..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..

  • 159 Odpowiedzi
  • 53274 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« dnia: Maj 02, 2007, 15:27:54 »
Witam:) Ja(nurek3)wraz z "kitor :: Kajetan Krykwiński" załoźyliśmy nowy wątek poświęcony tym że palmtopom - po co zakładać niepotrzebne wątki - tutaj postaramy się wszystko dokładnie opisać:)

Ja - część praktyczna(Głównie hadware), Kajetan software i opisy.



                                                              HP/Compaq iPAQ Seria H3800 modele 3850/55/70/75

System operacyjny:
Microsoft Windows Pocket PC 2002
Możliwy upgrade do Windows Mobile for Pocket PC 2003

Procesor:
StrongARM SA-1110 206MHz

Pamięć RAM:
32Mb (3855 i 3875)
64Mb (3850 i 3870)

Pamięć ROM:
32Mb (3850;3855;3870;3875)

Wyświetlacz:
Kolorowa aktywna matryca TFT
240x320 pikseli 65536 kolorów
wielkość piksela - 0.24mm

Podświetlenie wyświetlacza:
Zimna katoda(świetlówka) biała
25 poziomów podświetlenia
Oddzielna regulacja dla pracy na baterii i zasilaczu
Automatyczna regulacja jasności podświetlenia zależnie od oświetlenia pomieszczenia

Porty kounikacyjne:
USB 1.1 w trybie klienta
RS232(COM)
IrDA(podczerwień) w trybie FIR
Złącze modułu rozszerzeń

Karty pamięci:
Wbudowane gniazdo kart SD/MMC
Opcjonalne plecki ze złączami kart CF
Opcjonalne plecki ze złączami kat PCMCIA

Audio
Wbudowany głośnik mono
Gnazdo słuchawek stereofonicznych 3.5mm ("Mały jack")

Wymiary i ciężar:Wysokość: 130mm
Szerokość: 84mm
Głębokość: 16mm
Ciężar:       181g

Warunki pracy:
Temperatura:
Podczas pracy: 0*C - 40*C
Wyłączony: -29*C - 60*C

Wilgotność:
Podczas pracy: 29-90%
Wyłączony: 29-90%

Maksymalna wysokość:
Podczas pracy: 4572m
Wyłączony: 12192m
Napisane: Maj 02, 2007, 15:13:42
A. ROZBIERANIE PALMTOPA

No więc zaczynamy:)

Wczoraj mając chwilkę wolnego czasu zabrałem się za przegląd mojego compaczka:D Że miał kilo jakiegoś syfu i naskórka to nie wspominam...(Strasznie mnie to denerwuje - moje rzeczy muszą być czyste i pachnące:)

Co nam będzie potrzebne:

-śrubokręcić torx 6(lub krzyrzak, bardzo słabo fabryka skręciła)
-coś do podwarzania(płaski, gładko zakończony śrubokręd lub karta kredytowa)
-mały śrubokręt krzyrzakowy do śrubek na płycie głównej

Dla estetów aby palmtop był czysty i pachniał wiosną:))

-ok. 50 sztuk "bagietek" do uszu
-płyn do szyb
-wykałaczki
-mikrofibra
-bierząca woda(dla umycia obudowy)
-wosk/politura samochodowa

A więc tak:

1. Obracamy PPC na tylną część obudowy. Palmtop ma 6 śrubek. Odkręcamy je spokojnie bo fabryka chyba nie miała siły i bardzo delikatnie je skręciła:



2. Jak już go rozkręciliśmy to teraz podwarzamy LEKKO!! boczną ściankę obudowy - znowu widać że fabryka nie miała siły(na żółto jest gdzie najlepiej podwarzyć)



Można też tutaj potwarzyć:



3.Trzeba uważać na górne zaczepy:



4. Kiedy uporaliśmy się ze zdjęciem obudowy naszym oczom ukazuje się płyta główna oraz bateria i taśma od niej:



5. Oto wtyk taśmy na baterii - wystarczy potwarzyć z dwóch stron DELIKATNIE , a sama sobie zejdzie:)



A tutaj wtyk na płycie głównej - tutaj ją tak samo się zdejmuje:



6. Tak wygląda bateria(chyba orginalna - jestem 2 właścicielem palmtopa( pierwsza była jakaś tam firma):



7. Dobra - trzeba teraz się zabrać za zdejmowanie płyty głównej: po każdej stronie są śrubki i trzeba je odkręcić:

a.


b.


c.


d.


