Połączenie Ericssona R520m z iPaq 3635 (PPC2002) przez GPRS

  • 3 Odpowiedzi
  • 1251 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prosze o pomoc w skonfigurowaniu iPaqa (PPC 2002) w celu zrealizowania polaczen z siecia via GPRS, po GSM wszystko dziala ale Ericsson R520m posiada GPRS i chciałbym z niego korzystac.
Dzieki i czekam na pomoc

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Połączenie Ericssona R520m z iPaq 3635 (PPC2002) przez GPRS
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2002, 23:26:27 »
Skonfigurowanie nie jest problemem, miałem okazję sprawdzić podobny zestaw (Casio E-200 i Ericsson R520m), ale wszystko zależy w jakiej sieci chcesz korzystać z tego GPRSu.

Połączenie Ericssona R520m z iPaq 3635 (PPC2002) przez GPRS
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2002, 11:52:14 »
OK.  ERA GSM, czekam na odpowiedz, tak na marginesie super ze sa takie miejsca gdzie mozna pogadac na temat tych urzadzen.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Połączenie Ericssona R520m z iPaq 3635 (PPC2002) przez GPRS
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2002, 12:25:17 »
Potrzebne nam będą dane udostępnione przez naszego operatora GSM, takie jak: (dla Ery)
- nazwa APN (erainternet lub erawap)
- nazwa użytkownika i hasło (erainternet lub erawap jako haslo i login)
- adres bramki WAP oraz jej port (nie pamietam w tym momencie - powiedza ci w erze)

Gdy mamy już te potrzebne informacje należy przejść do ekranu ustawień połączenia. Robimy to klikając na Menu Start, tam wybieramy Settings, następnie w zakładce Connections uruchamiamy ikonę z tym samym podpisem - czyli Connections.

Tam w pierwszym okienku spuszczanego menu wybieramy pozycje New... Za jej pomocą utworzymy połączenie, na początek dla pełnego Internetu, a potem także osobne dla WAP.

Pojawi się okienko, gdzie w zakładce General należy wpisać nazwę dla naszego połączenia - proponuję coś w stylu Internet GPRS, kolejna zakładka, czyli Modem kryje ponownie wpis New..., który musimy kliknąć by wybrać szczegóły dotyczące konfiguracji modemu.

Pierwsze okienko to nazwa dla profilu wybierania modemu, która by nie wprowadzać zamętu może być taka sama jak ustalona na początku nazwa dla połączenia, w drugim musimy się zdecydować z jakiego fizycznego połączenia z telefonem będziemy korzystać. Jeśli będzie do podczerwień - wybieramy Generic IrDA modem, gdy posiadamy odpowiedni kabel wtedy Hayes Compatible on COM1:, a w przypadku połączenia bezprzewodowego bluetooth znajdziemy tam odpowiednio inny wpis zależny od producenta karty bluetooth.

W okienku Baud Rate wybieramy prędkość połączenia - najlepiej 115200, choć podobno niektóre sieci komórkowe nie pozwalają na nawiązanie połączenia z taką prędkością, nie mówiąc już o pracy.

Pomijamy okienko ukryte pod klawiszem Advanced, i klikamy na Next. Tam należy w ostatnim polu wpisać dość dziwny numer telefonu, a mianowicie *99#. Tak naprawdę nie jest to numer jakiegoś modemu dostępowego, na który dzwonimy, a jedynie informacja dla telefonu komórkowego, iż połączenie, które palmtop nawiąże będzie połączeniem dla transmisji danych. Poprzednie dwa pola czyli kod kraju i numer kierunkowy pozostawiamy puste.

Po naciśnięciu Next, pojawi się ekran w którym zaznaczamy pierwsza opcje, która to anuluje nam połączenie jeśli nie zostanie ono zawarte w ciągu ... i tutaj w małym okienku wpisujemy ilu sekund. Jako ze połączenie GPRS dochodzi do skutku bardzo szybko, standardowe 120 sekund można spokojnie zastąpić liczba 10 lub w ogóle nie zaznaczać tego pola.

Druga opcję odpowiedzialną za oczekiwanie na sygnał wybierania przed wybraniem numeru możemy zaznaczyć lub też nie. Nie gra to roli w przypadku tego połączenia.
Kolejne małe pole z liczba 0 pozostawiamy bez zmian.
No i dotarliśmy do sedna sprawy - długie okienko na dole ekranu musi zawierać taki wpis:

+cgdcont=1,"IP","APN"

Gdzie na miejscu APN między cudzysłowami ma się znaleźć nazwa APN - czyli punktu dostępowego, przez który telefon połączy się z siecią. Dane te powinniśmy uzyskać, bez problemu dzwoniąc pod numer biura obsługi abonenta każdej z polskich sieci komórkowych. Należy zauważyć, iż by połączyć się z WAPem, trzeba podać inny APN - czyli stworzyć identyczną konfigurację jak ta opisywana, różniącą się jedynie APNem.

Już prawie wszystko mamy ustawione. Zamykamy ostatnie okienko i kolejne, na którym już byliśmy - chyba, że pragniemy korzystać z usług serwera Proxy, wtedy na zakładce Proxy Server konfigurujemy odpowiednio adresy i porty dla danych usług.

Teraz, jeśli już jesteśmy na ekranie Connections, wystarczy wybrać klawisz Connect znajdujący się pod owym pierwszym okienkiem, w którym dokonywaliśmy ustawień połączenia.

Pozostaje jeszcze podać login i hasło uzyskane od naszego operatora GSM i gotowe.
W przypadku połączenia z pełnym internetem wystarczy, że odpalimy Pocket Internet Explorera, a dla WAP musimy w odpowiedniej przeglądarce ustawić jeszcze bramkę i port.