Mam pytania co do Compaq 3870:)

  • 44 Odpowiedzi
  • 6105 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 01, 2007, 10:52:16 »
Mógłbyś pokazać jak odpiąć baterię??? Bo stanąłem przed próbą siły, kiedy po zmienieniu mnożnika procesora palmtop nie wstał i chciałem odpiąć baterię, ale gniazdo jest jakieś dziwne

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 01, 2007, 11:07:33 »
Widzę, że już rozebrałeś compaqa - brat z imprezki jeszcze nie wrócił a telefon mu pożyczyem - więc zdjęcia dam po południu.

Jak już się rozbierze palmtopa to bateria do płyty głównej jest przyczepiona taśmą a taśma ma 2 wtyki - na baterii oraz na płycie głównej. Wystarczy podwarzyć dwa rogi tych wtyczek(można cieniutkim śrubokrętem a można również pazurem). Ot, cała filozofia:D

Mam pytanie - otórz po złożeniu palmtopa rysik jakoś siedzi trochę wyżej. Jak można go obniżyć bez piłowania?
I jeszcze jedno - złożyłem obudowę i rysik zaczął wypadać. Rozebrałem jeszcze raz i okazało się że w miejscu wkładania rysika jest ( a raczej już jej nie było) taka gąbeczka. Poradziłem sobie, odlepiając gąbeczkę od wyświetlacza obudowy z noki 3310, wyciąłem 2 małe prostokąty, przylepiłem obydwa razem i wlepiłem zamiast tej fabrycznej. Niby jest ok, rysik już nie wypada, ale jak się mocniej "trzepnie" to wypada, ale tylko 1/4 rysika. Czy można dostać gdzieś taką fabryczną gąbkę?
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 01, 2007, 11:44:22 »
Nic nie wiem, o tym niepełnym wsuwaniu rysika - rozbierałem parę razy mojego compaq i było ok. Jaką gąbkę polecasz do włożenia w miejsce oryginalnej. Ona zawsze się zużywa, ja tak samo jej nie mam i rysik wypada. Ja chwilowo zastosowałem gąbkę wyjętą ze starego HDD (jakiegoś 850Mb Caviara), która znajduje się pomięczy elektroniką a dyskiem

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 01, 2007, 14:12:31 »
Ja problem wypadającego rysika obszedłem w ten sposób. Jako, że nie będę pocket teraz rozkręcać (jest na hmm... gwaracji  ;D ) to po prostu obwinąłem końcówkę rysika kilka razy przeźroczystą taśmą. Rysik teraz trzyma się mocno i nie wypada (oczywiście po jakimś czasie znowu się obluzuje, jednak wtedy to już go rozkręcę :) ).

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 01, 2007, 14:57:49 »
na forum jest pełno tematów dotyczących radzenia sobie z wypadającymi rysikami w przeróżnych modelach, oto jeden z nich http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=45546.0

ciekawe że w tym dziale brak takiego tematu... czyżby w produktach HP nie było z tym problemu? Wy się nie liczycie, bo macie Compaqi  ;D

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 01, 2007, 16:21:28 »
Cicho, cicho:PP

Zdjęcia już mam i właśnie zabieram się za opis:) Mam nadzieję że się komuś przyda moja praca:D Na wieczór powinna być:)
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 01, 2007, 17:11:35 »
No więc zaczynamy:)

Wczoraj mając chwilkę wolnego czasu zabrałem się za przegląd mojego compaczka:D Że miał kilo jakiegoś syfu i naskórka to nie wspominam...(Strasznie mnie to denerwuje - moje rzeczy muszą być czyste i pachnące:)

Co nam będzie potrzebne:

-śrubokręcić torx 6(lub krzyrzak, bardzo słabo fabryka skręciła)
-coś do podwarzania(płaski, gładko zakończony śrubokręd lub karta kredytowa)
-mały śrubokręt krzyrzakowy do śrubek na płycie głównej

Dla estetów aby palmtop był czysty i pachniał wiosną:))

-ok. 50 sztuk "bagietek" do uszu
-płyn do szyb
-wykałaczki
-mikrofibra
-bierząca woda(dla umycia obudowy)

A więc tak:

1. Obracamy PPC na tylną część obudowy. Palmtop ma 6 śrubek. Odkręcamy je spokojnie bo fabryka chyba nie miała siły i bardzo delikatnie je skręciła:



