ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)

  • 31 Odpowiedzi
  • 21774 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« dnia: Kwiecień 17, 2011, 21:03:29 »
Witam!

Specjalnie zalożyłem tutaj konto, żeby powiedzieć Wam o tym, że na XDA pojawiła się najnowsze wersja ANDROIDA na nasze HD mini.

Poprzednie wersje jak wiadomo były upośledzone, ale ta jest tak dobra, że spokojnie możesz ją używać na codzień. Oczywiście nadal nie działa mikrofon i status baterii, ale to naprawde nie przeszkadza:)(naprawione w wersji 30.05.2011_r106)

WERSJA do pobranie tutaj:

Klikacie na ktoryś z linkow podany w pierwszym poście:) A instalujecie tak, że przegrywacie poprostu pliki na karte SD i odpalacie "HARET_PHOTON7227".

Jeśli instalujesz android pierwszy raz, to pamiętaj, że pierwsze uruchomienie trwa około 10 minut, więc zostaw telefon i idź pobiegaj. I zaraz po tym jak pasek bootowania linuxa się wypełni podłącz telefon do komputera, by zainstalować na nim sterowniki.

POZDRAWIAM i milego sciagania gierek z Android Market.

PS> emulacja systemu pochłania strasznie dużo procesora;/

LISTA MODYFIKACJI:

30.05.2011_r106 - Dodana możliwość połączenia z internetem przez 3G. Większa płynność. Działający mikrofon i słuchawce i zestawie słuchawkowym(ale nie działa głośniczek), więc jużblisko ideału
29.04.2011 - Dodany został status baterii i możliwość ładowania naszego HTC:) Interfejs przyspieszyl, ale troche wiesza sie przy blokadzie ekranu.
6.04.2011 - pierwsza dobrze działająca wersja Androida

TIPS&TRICKS:

1# Rozwiązanie dla wieszania się przy wyjściu z blokady ekranu - "Sleep of death"
: przycisnij Volume + i guzik blokady jednoczenie
[/color]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 13:52:15 wysłana przez yowojtas »

*

Offline ajacek

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mda Compact -> HTC HD mini
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2011, 06:43:08 »
dzieki za informacje.

Czy mozesz jeszcze napisac (bo mysle ze sporo osob chce o tym wiedziec) czy w jakikolwiek sposob to uposledza Windowsa wgranego w urzadzenie oraz w jaki sposob uruchamia sie Windowsa/Linuksa. Czy jest jakis wybor?

Pozdrawiam

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2011, 01:37:18 »
Androida odpalamy ręcznie z karty więc po jego wyłączeniu i włączeniu na nowo telefonu wskakuje nasz oryginalny system.
Androida po prostu raz za razem odpalamy ręcznie.

ps. ja mam problem znaleźć moment, w którym mam podłączyć kabel. bez tego Andrut jest całkiem goły z transmisji danych i wifi.

ps.2. skoro nie działa mikrofon to jak prowadzić rozmowy? :)

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2011, 13:16:52 »
Telefon trzeba podłączyć w chwili gdy pasek ładowania Booting Linux jest pelen (skończy się ruszać) - to nastepuje po jakis 3 sekundach, wtedy trzeba podlaczyc telefon do komputera. Ale przeciez Wi-Fi działa i bez tego - przynajmniej u mnie:) a tak naprawde to to połączenie przez kabel szwankuje i (przynajmniej na moim komputerze) nie da sie podlaczy komorki przy wlaczonym Androidzie.

Odnośnie mikrofonu - to jak narazie nie możesz nic powiedzieć do rozmówcy, ale ten system jak napisałem jest w fazie testow. To zastanie na pewno poprawione w kolejnych wersjach

AAA i bym zapomniał - jest już nowa wersja Androida na nasze HD MINI:) tylko nie wiem jeszcze co tam zostało naprawione. dzisiaj wstawie linki jak mi się uda:)

POZDRO
Wojtas

PS> LINKI ZEDYTOWANE - miłego grania na Androidzie
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 13:22:56 wysłana przez yowojtas »

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2011, 16:24:39 »
Po wielu próbach się udało,,, ale niestety nie wysyła mi sms-ów, nie działa aparat, niestety mikrofon też nie raczył odpowiedzieć  :-| ,,,,
Ale najważniejsze że w ogóle Android działa :grin: ,,,, Przy karcie 8 GB kingstona trzeba zrobić pewien manewr i wtedy załapie...
No cóż trzeba poczekać na wersje finalną i będę mógł zastąpić WM ....
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 23:03:44 wysłana przez TheStigr »

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2011, 23:32:37 »
Alternatywa jest świetna ale faktycznie póki co Andrut na HD Mini to jedynie ciekawostka.
Do pełnej, znośnej funkcjonalności jeszcze daleko a niestety z tego co wiem pracę aktualnie prawie nie idą.
Nie chce być pesymistą ale nie sądzę, że uda się zrobić wersję ROM v1.0 w tym roku.

ps. Mam na oku inną alternatywę na Sense 2.5 ale sprzedam temat jak (podobnie) wersja będzie 100% komfortowa :).