8. Jak już odkręcilićmy, to tam gdzie są bordowe zaczepy obudowy po prostu je podwarzamy i mamy wyciągniętą płytę główną:



tutaj strona wyświetlacza:



a tutaj wspomniane bordowe zaczepy trzymające płytę główną:



i tutaj:



9. Teraz odkręcamy klawiaturę(są tam 2 śrubki), podwarzamy i mamy wyjętą klawkę. Warto wspomnieć, że ona też jest na wtyk i ma w sobie port synchronizacyjny:



10. ...i już compaq rozebrany:) Oto rozebrana obudowa:



tutaj włącznik rysika



a tutaj jeszcze zdjęcia taśmy i baterii i wtyku baterii:




11.KONIEC:))

Ogólne pytania co do palmtopa:

1. Czy stacja dokująca od compaqa 36xx będzie pasowała do 3870?
Odp.1:Nie - 36xx ma zasilanie w inny sposób rozwiązane (dodatkowy bolec wystaje) w 38xx i 39xx jest inaczej - zasilanie jest we wtyczce szukaj albo od 38xx albo 39xx

2.Czy plecki od 3630 będą pasować?(chodzi mi o port synchronizacji - jest taki sam?) Odp.2:Plecki pasujące do modeli 36xx pasują również do 37xx 38xx i 39xx, no i jeszcze do kilku

3. Czy to prawda że on ma 4 tysiące kolorów?
Odp.3: Nieprawda - te modele posiadają 65 tysięcy kolorów.(Na wyświetlaczu oczywiście:))

4.czy kabelek od rx1710 będzie pasował? Do nich jest pełno, do compaqów już nie...
Tak, kabel od rx1710 pasuje do compaq 38xx oraz do 39xx

5.Jak się robi HARD reset?Odp.5:Zagdlądnij tutaj:http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=707280&highlight=
Przyciskasz i przytrzymujesz jednocześnie przyciski:
kalendarz(pierwszy od lewej)
iTask(pierwszy od prawej)
Power(bez komentarza)
I trzymając te przyciski drugą ręką wciskasz i przytrzymujesz reset. Zawartość ekrazu zacznie znikać, wtedy możesz wszystko puścić. Po ok. 1 minucie naciskasz ponownie Reset i palmtop właśnie przeszedł HR.

6.Czy można podkręcić procesor w tym palmtopie?Odp.6: Oczywiście że tak:) Ale jest tylko jeden program dedykowany tylko i wyłącznie do compaq: " JS iPaq OvClock"

Odp "zassane" od "kinek" w tym wątku:"http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=65444.0"

Narazie tyle:)

C.Dołączana klawiaturka

Zapewne wiele osób się zastanawiało, co można "wepchnąć" pod tylny port, aby się nie kurzył:P
Rozglądnąłem się troszkę po allegro i znalazłem coś takiego:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=65444.0

Nawet się nie zastanawiając, kupiłem klawiaturkę jako piewszy;p Teraz opiszę co i jak.

Dnia 02.05.07 doszła do mnie klawiaturka. Niezmiernie podjarany otworzyłem paczkę i oczy moje ujżały coś takiego:



...Czyli w zestawie jest pudełko, wytłoczka, sterowniki na dyskietce, folijka, klawka oraz zaślepka na klawkę.

Oto klawiaturka w całej okazałości:



Oczywiście mam pecha i nie działał mi klawisz "K". (cholera;////) Ale moje rączki naprawią wszystko i rozkręciłem znów na części pierwsze, przeczyściłem i ów urządzonko ożyło:)(Zdjęcia później, bo moim SE t68i jakoś nie umiem za bardzo robić zdjęć.Brat ma nadal samsunga).

