hp 1950 fra - rom update :))

  • 4 Odpowiedzi
  • 6394 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hp 1950 fra - rom update :))
« dnia: Październik 24, 2008, 12:26:37 »
nio mam teraz 1950 z francuskim windowsem. Jezyk ok ale nie umiem go wylaczyc po wcisnieciu power sprzecik wylacza sie na sekundke i uruchamia ponownie troszke stresujace zachowanie pozatym jeden z przyciskow mi nie dziala kalendarz a zauwazylem ze pod przegladarka dziala(odwraca ekranik) no to wiec nowy romik sobie wrzuce a tu komunikat :

this version of the rom update is not compatible with your handlet computer. flasching the wrong image could permanently damage your device. please obtain the correct update and try again.

this update:
model id :    hp ipaq rx1950
language :   eng

your device:
modelid :   unknown
language :  french

nie moge znalesc romu po francusku ale nie wiem czy to pomoze jak widac urzadzenie nie zostalo poprawnie rozpoznane i co dalej ??????
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 12:28:58 wysłana przez funplay0 »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: hp 1950 fra - rom update :))
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2008, 12:32:36 »
1 Zrób HR - powinno pomóc
2 Jeśli znalazłeś angielski obraz ROM-u do tego urządzenia to aby go wrzucić musisz zminić jego nagłówek za pomocą hexedytora. Opisana procedura zmiany jest identyczna dla wszystkich pda ipaq - popatrz na przyklejony wątek. Jeśli jednak masz obraz ROM-u z innego urządzenia nawet nie sprawdzaj 
potrzebna zgoda

Odp: hp 1950 fra - rom update :)) uszk. power
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2008, 13:00:10 »
jak zmienić sumę kontrolną CRC??
Napisane: Październik 24, 2008, 16:57:37
a moze ktos wie co moge zrobic aby power dzialal - prubowalem softwarowo go zgasic ale sie tez nie da, udalo sie tylko wylaczyc wyswietlacz a ten tez sie sam wlancza tyle ze nie co pozniej. tak samo jest z przyciskiem kalendarz w niektorych aplikacjach zachowuje sie normalnie a podczas testu urzadzenia nie dziala:)) urzadzenie nie posiada zadnych uszkodzen mechanicznych

Odp: hp 1950 fra - rom update :))
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2009, 20:24:11 »
Ok przeszedłem w posiadanie tej zabaweczki.

Ogólnie, palm zaczął działać normalnie, wyłącza się powerem, wszystko jak najbardziej git. Poza tym, dla pewności, sprzęt został wyczyszczony w wanience ultradźwiękowej.

Jedyną rzeczą, jaką jeszcze chciałbym zrobić, to przejść na soft angielski, bo francuski jest strasznie dobijający :-D.
W każdym razie, chodzi o to, że nie mam najmniejszego pojęcia jak to ugryźć, skąd zassać soft, jak go wrzucić na PDA, jak zrobić żeby ogólnie było cacy.

A więc... proszę o garstkę informacji, linków... Będę dźwięczny :-D

Pzdr.

Odp: hp 1950 fra - rom update :))
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2009, 18:23:32 »
Witam. Mam podobny problem. Mam francuza i nie wiem jak zrobić z niego anglika. Ściągnąłem rom angielski ze strony hp, ale tam są dwa pliki nbf ceos i cebel. Nie wiem w którym zmienić ENG na FRN, może ktoś to wytłumaczy?
Pozdrawiam