Połączone: Maj 12, 2011, 11:04:22
Przepraszam za posta pod postem ale...

Powiedzcie mi czy macie połączenie z siecią w tym androidzie?
Ja ciągle nie mam ani wifi ani połączenia z gsm. Androida uruchamiam z kablem albo mając w windowsie włączone wifi i nic.
W menu ustawień mam nie kończące się wyszukiwanie sieci wifi i podobnie z gsm.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2011, 11:04:22 wysłana przez dziarsky »

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2011, 18:59:50 »
U mnie Wifi i GSM działa, ale nie działa mikrofon, po podłączeniu słuchawek jest głucho ,więc odpada jaka kol-wiek rozmowa telefoniczna odpada  :S ,,,, dziwne że musisz uruchamiać kablem, u mnie ładuje się do pełna pasek Linux-a, 2 minutki i system śmiga ,,,, może masz problem z rom-em  ???

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2011, 19:13:18 »
Alternatywa jest świetna ale faktycznie póki co Andrut na HD Mini to jedynie ciekawostka.
Do pełnej, znośnej funkcjonalności jeszcze daleko a niestety z tego co wiem pracę aktualnie prawie nie idą.
Nie chce być pesymistą ale nie sądzę, że uda się zrobić wersję ROM v1.0 w tym roku.

ps. Mam na oku inną alternatywę na Sense 2.5 ale sprzedam temat jak (podobnie) wersja będzie 100% komfortowa :).

Połączone: Maj 12, 2011, 11:04:22
Przepraszam za posta pod postem ale...


Ja też widze, że postęp jest znikomy. Jak znajdziesz dobrą wersję romu do HTC to napisz tu.

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2011, 00:24:08 »
u mnie działa jak u reszty, ważne że udało się pobrać satelity
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2011, 00:36:26 wysłana przez sebastian800 »

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2011, 01:42:23 »
Pojawila sie nowa wersja. Mozna pobierac.

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2011, 20:21:52 »
Zainstalowalem, po wielu probach i wymianie 16GB na 4GB. Niestety inaczej nie dzialal. Jedyne co bardzo irytuje to nie gasnace przyciski pod ekranem. Czy jest na to jakis sposob?

Pozdrawiam

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2011, 22:20:03 »
Zainstalowalem, po wielu probach i wymianie 16GB na 4GB. Niestety inaczej nie dzialal. Jedyne co bardzo irytuje to nie gasnace przyciski pod ekranem. Czy jest na to jakis sposob?

Pozdrawiam

oczywiście, że jest. Przed włączeniem Androida, kiedy jesteś jeszcze w Windowsie zrób to:
-odblokuj ekran
-poczekaj chwile aż przygaśnie i lampki przycisków zgasną
-WTEDY KLIKNIJ HARET, android włączy się bez podświetlania klawiszy:)

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:58:23 »
Witam
Przecież już od jakiegoś czasu jest wersja w której poprawnie działa podświetlanie klawiszy (świecą wtedy kiedy trzeba), działa ladowanie baterii z usb i z ac, a także wszystkie sensory. Telefon nie nagrzewa sie tak jak przy poprzednich wersjach, działa gps, wifi, market.
Zresztą za max 3-5 dni wyjdzie kolejna wersja, polecam lekturę na forum xda.
Na chwilę obecną polecam wersję z tego linku
R134++
http://www.megaupload.com/?d=CHCOFWES

i 2 poprawki
internet
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=656815&d=1310847001
gps
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=657415&d=1310912625
Pozdr
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2011, 15:11:11 wysłana przez malymarcin »

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2011, 23:36:41 »
Czyli zostaje jeszcze martwy mikrofon?

mam nadzieję, że po uporaniu się z tą kwestią wydadzą betę w postaci ROMu bo męczące jest to ciągłe włączanie Andruta z karty pamięci. Lepiej by wylądował na pamięci telefonu.

*

Offline ajacek

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mda Compact -> HTC HD mini
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2011, 11:36:38 »
"30.05.2011_r106 - Dodana możliwość połączenia z internetem przez 3G. Większa płynność. Działający mikrofon i słuchawce i zestawie słuchawkowym(ale nie działa głośniczek), więc jużblisko ideału"

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2011, 20:24:18 »
O popatrz, przegapiłem to.
Tak, Tak. Teraz tylko ROM version i będzie cacy.