To może konkrety  -  klawka ma niemiecki układ klawiszy(czyli "y" jest zmienione miejscem z "z") lecz tego wogóle się nie odczuwa. Jest mięciutka bo ma gumowe klawisze:)
Sterowniki instaluje się tak jak każdy soft od niego - tyleże jest po niemiecku(dla mnie nie problem, znam język).
Nie trzeba zmieniać klawiatury w windowsie:) Po prostu się piszę i już.
Działa idealnie pod Wordem oraz GG - czyli texsty się pisze baaardzo szybko!

Podsumowując - obowiązkowe wyposażenie każdego compaqowicza:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2007, 08:43:01 wysłana przez nurek3 »
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Który model ipaq posiadam?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2007, 20:59:24 »
Z którym konkretnie modelem mamy doczynienia?
Z wszelkich programów dowiemy się, że z H3800 co naturalnie jest serią, nie modelem. Aby sprawdzić model obracamy pocketa wyświetlaczem do dołu i szukamy napisz "MODEL", pod nim znajduje się konkretny numerek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2007, 11:33:51 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline mcdanio

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
    • ZAKUPY ON-LINE RTV, AGD, PC, LAPTOPY , GSM , PPC , NAVI , SAT , CB-RADIA , AUDIO , CAR AUDIO
  • Sprzęt: JORNADA 690+CF 1Gb,IPAQ 3870 + HOLUX GR-230 ,  Nokia E51
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2007, 09:59:06 »
Wlasnie zamowilem sobie ipaq 3870 z WM02 i chcialbym zmienic na WM03 i co znalazlem mysle ze wszysktim sie przyda :)) http://www.savefile.com/files/525968

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
jtag na 38xx !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2007, 19:32:53 »
Co zrobić kiedy nie mogę wejść w tryb flashowania?

Ten problem był wiele razy poruszany na forum, bez rozwiązania. Jednak dzięki wytrwałości clubowicza tom993, dla którego ślę specjalne podziękowania problem został rozwiązany!

Niestety, ale mam złe wieści dla tych, którym kombinacja 2,4,power,reset nie działa - macie uszkodzony fragment romu nazywający się bootloaderem. Na szczęście da się to łatwo naprawić!

Potrzebujemy program BootBlaster, do pobrania stąd:
http://www.gtlib.gatech.edu/pub/handhelds.org/feeds/BootBlaster/BootBlaster_1.15.exe

Oraz sprawny bootloader:
http://forum.pdasite.pl/?topic=16


Kopiujemy oba pliki na palmtopa na przykład do folderu My Documents

Uruchamiamy plik BootBlasterXXX.exe i z menu flash wybieramy load, wybieramy plik btldr.bin i wgrywamy bootloader

UWAGA!!! PLIKI NIE DZIAŁAJĄ Z SERIĄ H3900, JUŻ POJAWILI SIĘ INTELIGENTNI CO UWALILI 39XX TYMI PLIKAMI!!!
Napisane: Lipiec 23, 2007, 19:40:33
Łopatologiczne flashowanie iPaq do romu 4.00 (Windows Mobile 2003)

Uwaga! Podczas tej operacji tracisz wszystkie dane z palmtopa, także przed flashowaniem zrób kopię danych. Za uszkodzenia sprzętu wynikające z złej interpretacji instruckji nie odpowiadam. Na pocieszenie dodam, że flashowałem już kilka ipaq-w i żadnemu nic się nie stało

Co potrzebujemy:

Palmtopa HP Ipaq 3850/55/70/75 z naładowaną do pełna baterią - Podczas flashowania bateria się nie ładuje, a palmtop pobiera więcej energii niż zwykle.
Stację dokującą do komputera z zasilaczem LUB kabel do komputera z zasilaczem
Nowego romu

