pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200

  • 14 Odpowiedzi
  • 6318 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« dnia: Czerwiec 10, 2005, 22:00:20 »
wiem ze tego jest duzo na forum ale ja nie za bardzo wiem o czym wy piszecie, a w faq znalazlem link z instrukcją na ten temat ale nie moze mi otworzyć strony. czy ktoś moze przyslac mi jakas instrukcje krok po kroku co zrobic zeby zmienic jezyk z niemieckiego na angielski w moim hp 2200. bebe naprawde wdzieczny, nie mam sily do czytania caly czas o czyms o czym nie za bardzo mam pojecie

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2005, 22:08:14 »
po pierwsze nie ma takiego PDA - HP 2200 - albo 2210 albo 2215

po drugie sciagnij sobie ROM ze strony HP
http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/download/20498.html

po trzecie zacznij od przeczytania tego - prostrzej instrukcji nie ma
http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=10188

pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2005, 22:38:06 »
ok juz to wszystko przeczytałem plik juz mam ale ja niestety jestem totalnym "lajkonikiem" i nie wiem co do cholery znaczą te rozszerzenia i w zaden sposub nie moge znalesc takich rzeczy o ktorych piszecie w katalogu gdzie mam zapisany update, po prostu prosze o pomoc przeciesz moge sie na ty nie znac a niemieckiego nie lubie i nie znam, jezeli to nie jest klopot to powiedzcie co mam robic

[Dodano: 2005-06-10 22:41:19]
acha co do palma to w systemie wyczytałem Ipaq h2200 , moze sie po prostu nieznam sorry ( i oczywiscie sposób pisze sie przez ó)

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2005, 22:43:41 »
Cytat: luk2asz
ale ja niestety jestem totalnym "lajkonikiem" i nie wiem co do cholery znaczą te rozszerzenia i w zaden sposub nie moge znalesc takich rzeczy o ktorych piszecie w katalogu gdzie mam zapisany update, po prostu prosze o pomoc przeciesz moge sie na ty nie znac a niemieckiego nie lubie i nie znam, jezeli to nie jest klopot to powiedzcie co mam robic
przeciez w linku, ktory ci podalem masz wszystko napisane - co ja mam ci wiecej powiedziec?

cytat:

"Jest jeszcze jeden, duuuzo prostszy sposob, takze sprawdzony. Wystarczy po uruchomieniu update'u, w momencie kiedy juz program wykryje, ze chcemy updetowac rom z ger 1.00.06 na ger 1.10.04 podmienic pliki w katalogu gdzie znajduje sie update, i zamiast niemieckiego romu wgrywamy powiedzmy angielski, zachowujac oczywiscie przy tym nazewnictwo plikow (inaczej instalator sie wywali). Sprawdzone na Ipaq 2210 i 5550, wiec dla innych pewnie tez dziala. Jest to sposob o tyle wygodniejszy, iz nie wszyscy uzytkownicy pda wiedza co to jest edytor hexow i jak sie tym poslugiwac."

sciagasz dwa ROM'y - angielski i niemiecki, uruchamiasz na niemieckim i podmieniasz potem z angielskiego glowny plik (pewnie najwiekszy rozmiarem)

pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2005, 22:52:21 »
no to kurcze o to ostatnie twoje zdanie chodzilo, wielkie dzieki,

Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2010, 13:04:53 »
Witam, także chce zmienić oprogramowanie, jak kolega...

Problem mam innej natury, mianowicie nie wiem, jaki dokładnie model posiadam. Nie dostałem z nim żadnych papierów, jedynie sprzęt.
Zajrzałem pod baterię, mam napis h2200 series. Ale dokładnego modelu brak, na stronie są 3 do wyboru...
W jaki sposób mogę to sprawdzić ?? W systemie ?

Pozdrawiam
Hunter
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 13:08:37 wysłana przez Hunter8484 »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2010, 13:11:54 »
tak naprawdę nie ma to znaczenia

Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2010, 13:19:07 »
a dlaczego ?? Jeśli można wiedzieć ??

P.S Z ciekawości - jak to sprawdzić ? :P

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2010, 14:56:10 »
bo to jest tylko oznaczenie rynku z jakiego model pochodzi (Europa lub USA) i fizycznie te modele niczym się od siebie nie różnią

Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:31:26 »
Aha, rozumiem.

W takim razie w jaki sposób zmienić oprogramowanie ? Jest gdzieś jakiś tutorial dla mojego iPAQ ?
Przeszukałem to forum, ale znajduję tylko do innych wersji iPAQ... Aaa i jeszcze jedno - gdzie mogę znaleźć dobrą wersję ROMu dla mojego urządzenia ??

