Ipaq 3970 problem bootloader

  • 3 Odpowiedzi
  • 3888 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ipaq 3970 problem bootloader
« dnia: Luty 01, 2010, 19:51:06 »
Przypuszczam że uszkodziłem sobie bootloader programem BootBlaster, obecnie jak podłączam ipaqa wyświetla mi się napis "nie rozpoznano urządzenia USB". Żaden program nie daje rady ponieważ nie widzi USB host11, Mutli-Port/USB TTY nic nie pomaga. Czy jest możliwość zreanimowania go przez SD lub inny sposób? nie wiem czy warto kupować stacje z RS232 może przez RS232 coś zdziałam? Ekran ipaqa jest czarny, jako podłącze pod usb do komputera to się podświetla, jak robię reset a jest całkę czarny ekran to też się podświetla, a  jak jest podświetlony ekran i robię reset to się wyłącza, naciskam na power to nie reaguje.
Proszę o pomoc

*

Offline kkj

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ipaq 3970 problem bootloader
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2010, 20:14:28 »
Odpowiedź trochę późno, ale może się jeszcze przyda.
Miałem kiedyś taką samą i bootloader'a przywróciłem. Jedyną możliwością odratowania sprzętu jest wrzucenie bootloader'a przez JTAG'a. Bez rozkręcania i lutowania się nie obędzie. Jeżeli Cię to nie odstraszyło to w miarę sprawności mojej pamięci postaram się pomóc.

Odp: Ipaq 3970 problem bootloader
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2010, 20:37:05 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Już myślałem na lutowaniem więc będę wdzięczny za pomoc. Na temat JTAG'a i iPAQa znalazłem takiego linka http://openwince.sourceforge.net/jtag/iPAQ-3600/ tylko to jest model 3600. Moja 3970 jest rozkręcona a ja gotowy na lutowanie (tylko sobie po ćwiczę na wrakach elektronicznych). Prosiłbym o wskazówki

*

Offline kkj

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ipaq 3970 problem bootloader
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2010, 18:02:18 »
Schemat kabla/programatora JTAG podłączanego pod LPT:


Numeracja pinów złącza JTAG w IPAQ'u:

Jak widać piny parzyste są liczone od strony slotu na karty pamięci - od 2 do 24. Piny nieparzyste są od strony przylegającej do wyświetlacza.
Opis pinów:
    * pin1: TCK
    * pin3: TDI
    * pin5: TDO
    * pin7: TMS
    * pin9: TRST#
    * pin12: GND
    * pin23: VCC

Do zaprogramowanie potrzebny jest system Linux i program konsolowy Jflash.h3900. Niestety nie pamiętam z jakimi parametrami trzeba uruchamiać ten program. Później postaram sobie przypomnieć.