Schemat kabla usb ipaq h1940

  • 8 Odpowiedzi
  • 3930 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Schemat kabla usb ipaq h1940
« dnia: Wrzesień 05, 2011, 14:04:34 »
Witam, zamówiłem sobie na ebay'u kabel USB do ipaq h1940. Niestety Windows nie widzi mi mojego palmtopa. Testowałem kabel na dwóch różnych systemach - Windows 7 i xp sp3. Czasami mi sie pojawi okienko, że system nie może rozpoznać urządzenia. Czy ktoś może sie domyśla czemu tak sie dzieje? Albo ma może schemat kabla USB do h1940? Może coś w moim kablu jest nie tak przylutowane...  :(

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Schemat kabla usb ipaq h1940
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2011, 14:33:20 »
a masz zainstalowane oprogramowanie do komunikacji odpowiednie dla posiadanego systemu (Active Sync lub WMDC)? Sam kabel nie wystarczy.
co do schematu zobacz na pinouts.ru

Odp: Schemat kabla usb ipaq h1940
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2011, 14:37:10 »
właśnie, że mam zainstalowane oprogramowanie (oba mam - po jednym na każdy system) i dalej nic. a na pinouts.ru to znalazłem schemat styków z tego wejścia przy palmtopie i styki z końcówki kabla ale na port com  :S i teraz nie wiem co jest grane  :-?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Schemat kabla usb ipaq h1940
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2011, 14:42:01 »
bo na złącze synchronizacyjne ipaqów jest wyprowadzony również port szeregowy, ale zdaje się ze h1940 to nie dotyczy

Odp: Schemat kabla usb ipaq h1940
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2011, 16:19:22 »
niby wszystko jest dobrze a dalej nie widzi mi palmtopa, z usb idzie 5v zasilanie, jak podłączam ładowarke to ładuje bez problemów, a jak chce podłączyć palmtopa do pc to już jest problem. wie ktoś co to może być?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Schemat kabla usb ipaq h1940
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2011, 17:00:28 »
może być sto powodów, zarówno hardwarowych jak softwarowych i to po obu stronach kabla, więc nie ma jednej sprawdzonej recepty. Popróbuj z innym portem USB, z jeszcze innym komputerem, wyłącz antivira i zaporę... A najlepiej poszukaj w starych wątkach różnych magicznych sposobów które komuś kiedyś pomogły, problem "komputer nie widzi palmtopa" jest tak stary jak to forum...

Odp: Schemat kabla usb ipaq h1940
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:01:55 »
dostałem od sprzedawcy drugi kabel i on też nie działa, próbowałem oba kable na 3 różnych kompach. przy połączeniu poprzez Ir palmtop połączył się. więc może to być wina albo kabla (jakieś chińskie g..no) albo coś z wejściem w ipaq. tylko, że mam do tego palmtopa ładowarkę sieciową i normalnie ładuje  :-? jest jakiś sposób na sprawdzenie tego wejścia w palmtopie?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Schemat kabla usb ipaq h1940
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:37:02 »
to że działa ładowarka nie oznacza że gniazdo jest w całości sprawne, przecież widziałeś na schemacie że różne piny odpowiadają za ładowanie i przesył danych
z komputera ładowanie też działa? Możesz ewentualnie podłączyć ładowarkę sieciową z wejściem USB i sprawdzić ładowanie poprzez ten kabel
a w ogóle co to za kabel? Zwijany czy normalny gruby? Osobiście do tych zwijanych na cienkim druciku nie mam za grosz zaufania, też mi to nie chciało działać.

Odp: Schemat kabla usb ipaq h1940
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2011, 16:40:14 »
ładowanie przez usb nie działa, kabel to taki normalny, gruby kabel - jedna końcówka pod usb a druga do palmtopa. nie mam możliwości sprawdzenia ładowarki sieciowej z wejściem usb bo takiej nie posiadam a nie ma co specjalnie kupować.