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:26:01 »
metoda jest dokładnie taka sama jak do innych ipaqów - ściągasz upgrade ze strony HP w 2 wersjach językowych i podmieniasz w odpowiednim momencie plik z romem
linki zamieszczone kiedyś na forum mogą nie działać bo strona HP została przebudowana, więc musisz tam pogrzebać by odnaleźć odpowiednie pliki

Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2010, 20:08:40 »
Witam Panowie,
dopiero do Was dołączyłem w dniu dzisiejszym. Posiadam HP'ka iPAQ H2200 z Pocket PC 2003 Premium. Jest w stanie praktycznie funkiel nówka, leży już 2 rok w szafie. Niestety przemawia do mnie w języku hitlerowskim i chcąc temu zaradzić trafiłem do Was na forum :)
Instrukcja walki z luftwaffe zawarta w tym wątku nie jest już dostępna (strona z linka się nie wyświetla) dlatego też chciałem zapytać czy ktoś ma ją może zachowaną na dysku lub jest jakaś zaktualizowana (działająca) wersja tego poradnika?

Przy okazji chciałem również zapytać, czy są jakieś wątki o tym sprzęcie które warto poczytać (o aktualizacjach, usprawnieniach itp.), gdyż niedługo zaczynam pracę jako kurier i chciałbym używać HP'ka jako nawigację (przy okazji - jaki program działający na tym modelu najlepiej się sprawdza jeśli chodzi na nawigowanie po Polsce?).

Z góry dzięki za pomoc - pozdrawiam,
Eryk

Ps. Do dyspozycji mogę również mieć Mio 168 - który z tych dwóch sprzętów lepiej się sprawdzi jako navi? Tak czy inaczej chciałbym HP'ka przebranżowić na język angielski i wgrać mu nawigację (jeśli Mio 168 będzie lepszy - HP zostanie do sporadycznego użytku dla pozostałych domowników).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 20:12:46 wysłana przez ericssoun »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 25, 2010, 08:16:41 »
Mio ma wbudowany odbiornik gps - ipaq nie ma, musiałbyś mu dokupić moduł zewnętrzny o ile jeszcze go nie posiadasz, żeby zastosować tego palmtopa do nawigacji
co do instrukcji zmiany języka - poczytaj przyklejone tematy w dziale HP/Compaq, nigdy nie było jednej wyspecjalizowanej instrukcji dla h2200 bo sposoby są uniwersalne, trzeba sobie tylko odpowiednio dobrać rom pod swój model

Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 25, 2010, 20:14:41 »
Mio ma wbudowany odbiornik gps - ipaq nie ma, musiałbyś mu dokupić moduł zewnętrzny o ile jeszcze go nie posiadasz, żeby zastosować tego palmtopa do nawigacji
co do instrukcji zmiany języka - poczytaj przyklejone tematy w dziale HP/Compaq, nigdy nie było jednej wyspecjalizowanej instrukcji dla h2200 bo sposoby są uniwersalne, trzeba sobie tylko odpowiednio dobrać rom pod swój model
Dzięki za odp. Mam moduł zew. gps na bluetooth'a. A który PDA będzie Twoim zdaniem się lepiej sprawdzał jako navi (pomijając fakt większej ilości kabli przy HP - chodzi mi o prędkość działania, niezawieszanie się itp.)? Czytałem też gdzieś, że PDA z Pocket PC po padnięciu baterii się tracą dane - czy to dotyczy również Mio? Bo na HP mam W.M. 2003 Premium, co do Mio jeszcze nie sprawdzałem. W każdym razie byłbym wdzięczny za wyjaśnienie o co chodzi z tym "gubieniem" rzeczy z PDA i jaki jest na to sposób.

Przejrzałem już pobieżnie tematy podklejone dotyczące zmiany języka i mam jedno pytanie - czy do "komunikacji" w PDA (czy to HP czy Mio) należy instalować jakieś oprogramowanie, czy XP sam je wykryje i zainstaluje? Sorry za głupie pytanie, ale pierwszy raz podchodzę do tych "cudów" techniki :P

Dzięki raz jeszcze,
Eryk

Ps. Ściągając ROM do swojego H221X pobrałem przy okazji wszystkie dostępne na stronie "poprawki". Jak (przez co) po zmianie języka się postępuje z ich instalacją? Czy są jakieś dodatku / poprawki / uaktualnienia do pobrania skądinąd niż strona HP? I na koniec zapytam, czy na takich starych PDA jak H2200 / Mio 168 będzie sprawnie działała nawet najnowsza AutoMapa (np. 6.5) czy lepiej używać którejś z wcześniejszych wersji (i jeśli tak - którą)?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: pomocy !!! zmiana rom ger na eng w hp 2200
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 25, 2010, 21:16:15 »
wszystkie urządzenia z systemem starszym niż WM5 tracą dane w momencie rozładowania baterii bo następuje wtedy hard reset
dotyczy to zarówno Mio jak i ipaqa
sposób jest jeden - nie dopuszczać do rozładowania baterii, a na wszelki wypadek robić backup by móc przywrócić wszystko w razie HR
do komunikacji z komputerem z XP musisz zainstalować ActiveSync (na kompie)
co do poprawek i uaktualnień do HP to uruchamiasz exe na kompie i samo się wgrywa. Nie ma do h2210 żadnych nieoficjalnych poprawek ani romów, tak więc wszystko jest na stronie HP. Właśnie plików z uaktualnieniem romu używa się do zmiany języka
zarówno h2200 jak i Mio 168 są wymienione na stronie Automapy jako urządzenia zgodne z AM więc powinna na obu działać. Jak się to sprawuje w praktyce - musisz wypróbować