IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić

  • 8 Odpowiedzi
  • 4584 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 123marecki

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola c200, DELL Axim x5, Acer n35,Toshiba g900
IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić
« dnia: Wrzesień 22, 2010, 12:25:41 »
Mam problem z HP IPAQ h5550 i nie jest to wina uwalonego softu.
Kiedy podłączam zasilacz to przez sekundę rozbłyska kontrolka ładowania i zaraz gaśnie. Wejście ładowania tez sprawne.
Myslę że to coś z zasilaniem płyty głównej?
Może ktoś ma pomysł?
Dzisiaj go rozkręcę i sprawdzę płytę czy nic się nie oberwało albo nie sfajczyło.

Odp: IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2011, 19:18:21 »
Mam coś podobnego lub praktycznie to samo.
Rzecz w tym że pda używam dość rzadko i zawsze bateria się rozładowywała.
Kiedyś miałem taki problem właśnie że po podłączeniu migneła dioda, a jak wyjmie się i włoży bateria to podczas wkładania jej też obraz mignie.
Wiec zaniosłem pda do komisu tel by może sprawdzili co i jak z nim jest nie tak. Przy odbierze powiedzieli mi że bateria by bardzo rozładowana i potrzebowała większego prądu niż masz zasilacz.
Teraz znowu nic nie chce ruszyć, jest podłączony ale żadna dioda się nie świeci. Choć dziś podczas jednego podłączania o dziwo się uruchomił, dioda migała na pomarańczowo, sprawdziłem w menu stan bateri i wskazywał że ta podtrzymujące ma 60% więc pda zostawiłem aby się ładował a po chwili zauwazyłem że znowu przestał, zgasł ekran i dioda.
Pomierzyłem miernikiem i zasilacz daje 5V jak powinien ale zmierzyłem też piny w pda po podłączeniu do napięcia i na niekórych pinach wskazuję 3v, ale innym 2,5, następnie 0,5v i jezcze jakieś mniejsze. Więc czy może tutaj jest jakiś spadek napięcia?
Czy jest możliwość aby w domu naładować baterię bezpośrednio? Do jakich pinów ją podłączyć?

*

Offline syrjusz

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2011, 19:53:51 »
Mam problem z HP IPAQ h5550 i nie jest to wina uwalonego softu.
Kiedy podłączam zasilacz to przez sekundę rozbłyska kontrolka ładowania i zaraz gaśnie. Wejście ładowania tez sprawne.
Myslę że to coś z zasilaniem płyty głównej?
Może ktoś ma pomysł?
Dzisiaj go rozkręcę i sprawdzę płytę czy nic się nie oberwało albo nie sfajczyło.

Cytuj
Pomierzyłem miernikiem i zasilacz daje 5V jak powinien ale zmierzyłem też piny w pda po podłączeniu do napięcia i na niekórych pinach wskazuję 3v, ale innym 2,5, następnie 0,5v i jezcze jakieś mniejsze. Więc czy może tutaj jest jakiś spadek napięcia?
Czy jest możliwość aby w domu naładować baterię bezpośrednio? Do jakich pinów ją podłączyć?
Po co?

Standard przy rozladowanej baterii
1 sposob: wyjmij baterie, wloz ja ponwnie, podlacz do zasilacza, podlacz do gnizdka, zresetuj rysikiem i czekaj. Jak sie nie wlaczy to patrz sposob 2.
2 sposob. wyjmij baterie (ponownie), wloz ja ponownie, podlacz zasilacz, podlacz do gniazdka i zostaw tak na cala noc. Rano patrz sposob 1.
U mnie zawsze dzialalo jak bateria byla podnieta przy nieuzywaniu przez miesiace.

Jak sie nie uda to powtorz wszystko jeszcze wszystko. Sczegolne to podlaczenie na cala noc (moze nawet dluzej) (pomimo braku diody ladowania bateria sie laduje)
Pozdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 19:57:21 wysłana przez syrjusz »

Odp: IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:45:31 »
No to tak zrobie, ale zmierzyłem też baterię miernikiem i nie pokazuje ona napięcia cały czas, ale np na jakiś pinach za którymś przytknięciem napięcie wskoczy na 1 sek np 2V i zaraz spada do 0.

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:00:33 »
Winą jest totalne rozładowanie ogniwa.
Ja urtowałem 2 ipaqi (jeden z allegro za 20zł nówka sztuka heheh ) w nast. sposob: potrzebny zasilacz z regulacją napięcia ( dowolny, lub laboratoryjny) :

:
Wyjąć baterie.
Ustawić na zasilaczu ok 5V (najlepiej 4.3V)
Przyłożyć na około 5s przewody zasilania do odpowiednich zacisków baterii.

Włożyć do ipaqa podłączyć i ładować normalnie.

Jeśli nie zadziała to dłużej potrzymać na ładowaniu bezpośrednim z zasilacza ( przy tym warto sprawdzać temp baterii, by nie była zbyt gorąca ).

Można uratować ogniwo w ten sposób.


Odp: IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2011, 00:01:36 »
No właśnie, tylko które to będą odpowiednie te zaciski, tego właśnie nie wiem.

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2011, 00:31:22 »
miernik w dłoń i sprawdzić.

Odp: IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2011, 01:31:47 »
Chyba ruszył, później dam znać jakco.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 02:06:24 wysłana przez szymon111 »

*

Offline 123marecki

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola c200, DELL Axim x5, Acer n35,Toshiba g900
Odp: IPAQ h5550 - nie chce sie uruchomić
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2011, 11:34:39 »
Wszystko wina baterii, jak siĘ rozładuje do końca i poleży jakiś czas to potem nie chce ruszyć i Ipaq z tej serii nie ruszy nawet na ładowarce.
Trzeba albo ruszyć tą baterię, albo kupić nową.