Wariant 1: Oryginalna płytka Compaq:
Tu naprawdę nie ma co tłumaczyć - wykonujemy polecenia instalatora i po kilku minutach (USB) do ok godziny (RS232) cieszymy się nowym systemem.
Pliki są w tym poście:
http://forum.pdasite.pl/?topic=16

Wariant 2: Host11.exe i nk.nb0
Pliki są w tym poście:
http://forum.pdasite.pl/?topic=16

Palmtopa podłączamy bezpośrednio do gniazda USB w komputerze, nie zaleca się podłączania przez usb huby i zaleca się odłączenie wszystkich urządzeń usb na czas flashowania
LUB
Palmtopa podłączamy do gniazda COM w komputerze, najlepiej COM1

Do stacji dokującej podłączamy zasilacz i zasilacz podłączamy do prądu


Na komputerze zamykamy ActiveSynca (naciskamy CTRL+ALT+DEL i w menadżerze zadań na zakładce "Procesy" wybieramy "WCESCOMM.EXE", klikamy na "Zakończ proces" a następnie na "Tak")

Teraz bierzemy palmtopa do ręki, przytrzymujemy jedną ręką przyciski:
Kontakty (drugi od lewej)
iTask (ierwszy od prawej)
Power (no comment ;-) )
Drugą ręką naciskamy i przytrzymujemy reset.


Trzymamy tak aż podświetlenie ekranu zgaśnie, na ekranie pojawi się napis COMPAQ na czerwonym tle i napis "Remote USB Update"(napis pojawia sie z reguły po chwili). Foto:


Wstawiamy palmtopa do podstawki

Teraz uruchamiamy plik "host11.exe". Napis na palmtopie zmieni się na "Remote USB Update" lub "Remote COM Update" (bodajże, ale to nie ma znaczenia) w zależności od tego czym połączyliśmy się z komputerem

Gdy pasek postępu dojdzie do końca, pojawi się napis "Please Disconnect Battery". Teraz wykonujemy najzwyklejszy Hard Reset czyli:
Przytrzymujemy przyciski
kalendarz(pierwszy z lewej)
iTask (pierwszy z prawej)
Do tego jeszcze reset.

Trzymamy kombinację aż zawartość ekranu zacznie powoli znikać. Teraz czekamy około minuty i naciskamy reset. Palmtop uruchomi się, a my możemy zabrać się do konfiguracji świeżo wgranego systemu.


Na koniec jeszcze jedna uwaga - jeśli do 387x wgramy rom od 385x, to palmtob będzie bez najmniejszego kłopotu działał, nie będzie tylko sterowników do BT. Jeśli wgramy do 385x rom od 387x to też będzie działał bez kłopotu (ja tak mam), tylko z folderu \windows\startup usuwamy skrót "BTTrayCE.lnk" (sterownik od BT). Niektórzy meldują, że niestety w wypadki iPAQ 385x i romu od 387x nie chcą działać dodatkowe plecki z BT, ale to info jest niepotwierdzone, szczególnie że innym osobom (oba przypadki opisane były na forum) plecki chodzą.

Plusy i minusy systemów PPC2002 i WM2003:

Microsoft Windows for Pocket PC 2002:
+Plusy PPC 2002:

-dłużej trzyma bateria(ale!)

-Minusy PPC2002:

-I co z tego że dłużej trzyma bateria jak DUŻO programów na ten system nie odpala? Procesor w pracy w Wordzie  czy Exelu pracuje może na 10% swojej mocy. Ale przecież człowiek tym tylko nie żyje:)
-Internet: O mój Boże. Porażka. Dziwne - RAZ na może 20 sparował mi się telefon nokia(ale i tak z jakimiś błędami) - samsunga czy SE nawet nie wykrył:) Aby nie było niejasności ściągnąłem ROM ze strony HP.
Strony chodziły BARDZO wolno :( I się wieszał.
-system jakoś dziwnie zamulał - wystarczyło coś szybko zrobić a czekał cię reset.
-przynajmniej w moim wypakdu (kitor) system ten nie widział kart pamięci kolegów (wszystkie chciał formatować)


