Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie

  • 15 Odpowiedzi
  • 5320 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam - koleny problem z ipaq :)
Wszystko funkcjonuje normalnie poza ładowaniem - czy ktoś miał już taki problem?? Ewentualnie czy ktoś dysponuje schematem tego urządzenia??

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2007, 13:47:22 »
Nie świeci się wogóle dioda po podłączeniu do ładowarki? Niedawno był podobny temat, wyszło na to że ładowarka się przegrzała i w efekcie spaliła

*

Offline DinthKSC

  • ****
  • 962
  • Płeć: Mężczyzna
    • Prywatny blog
  • Sprzęt: iPAQ h4150
Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2007, 00:48:29 »
Sprawdz napiecia bylejakim miernikiem na ladowarce.
u mnie w ipaqach czesto nei dziala ladowanie (wczesniej stacja dokujaca teraz kabel usb) z powodu "przywieszenia" sie AS - trzeba resetnac palmtopa i ew. skasowac profil AS na PC.

Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2007, 18:25:09 »
Niestety wszystkie możliwe softwarowe sprawy sprawdzone - wina tkwi w ipaq-u drugi na tej samej stacji normalnie ładuje - a ten nic - ale jak mu podepne baterię to wszystko poza ładowaniem działa - stawiam na gniazdo lub układ ładowania dlatego przydałby się schemat.

Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2007, 21:36:07 »
Widzę że na tutejszych mistrzów od serwisu nie mam co liczyć - po co komuś tłumaczyć jak ma naprawić jak można go za to skasować :) - forum to chyba zbyt szumna nazwa...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2007, 21:42:39 »
A może nie tak ostro? Schemat do tego pda ile mi wiadomo to oficjalnie nie istnieje (jeśli wogóle, to czyjaś samoróbka)

W takim razie rzucę (pewnie odpowiedź, jeśli nie jest coś spalone w środku) pytanie: Wymieniłeś gniazdo synchronizacyjne?

Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2007, 21:10:43 »
gniazdo jest  sprawne :(

*

Offline mcdanio

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
    • ZAKUPY ON-LINE RTV, AGD, PC, LAPTOPY , GSM , PPC , NAVI , SAT , CB-RADIA , AUDIO , CAR AUDIO
  • Sprzęt: JORNADA 690+CF 1Gb,IPAQ 3870 + HOLUX GR-230 ,  Nokia E51
Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2007, 18:57:18 »
kupiles moze tego PPC na allegro , ja kupielm i mam podobny problem z tym ze jak mam wlaczony ekran to normalnie laduje a na wylaczym nie ;/ chociaz dioda blyska jak przy ladowaniu

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2007, 20:15:10 »
mcdanio jaki system???

*

Offline mcdanio

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
    • ZAKUPY ON-LINE RTV, AGD, PC, LAPTOPY , GSM , PPC , NAVI , SAT , CB-RADIA , AUDIO , CAR AUDIO
  • Sprzęt: JORNADA 690+CF 1Gb,IPAQ 3870 + HOLUX GR-230 ,  Nokia E51
Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2007, 12:50:03 »
jak kupilem byl WM2k2 teraz zminilem na 2k3 i jest caly czas tak samo ma ktos moze jakis pomysl jak sie pozbyc takiego problemu?? testowalem juz 2 ladowarki i kabel sychro+ladowanie na usb caly czas taki sam ekfekt
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2007, 13:00:58 wysłana przez mcdanio »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2007, 15:17:33 »
Miałem podobny problem, po jakimś tygodniu padł akku.

*

Offline mcdanio

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
    • ZAKUPY ON-LINE RTV, AGD, PC, LAPTOPY , GSM , PPC , NAVI , SAT , CB-RADIA , AUDIO , CAR AUDIO
  • Sprzęt: JORNADA 690+CF 1Gb,IPAQ 3870 + HOLUX GR-230 ,  Nokia E51
Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2007, 15:22:17 »
czyli mowisz ze to wina akku ?? hmmm ale trzyma niezle ..... podczas zmiany WM zjadlo raptem 3%

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:06:54 »
tak było w moim przypadku, nie wiem jak będzie u ciebie

Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2008, 13:28:54 »
Witam. Miałem taki sam problem z ładowaniem siedziałem dwa dni i doszedłem do problemu. Okazałe się że zabezpieczenie na płycie poszło wylutowałem, a zamiast tego wstawiłem drucik i działa bez zażutu  :ok:

Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2008, 19:36:32 »
Mi zdażyło się ,że się zawiesił tak ,że nie ładował (nawet sync nie działał) to pomógł HR. Ale przypuszczam ze robiłeś już HR. Jak pisze jokerr21 może być to jakiś bezpiecznik spalony na płycie to wystarczy go wymienić ("zwatować" :) ). A może faktycznie bateria ci zdechła (ale nawet jeśli to powinien się ładować  ??? ).
Może jeszcze zastanów się co robiłeś z pda przed tym kiedy zauważyłeś ,że nie działa. Jak uderzyłeś/stuknąłeś nim to może być zimny lut.
Spróbuj może odłączyć baterię na chwilę... może przetwornica "się zawiesiła" (to chyba było jakoś ,że rdzeń cewki uległ przesyceniu czy coś takiego ;) ) ,ja kiedyś przyłożyłem magnes od dysku (w celu "ciekawe co się stanie" :D) to mi się wyłączył i już nie chciał wstać (na nic nie reagował) - pomogło dopiero odłączenie baterii na chwilę.

Tutaj miejsce F2 (F1 nie znalazłem jak na razie - pocketa złożyłem i szukam na zdjęciach...)

Znaleziony F1 (ten od akku wygląda):

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2008, 19:44:13 wysłana przez saper_2 »

Odp: Ipaq 3870 brak ładowania - poszukiwany schemat lub pomoc w naprawie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2010, 22:09:41 »
Może komuś się przyda więc reaktywuję temat: po upadku przesunięcie taśmy głównej spowodowało przepalenie F2 przy próbie ładowania. Po otwarciu repozycja taśmy głównej i zmostkowanie F2. F2 znajduje się na płycie głównej od strony spodniej - trzeba zdemontować płytę główną, F2 jest w dolnej części płyty. F2 nie wylutowywać, dolutować cieńki drucik pobielony cyną.