HP iPAQ H4150 - problem

  • 1 Odpowiedzi
  • 3123 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HP iPAQ H4150 - problem
« dnia: Listopad 21, 2010, 22:39:31 »
Cześć, jakiś czas temu kupiłem dla dziewczyny właśnie takiego palmtopa jak w tytule postu. Nie wymagałem od niego cudów gdyż miał spełniać funkcję dostępu do internetu jak będzie potrzeba, czytnika ebooka i kalendarza przypominacza :).

Niestety w trakcie użytkowania natrafił się problemem który dał życie drugiemu problemowi.

Któregoś razu palm się zawiesił, nie myśląc zbytnio i nie zasięgając wiedzy np stad (nie wiem jak kombinacja klawiszy zrobić jakiś soft reset) wyciągnałem baterię włożyłem spowrotem i ukazał mi się ekran kalibracji, kopiowania po czym palm się włączył z data 2004 i z usuniętymi wszystkimi danymi - tak jakby na nowo zainstalować system.

Po włączeniu sprawdziłem stan baterii i ta główna dziwięćdziesiąt kilka % (naprawdę działa długo na niej bo kilka godzin łącznie można na niej np poczytać książke), ta malutka "niby" 100% naładowana - więc myśle wszystko ok.


Dzisiaj znowu przytrafiło się to samo, a mianowicie palm sie zawiesił to sobie myśle przeciez moge na chwile wyciagnac baterie bo skoro np ktos mialby 2 baterie i chcialby zmienic ta siedzaca w srodku to jakby mialo mu wszystko przepadac to bylo by to bez sensu. Zatem wyciaganelm bat i odrazu wlozylem - nawet sekundy nie trwala  ta operacja. Ale palm znowu sie zresetowal do golego WM2003. Wszystko przepadlo ponownie (fakt faktem kilka dni temu zrobilem backup ale doszly nowe rzeczy i szlak je trafił).

Zatem mam pytanie co moze byc przyczyna tego zaiweszania a lepiej zamrozenia palma oraz czy to ze kasuja sie dane moze byc spowodowane tym ze jak palmtop ma lat 7 i ta bateria systemowa ma tez lat 7 to znaczy ze ona tylko tam jest ale nie spelmia swojej roli i nalezy ja wymienic ? Jezeli tak to prosilbym o podanie symbolu bateryjki to odrazu kupie i jakiejs instrukcji jak ja naszybciej i najwygodniej wymienic.

Pozdrawiam

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: HP iPAQ H4150 - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2010, 09:42:03 »
to że kasują się dane po wyjęciu baterii głównej jest efektem niesprawnej baterii backupowej (tej małej), a w zasadzie akumulatora - bo nie jest to jednorazowa bateria
następnym razem jak ipaq się zawiesi po prostu zrób soft reset (rysik w dziurkę)