Microsoft Windows Mobile for Pocket PC 2003:
+Plusy WM2003

-system szybciej pracuje
-gry(o dziwo) szybciej pracują(na początku myślałem że to bajer)
-AUTOMAPA chodzi rewelacyjnie!
-teraz wiem co to przenośny internet:) Wszystkie komy się idealnie sparowały, mogłem wysyłać/odbierać pliki ALE! przez GPRS połączyłem się przez nokię i samsunga - przy SE nie wiem jak go już ustawić(wina ustawień telefonu- Błąd GPRS)
-nie ma tego "pierdzenia" głośniczka przy włączaniu aplikacji - denerwowało to mnie
-ogólnie ładniejszy wygląd

Minusy WM2003:
-Ten "mit" z baterią to prawda, ale po części tylko. Jak wgrałem 1 raz 2003, to bateria ledwo zipała 2 godziny grania w wormy z włączonym BT. Wgrałem drugą wersję to już ciągnie 3,5h ale po wyłączeniu gierki palmtop jest "oszołomiony" i myśli że się ładuje:p

Więc wniosek taki że warto wgrac PPC 2003, ale ROMY pobrane z sieci są po prostu wadliwe i tyle. Trzeba po prostu trafić na dobry i mieć szczęście:)
Napisane: Lipiec 24, 2007, 14:21:16
Całkiem przypadkiem trafiłem na opis złącza jtag w serii h3800. Opis jest na dole tej strony:
http://www.handhelds.org/projects/h3800.html

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Wersje romów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2007, 21:36:06 »
Po cyferkach jakie pojawiają się w prawym dolnym rogu po softresecie łatwo poznać jaką pocket ma wersję systemu:
1.20 - orginalny PPC2002
2.xx - 2002 z uaktualnieniami
3.00 - Oryginalny WM2003 dla 385x; Rom Date: 09/24/03
4.00 - Oryginalny WM2003 dla 387x; Rom Date: 06/01/03

PS: Jak ktoś ma PPC 2002 to piszcie do mnie jakie w Asset Viewer macie daty (Rom Date). Podajcie odrazu model (385x czy 387x) i numerek wyświetlany przy softresecie (nie jestem na 100% pewien tych od ppc2002)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2007, 20:46:38 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2007, 19:50:09 »
Dodam jeszcze filmik z rozbierania ipaQ - co prawda z serii wcześniejszych, ale z tego co wiem, to zatrzaski są w tym samym miejscu


http://s52.photobucket.com/albums/g6/kinek81/?action=view&current=ipaq_open.flv
Boga do sprzedania mam

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2007, 23:31:19 »
Jak ktoś chciałby coś napisać to proszę bardzo, nie krępować się  :E Ja też się pozbyłem ipaka także niespecjalnie mogę kontynuować składnicę

*

Offline Andrzej-z

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2007, 14:07:46 »
Mam bardzo ważne pytanie mianowicie:

1.Rozebrałem - ok
2.Zobaczyłem - ok
3.Znalazłem problem - :(

I pytanie:

Związane z przyciskiem power a mianowicie sensor jest przylutowany do płytki tylko z jednej strony czy tak ma być czy ma być przylutowany z każdej strony ??

Proszę o szybkie info ??

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2008, 14:52:51 »
Jeżeli ktoś ma problem z palmtopem z serii 38xx i 39xx to śmiało pytać na gg - znowu jestem w jego posiadaniu;)
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2008, 11:45:06 »
wiec tak :) mam compaq 3870 i mam problem kupilem z uszkodzonym softem nie reaguje na power tylko jak podlaczys do kompa pokazuje sie usb na gorze compaq na srodku i na dole v0.48? pomuzcie laikowi <ps.pisze z kom. sorry za bledy>

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2008, 14:59:59 »
Witam  :)

