienie co należy zrobić i przy pomocy jakich aplikacji?
Będę wdzięczny.

*

Offline krzychoo83

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond->HDmini
Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:14:17 »
z tego co wiem, to póki wgrywasz oficjalny rom od htc, to nie będzie problemu, jeśli wgrasz jakiś inny rom (z xda) to moze być problem, ale wtedy zawsze możesz wrócić do romu z sunnysoft, a wgranie nowego romu zrobisz za pomocą programu RUU_signed znajdziesz go w necie bez problemu

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:23:43 »
z tego co wiem, to póki wgrywasz oficjalny rom od htc, to nie będzie problemu, jeśli wgrasz jakiś inny rom (z xda) to moze być problem, ale wtedy zawsze możesz wrócić do romu z sunnysoft, a wgranie nowego romu zrobisz za pomocą programu RUU_signed znajdziesz go w necie bez problemu
Mam nadzieję. W końcu PLAY modyfikował rom (ekran startowy) i na 200% kapną się, że oddałem do serwisu tel z innym romem (w przypadku gdy dalej nie będę miał obsługi e-mail).

Jeszcze jedna kwestia to wgrywanie starszego romu na nowszy (zakładam, że mam coś z xda i chce cofnąć do mojej oryginalnej wersji). Instalator RUU nie działa jak aktualizator może? (mam nadzieję, że nie).

I na koniec pytanie o samo RUU. Na stronie htc i ss RUU jest zintegrowane z romem ale mówisz, że samo RUU to osobny instalator, którym można wrzucać niezależne romy? Wtedy program ten poprosi o wskazanie pliku?
I czy program ten uniemożliwia wgranie jakiegoś niekompatybilnego softu co zapobiegnie jakimś zwiechom w trakcie instalacji?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:33:38 »
Tylko jedno mnie zastanawia- moja żona ma telefon z Play ( HTC Wildfire ) i tam na 100% nie ma żadnej nakładki operatora, tel nie ma sim-locka, ekran startowy jest standardowy dla HTC. I używa w Erze.

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:44:47 »
Cóż, widocznie operatorzy nie ruszają Androida. Mój model z Windows Mobile 6.5.3 też nie ma simlocka (i działa teraz np. w Plusie) ale ekran startowy Playa ma dodany - widocznie mają jakąś umowę, na mocy której modyfikują systemy MS.

Jest jeszcze jedna ciekawostka.
Domyślnie przy przywracaniu ustawień fabrycznych mój aktualny, oryginalny rom z Playa ma ekran wyboru języków i przeprowadza proces spolszczania telefonu.
Natomiast w przypadku aktualizacji romu na ten ze strony htc musimy doinstalować spolszczenie ze strony ss.cz. Ciekawe czy jakimś sposobem ta aplikacja spolszczająca integruje się z windowsem na tyle, że automatycznie monituje o możliwości spolszczenia (podobnie jak jest teraz). Aplikacja sunnysoft jest domyślnie zainstalowana w systemie więc może jest jak mówię. Ktoś to przerabiał?

*

Offline krzychoo83

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond->HDmini
Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2010, 14:01:20 »
Dobra to od początku żeby było wszystko jasne  :ok:
RUU - to mała aplikacja za pomocą której możemy modyfikować rom i radio rom, polega to na tym żę :
 - ściągamy sobie dowolny rom, nie zależnie która to wersja czy jest to starszy czy nowszy... ważne jest to aby RUU i rom były w jednym katalogu, wtedy bez problemy następuje komunikacja z telefonem (musi być podpięty do kompa jako active sync) kilka kliknięć i gotowe, mamy nowy rom, a co radio rom to należy postępować dokładnie tak samo, najlepiej jest aby w folderze było tylko ruu i rom ( lub radio rom) osobiście posiadam rom htc ten najnowszy bez polskiej nakładki, nie przeszkadza mi to nic a nic, a jakoś na instalację polskiej nakładki nie mogę się przekonać...  :-? moim poprzednikiem był diamond,  romów było dużo więcej i radio romów...a co za tym idzie miałem ich całą masę...a i radyjko znalazłem odpowiednio dopasowane do siebie, bateria trzymała mi ok 2 dni.
A co do romów ze stronki htc czy sunnysoft, są to pliki wykonwalne, czyli takie które mają wszystko w sobie, także jeden plik i po kłopocie

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2010, 14:34:04 »
Dziękuję, pomocne informacje.

