Może nudne ale warto. Język w HP IPAQ rx1950

  • 1 Odpowiedzi
  • 3590 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Może nudne ale warto. Język w HP IPAQ rx1950
« dnia: Sierpień 10, 2009, 12:44:02 »
Witam wszystkich.
Nie chce zaczynać jak wszyscy nowi ale inaczej się nie da. Mój pierwszy post i tak naprawdę pierwsze kroki w tej tematyce.
No więc jak w temacie. Od niedawna jestem (szczęśliwym?) posiadaczem HP IPAQ-a 1950. Zakupiłem go z WM 5 z językiem francuski. Wszyscy dobrze wiemy, że mój problem wiąże się ze zmianą języka na angielski lub polski. Z tego co zdążyłem doczytać do tej pory to wiąże się z wgraniem nowego romu. Tak naprawdę wszystko wydaje się wyjaśnione, ale nie do końca. Do tej pory tematy wiązały się z tym dwa. Jeden i zmianie wpisu przed instalacją (miało to na celu oszukać instalator że tak naprawdę instaluje to samo co już jest zainstalowane, tutaj odnośnikhttp://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=51374 ), a druga możliwość to podczas instalacji podmiana plików.  No więc moje pytania do tego są następujące:
1. Mowa jest że któraś z tych metod jest tylko dla Ipaq-ów z nowymi romami. No więc jakie to są nowe romy?
2. Która z metod jest lepsza lub mniej, że tak powiem, skłonna do awarii w trakcie instalacji?
3. Gdzie mogę znaleźć stabilne romy do mojego modelu PDA? Prosiłbym o podanie linku, bo na razie znalazłem tylko tą jedną stronę       (http://www.efsoft.it/romforpda.htm).
4. Jaki kabel będzie potrzebny do wgrania romu? Czy może być to zwykły kabel jak np. od aparatu cyfrowego (z jednej strony usb a z drugiej mini usb)?
To chyba wszystko
Pozdrawiam.

P.S. Prosiłbym tylko bez odpowiedzi typu poszukaj na forum albo google, bo już tym metodą poświęciłem troche czasu i nie znalazłem odpowiedzi mnie satysfakcjonującej mnie, dla tego ten wątek. Jeśli jednym słowem nie chcesz pomóc to nie pisz pierdół.

Z góry dzięki za odpowiedz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2009, 23:17:09 wysłana przez grafu »

Odp: Może nudne ale warto. Język w HP IPAQ rx1950
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2009, 14:15:15 »
Na razie znalazłem rom angielski i francuski. Sprawa wygląda tak, że rom francuski jest zupełnie inny niż angielski, więc zamiana odpada i zostaje tylko zabawa programem HDD Hex Editor. Tylko pytanie brzmi następująco który plik trzeba zmodyfikować bo są dwa: ceos.nbf i cebl.nbf?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2009, 18:30:17 wysłana przez grafu »