Mam problemik DUŻY  z compaqem 3870 a więc padła mi w nim bateria zamówiłem nową, po podłączeniu jej 3870 dochodzi tylko do biało czerwonego ekranu nic nie dają soft i hard resety  :( przy hard resecie tylko na momencik przygasa i jest znowu biało czerwony ekranik można wejść  w tryb "Remote USB Update" i tu drugi problem windows wywala "jedno z urządzeń usb podłączonych do tego komputera ma awarie i system windows nie może go rozpoznać" sprawdzane na kilku kompach przed podłączeniem instalowałem ActiveSync od 3.5 do 4.5 / na wszystkich kompach pojawia się ikonka 3870 w mój komputer można w nią wejść ale jest pusto  :S przed padnięciem baterii wsio działało  :E POMOCY!!!!!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2008, 18:02:35 »
Spróbuj przeflashować sprzęt przez host11.exe (opisane wyżej)

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2008, 21:30:05 »
Witam

niestety po podłączeniu 3870 do kompa kablem usb pisze "jedno z urządzeń usb podłączonych do tego komputera ma awarie i system windows nie może go rozpoznać" mimo ze ikonka ipaqa jest widoczna w mój komputer .ActiveSync nie znajduje ipaqa  a host11.exe wywala "Cant open usb port" przeinstalowałem windowsa i to samo na xp i 2000  :( . przy hard resecie mignie /zgaśnie tylko wyświetlacz i dalej jest biało czerwony ekran/ a robię tak jak napisano "Trzymamy kombinację aż zawartość ekranu zacznie powoli znikać. Teraz czekamy około minuty i naciskamy reset. Palmtop uruchomi się, a my możemy zabrać się do konfiguracji świeżo wgranego systemu." .Ma ktoś jakieś propozycje co zrobić  :E .Pozdrawiam

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 18, 2008, 21:48:57 »
Skoro podczas HR zachowuje się tak jak opisałeś to rozkręć go i wyjmij na minutę baterię

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:42:11 »
Witam

Wyjęcie baterii nic nie dało dalej takie samo zachowanie ipaqa  :(

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2008, 01:10:55 »
Witam!!!
Zakupiłem ostatnio ipaqa H3850, ale z niemieckim systemem 2002:( i probowałem, z ty6m bootloaderem i dalej nie mogę wejść w ten tryb flashowania:( bo z tego co mi sie wydaje to ściągnąłem chyba   bootloader pod Linuksa. Czy istnieje jeszcze jakiś programik pod tego ipaqa, który umożliwi mi zmianę tego systemu na ten 2003?? i czy są jakieś navigacje które chodzą na 2003?? bo niestety na ten mój system nie znalazłem żadnej navi! agłównie po to potrzebuję tego pocketa!!
Jeśli ktoś się jeszcze interesuje tym sprzętem to z góry dziękuje za odpowiedź!!!
Pozdrawiam!!!
 

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2008, 10:06:47 »
Musisz mieć tamten program do aktualizacji (host11.exe/nk.nb0). Na WM2003 chodzi chociażby AutoMapa.

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 03, 2008, 10:59:23 »
Mam obydwa programy!!!
Tylko nie mogę wejść w ten tryb flashowania!!!
pzdr

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 03, 2008, 11:03:21 »
Jak nie możesz? Wciskasz i trzymasz tamtą kombinację a sprzęt się tak poprostu restartuje?

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2008, 11:26:05 »
dobra!!!
A ten program host to włączam z pc?? czy muszę to gdzieś przekopiować!!
pzdr
Napisane: Lipiec 03, 2008, 11:07:11
Napiszę od początku!!!
Pierwsze co zrobiłem to zmieniłem tego flasha tym bootloaderem!!!
teraz robie wzystko po kolei i w ogole mi nie wchodzi w ten trym remot usb update....:(
pzdr
Napisane: Lipiec 03, 2008, 11:11:25
Można jeszcze jakoś inaczej wejść w ten tryb flashowania??
bo kurde probowałem już wszystkiego i lipa:( jak wciskam reset to nic się nie zmienia:( u mnie w ogóle się ten napis remote usb nie pojawia:/ jak myślicie czego to może byc wina??
pzdr

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2008, 11:51:50 »
Jakiego flasha jakim bootloaderem? Brak napisu Remote ### update to wina uszkodzonego bootloadera, niestety plik z sprawnym wyparował z mojego FTP, spróbuję załatwić go ale nie dam głowy że będzie.