Co to jest Radio ROM?

Możesz zaproponować wersję RUU, taką sprawdzoną?

*

Offline krzychoo83

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond->HDmini
Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2010, 15:22:23 »
Radio Rom - to część romu która odpowiedzialna jest za usługi gsm ( jakość połączeń, oraz za łapanie fixa - w gps) dużo eksperymentowałem z tym w moim diamondzie, jak było kiepskie radio, to co chwilę przełączał zakresy(oczywiście miałem ustawione na auto, bo z natury jestem leniwy....), i czasami nie można było zrozumieć rozmówcy, a jak często zmieniał zakresy, to szybciej bateria padała w telefonie.a co do wersji stabilnej, to ja miałem z stronki htc bo było to w romie, i póki co zostanę przy stockowym romie, chyba że mi się coś odwidzi.... :) ale mini ma dużo romu, a do tego mam clenram który czyści rom co 6h także będzie dobrze....

Połączone: Grudzień 28, 2010, 15:23:59
sorki miało być mini ma dużo RAMU a nie Romu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2010, 15:23:59 wysłana przez krzychoo83 »

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2011, 22:43:47 »
Mam problem z RUU+system ze strony HTC.

Gdy rozpoczyna się proces instalowania nowego romu przy 0% wyskakuje komunikat:

ERROR [202] : CONNECTION

The Update Utility cannot connect to your PDA Phone, Please check that your USB cradle/cable is connected properly between the PC and your PDA Phone.


Dodam, że telefon bezproblemowo łączę w AC i działa dostęp przez Mój Komputer.
Co może być nie tak ?

AKTUALIZACJA:
Problem leży po stronie telefonu. Przywróciłem ustawienia fabryczne i wtedy proces podmiany ROMu ruszył! Widocznie coś było namieszane. Utworzyłem tez na nowo połączenie ActiveSync uprzednio usuwając urządzenie z listy.

Uwaga!!!: U mnie włączył się kreator dodawania nowego sprzętu "htc usb bla bla" co przerwało instalowanie ROMu i zostawiło telefon z ekranem technicznym ale wystarczy chwilkę później po zainstalowaniu tego sterownika ponownie odpalić instalator RUU i wszystko idzie jak należy.

Na koniec:
Nowy (nie nowy) ROM pozwala pisać nowe maile i posiada działającą przeglądarkę opery (problemy, które mają abonenci PLAYa) !!!
Wspaniała sprawa.
Jeszcze podzielę się czy spolszczenie się zainstaluje:


Udało mi się z sukcesem zainstalować nieoficjalnie rozpakowane pliki .cab ze strony xda.
Działają pięknie :) (to dokładnie to samo spolszczenie co wyżej).
http://sendfile.pl/40215/PL.rar [proszę zrobić mirror inaczej po 90-ciu dniach plik zniknie]
1. Instalujemy plik "opencz...  .cab"
2. Instalujemy plik " htc_photon...  .cab"
3. Restartujemy urządzenie.
4. Przy uruchomieniu pojawia się ekran wyboru języka (jeśli wyskoczy żądanie pinu spokojnie go wpisujemy - po tej operacji wróci okno wyboru języka).
5. Instalator będzie pracował w tle dłuższą chwilę, samoczynnie zrestartuje urządzenie i mamy spolszczone mini :).

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 22:47:09 wysłana przez dziarsky »

Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2011, 14:12:29 »
witam.

No ja właśnie mam ten problem, że ściągam rom ze strony, ale instalacja w ogóle nie rusza. CIągle jest 0 % co mam zrobić?

Odp: Nowy ROM - zróbmy to raz a dobrze
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2011, 19:56:58 »
@Waszko
podaj proszę S/N z naklejki HD mini Twojej żonki. Chciałbym sobie na jego podstawie pobrać ROMa z supportu HTC. Powinien być z PL bez żadnych nakładek.