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 20, 2011, 20:49:13 »
O popatrz, przegapiłem to.
Tak, Tak. Teraz tylko ROM version i będzie cacy.
Z tym romem jako NAND to wcale nie taka prosta sprawa, gdyż najpierw trzeba odblokować bootloadera, który zabezpieczony jest 3 kluczami. HTC ostatnio zapowiedziało, że odblokuje bootloadery, ale kiedy to nastąpi na dzień dzisiejszy nie określili.
Poczekajcie jeszcze 3 dni będzie nowa wersja, wiem że bedzie fix dotyczący baterii a także bluetooth i no i chyba jak dla mnie najważniejszy to fix głośniczka w telefonie
pozdr

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:14:21 »
Wrzuciłem tę ostatnią wersję Andruta na HD Mini i wydaje się, że wszystko chce działać dobrze. Mimo to jako amator Androida mam kilka pytań :).

1. Skopiowałem łatki chyba dobrze (nie widzę w zasadzie czy coś jest lepie) ale mimo wszystko mógłby ktoś zrobić jakiś szybki tutorial jak to poprawnie kopiować?

2. Jak zrobić zdjęcie nie mając dżojstika optycznego?  :grin:.

3. Co zainstalować do łączenia Andruta z kompem? Nie miałem wcześniej tego systemu i nie mam kompletnie pojęcia co obsłuży A2.2. jeśli idzie o synchronizację plików czy kontaktów.

4. Czy Android Market połączy się z naszym systemem i pozwoli zainstalować/kupić poprawnie jakieś dodatki czy appsy? Innymi słowy z jakiego telefonu my dostaliśmy tego Androida? :)

5. Idąc dalej - gdy zmuszeni będziemy przeinstalować Andruta to jak zachować nasze ustawienia czy kupione/pobrane programy? (Odpowiedź łączy się pkt. 3?)

6. Czy ma ktoś sposób jak zapisać kontakty Outlookowe z naszego WM6 i zaimportować do Androida2.2? Myśl o przepisywaniu wszystkich kontaktów mnie przeraża!

7. I na koniec kosmetyczna bolączka. Czy da się zwyczajnie wyłączyć androida by powrócił WM6 tak by nie trzeba było wyłączać telefonu i włączać go na powrót? (Ewentualnie samoistny soft reset?)

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

ps. Grafika w Andrucie powala! Niby ta sama rozdzielczość a jednak jaka ostrość i barwy. No i jaka funkcjonalność. Widać jak wyruch#$% nas z tym Windowsem :(.

*

Offline dziarsky

  • 42
  • Sprzęt: HTC HD Mini
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2011, 13:54:29 »
Najnowsza wersja Androida na HD Mini:
http://code.google.com/p/photon-android/downloads/list
+ łatka z 3G.

Co do zmian to w zasadzie nie ma ich dużo. System jest już w pełni sprawny. Wrażenie robi nowa animacja startowa :).

ps. Dzięki za odpowiedzi na mój poprzedni post ;(.

*

Offline ajacek

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mda Compact -> HTC HD mini
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2011, 21:01:27 »
Wczoraj postanowilem w koncu zainstalowac Androida na moim HD mini :)
Na probe wrzucilem go na karte 2gb i bez karty sim gdzie chodzil szybko i plynnie.
Dzisiaj postanowilem w takim razie wrzucic go na karte 16gb ktora oryginalnie używam.
Ogolnie razem z karta sim chodzi znacznie wolniej i czasami sie przywiesza ale dziala :)

Zauwazylem jeden mankament, jak wroce do windowsa i tam gdy kogos dodaje do ksiazki kontaktowej i chce dodac mu profil z FB to nie wczytuje zdjecia. Tez tak macie?

Połączone: [time]Sierpień 30, 2011, 12:55:51[/time]
u mnie działa jak u reszty, ważne że udało się pobrać satelity


W windowsie jesli nie pobiera Wam satelit to:
Trzeba włączyć Androida i w nim ustawić włączoną lokalizację i wsparcie google (dwie pozycje).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2011, 13:00:57 wysłana przez ajacek »

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 31, 2011, 07:47:15 »
Witam ! Zainstalowałem Androida (najnowszego) na moim HTC HD Mini i zauważyłem jeszcze 3 błędy. Pierwszy dotyczy kamery. Jak uruchomić nagrywanie filmów ? Niby pisze, żeby nacisnąć celownik na środku lecz po naciśnięciu nagrywanie nie startuje. Aparat działa. Drugi błąd dotyczy sytuacji gdy przychodzi połączenie telefoniczne niestety nie da się go odebrać przyciskiem słuchawki mieszczącego się po prawej stronie telefonu. Trzeci problem jaki udało się wykryć to to, że nie działa RADIO FM (słuchawki podpięte). ZASTANAWIAM SIĘ CZY NIE LEPIEJ BY BYŁO PRZESZCZEPIĆ ANDROIDA Z HTC GRATIA.

Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 03, 2011, 18:29:03 »
No i nie ma literek do nawigacji w kontaktach. Żeby znaleźć kontakt np. na "Z" trzeba przerolować całą listę.

*

Offline Rafi1980

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Sensation
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 03, 2011, 21:10:07 »
Czy karta musi być pusta i sformatowana, czy może byc uzywana gdzie sa inne pliki? A adb debug tool to do czego słuzy, tez trzeba instalowac?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2011, 21:14:35 wysłana przez Rafi1980 »

*

Offline lizi0

  • 48
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2011, 14:22:37 »
Witam,

Próbuję uruchomić androida na HTC HD MINI jednak bez powodzenia. Mam wersję r169 jednak działa tylko ekran blokowania. Jak odblokowuję telefon dostaje komunikat błędu.

Czy ktoś coś pomoże??

*

Offline Rafi1980

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Sensation
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2011, 07:13:26 »
U mnie instalka przebiegla bezproblemu, za pierwszym razem na karcie 4GB tel co chwila sie wieszal i tylko wyjecie bateri pomagalo, za drugim razem na karcie 2GB po zalaczeniu wyskakuje komunikat o przelaczeniu karty sim  :worried: oraz blad ze nie mozna uruchomic konfiguracji, daje ok i tel pracuje przyzwoicie tzn 6/10 pkt a bateria leci na leb na szyje i niebardzo wiem o co chodzi, do 10h pracy bez grania malo neta i rozmow? Wersja andka 169, doinstalowalem angry birds, naviexperta, es task menager oraz speedtest.net, moze one cos psuja. Byly jeszcze program tv wp oraz es file menager ale odinstalowalem. Jakies rozwiazania lub uwagi jak to wyglada u Was?

*

Offline lizi0

  • 48
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2011, 12:42:11 »
Zgadzam się w zupełności z kolegą.

Bardzo duzym problemem jest połykanie baterii. Max 10h w stanie czuwania.


Jak ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie proszę o info.

*

Offline Rafi1980

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Sensation
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 15, 2011, 00:18:06 »
U mnie troche pomoglo (teraz przy umiarkowanym uzytkowaniu wytrzymuje ponad 12h) odinstalowanie i nie instalowanie menagera zadan, zmiana tapety z animowanej na zwykla oraz ust. podswietlenia w WM na 40% (wazne by niebylo auto). Pobor pradu w trybie uspienia od 20mA w gore oraz podczas pracy od 100 mA do chyba 500mA.


*

Offline robi557

  • *
  • 55
  • Sprzęt: HTC Sensation, Google Nexus 7
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 17, 2011, 13:35:23 »
Witam, panowie czy wy też tak macie że jak wrzucicie coś na kartę w trybie pamięci masowej to musicie zrobić restart telefonu aby andek to zobaczył? Bo poza tym śmiga aż miło.
HTC Universal -> HTC Artemis -> HTC HD Mini -> HTC Sensation & Google Nexus 7 2013

*

Offline matik0109

  • 3
  • Sprzęt: HTC HD MINI
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 13, 2011, 19:45:24 »
witam

ja mam problem miaowicie jak wrzucam andka na karte pamieci 8 GB SDHC od Kingstona sformatowana i wszystko to wiesza sie przy boot linux  na karcie takiej samej tylko Sandiska to samo nawet na karcie 1 gb od kingstona tez nie chce sie uruchomic zostawila nawet telefon na ekranie botowania przez ponad 1h i nic nie poszlo o co moze chodzic??

*

Offline robi557

  • *
  • 55
  • Sprzęt: HTC Sensation, Google Nexus 7
Odp: ANDROID NA HTC HD MINI!!!! Najnowsza aktualizacja:)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 22, 2011, 21:11:17 »
Witam, mam takie pytanie mianowicie jeśli wrzucę nowszą wersje androida to wszystkie ustawienie zostaną zachowane? Pytam bo jak na razie tylko raz kopiowałem go na kartę, a chcę sprawdzić nową kompilację.
HTC Universal -> HTC Artemis -> HTC HD Mini -> HTC Sensation & Google Nexus 7 2013