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 03, 2008, 18:51:00 »
NO jakby sie udało go załatwić to byłbym wdzięczny!!!
pozdrawiam!!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 03, 2008, 19:19:19 »
Już jest. Co zrobić masz opisane w poście wyżej "Co zrobić kiedy nie mogę wejść w tryb flashowania?"

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 04, 2008, 19:55:00 »
Dzięki!!!
Dzisiaj biorę sie za tego Compaqa!!!
Wielkie dzięki Prezesie:D
pozdrawiam

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 25, 2008, 19:01:28 »
Hey... wiem, że to pytanie może kogoś irytować... Ale skąd pobrać windows mobile 2003 do h3870 ? Nie moge znaleźć nic w sieci...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 25, 2008, 19:04:53 »
Tak jak pisałem, jesteś zdany na siebie - oficjalny update był płatny, a z nieoficjalnym jest niewiadoma kwestia legalności więc nikt ci tu konkretnego linku nie poda. Podpowiem jedynie że może ci pomóc ten post: 
Wlasnie zamowilem sobie ipaq 3870 z WM02 i chcialbym zmienic na WM03 i co znalazlem mysle ze wszysktim sie przyda :)) http://www.savefile.com/files/525968

Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 26, 2008, 11:27:40 »
Jej dzieki! Za to Was kocham  :proud:

Posiadam H3870.

Ale oczywiscie pojawił się problem inny. Po pomyslnym zainstalowaniu wm2003 - bluetooth przestal dzialac... Co w wyniku uniemozliwia mi prace, bo korzystam czesto z odbiornika GPS...
Po probie wlaczenia Bluetooth managera :
"The bluetooth Radio failed to turn ON due to insufficent driver memory avalible. You must perform a normal reset before you can turn ON the Bluetooth Radio". I niestety, ani wylaczenie pozostalych funkcji managera, ani normalny reset nie przyniosl pozadanych rezulatow...
lista z (chyba) sterownikami BT:

BtCeStack.dll -  1.2.4.1
BtCeProfiles.dll - 1.2.4.1
BtChooserLib.dll - 1.4.1.06
BtCeStack.dll - 1.2.4.1
BtCeSentTo_Poom.dll - 1.0.0.1
BtCeIf.dll - 1.2.4.1
BtCeOsif4.dll - 1.2.4.1
BtRez.dll - 1.0.0.1

Moze po prostu, gdybym podmienil pliki z sterownikami BT kogoś, komu BT dziala... Ktos chetny ? ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 19:09:16 wysłana przez diver999@poczta.fm »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 28, 2008, 19:29:53 »
Nie da się podmienić tych plików bez zaawansowanej edycji romu. Próbowałeś HR?

*

Offline BabyBoy

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 30, 2008, 16:39:45 »
Witam :)
Właśnie przed chwilą dostałem swojego pierwszego w życiu PDA.
Wiem że model już stary itp ale to moje pierwsze WM i chciałbym się nauczyć tego systemu,bo w przyszlości planuję i900 Omnie albo coś podobnego :)
Mam takie pytanie.Czy skoro mam już zainstalowanego WM 2003 w tym 3870 to mogę jeszcze raz wrzucić system na nowo ? Chciałbym mieć czysty system,jak komputer po formacie.
A drugie pytanie to..jak mógłbym spolszczyć ten system ?
Dziękuje z góry za pomoc :)

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ..::SKŁADNICA WIEDZY O COMPAQ 3850/3870::..
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 30, 2008, 16:43:42 »
Da się na upartego wrzucić go na nowo... tylko po co? System siedzi w pamięci ROM, wykonujesz tzw. hard reset i masz czysty system w ciągu paru chwil.

Co do polonizacji to są, płatne...