2. Jak już go rozkręciliśmy to teraz podwarzamy LEKKO!! boczną ściankę obudowy - znowu widać że fabryka nie miała siły(na żółto jest gdzie najlepiej podwarzyć)



Można też tutaj potwarzyć:



3.Trzeba uważać na górne zaczepy:



4. Kiedy uporaliśmy się ze zdjęciem obudowy naszym oczom ukazuje się płyta główna oraz bateria i taśma od niej:



5. Oto wtyk taśmy na baterii - wystarczy potwarzyć z dwóch stron DELIKATNIE , a sama sobie zejdzie:)



A tutaj wtyk na płycie głównej - tutaj ją tak samo się zdejmuje:



6. Tak wygląda bateria(chyba orginalna - jestem 2 właścicielem palmtopa( pierwsza była jakaś tam firma):



7. Dobra - trzeba teraz się zabrać za zdejmowanie płyty głównej: po każdej stronie są śrubki i trzeba je odkręcić:

a.


b.


c.


d.


8. Jak już odkręcilićmy, to tam gdzie są bordowe zaczepy obudowy po prostu je podwarzamy i mamy wyciągniętą płytę główną:



tutaj strona wyświetlacza:



a tutaj wspomniane bordowe zaczepy trzymające płytę główną:



i tutaj:



9. Teraz odkręcamy klawiaturę(są tam 2 śrubki), podwarzamy i mamy wyjętą klawkę. Warto wspomnieć, że ona też jest na wtyk i ma w sobie port synchronizacyjny:



10. ...i już compaq rozebrany:) Oto rozebrana obudowa:



tutaj włącznik rysika



a tutaj jeszcze zdjęcia taśmy i baterii i wtyku baterii:



zaraz dodam drugie.

11.KONIEC:))

Mam nadzieję że pomogłem:)) Pozdrawiam:)
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 01, 2007, 19:18:29 »
Dzięki za opis. Mam nadzieję, że zrobiłeś backup przed rozebraniem

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 01, 2007, 19:42:28 »
Co ty:P

Teraz wgrywam wszystko od nowa:) Mam czyściutki systemik.

Może przykleić tego posta?

Dziwne że ktoś inny wcześniej tego nie zrobił<?>
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 01, 2007, 21:22:48 »
Możemy na spółkę zrobić faq tych modeli (3850/3870). Wszelkie info w praktyce ty (jak już zacząłeś rozbierać ;-) ), reszta ja. I na górę ;-)

Ale lepiej byłoby zrobić to w oddzielnym wątku, post jest juz na drugiej stronie, kto będzie szukał??

A więc na dzieńdobry:

(...)
zostło już przeniesione ;-)
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2007, 12:39:56 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 02, 2007, 14:18:42 »
To może narazie usuń tego posta a założę nowy dział gdzie to wszystko będzie (tak jak tutaj) http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=39072.0
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 02, 2007, 15:18:45 »
Narazie nie usuwam (gdzieś te info zgubię), ale nowy wątek to konieczność

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 02, 2007, 22:52:43 »
Ja jeszcze radzę abyś dodał przy zdaniu:
Cytuj
Palmtopa HP Ipaq 3850/55/70/75 z naładowaną do pełna baterią.
wyjaśnienie dlaczego ta bateria ma być w pełni naładowana... Sam też kiedyś nawet na to nie zwracałem uwagi, jednak jak później dowiedziałem się, że podczas flashowania bateria się nie ładuje, co więcej przy zapisie do romu pocket pobiera dużo więcej prądu, to aż ciarki po mnie przeszły. ;)

Co do hard resetu to taka uwaga, że po wciśnięciu dwóch przycisków a potem resetu trzymamy to wszystko aż do czasu wygaśnięcia ekranu (kilka sekund).
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2007, 22:54:25 wysłana przez Poklik »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 03, 2007, 08:14:21 »
oki, poprawiam

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Mam pytania co do Compaq 3870:)
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 19, 2007, 12:41:26 »
Mam małą prośbę: Ponieważ nurek_3 nie ma już tego ipaq, a ja ostatnio jestem troszkę zajęty, piszcie co chcielibyście zobaczyć w składnicy wiedzy. Gotowe teksty (oczywiście zostaną umieszczone z adnotacją o autorze ;-) ) też są mile widziane  :D