Demontaż h4350

  • 6 Odpowiedzi
  • 3520 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Demontaż h4350
« dnia: Sierpień 13, 2009, 22:41:07 »
Udało mi się ostatnio nabyć okazyjnie to dosyć rzadko spotykane PDA. Niestety okazało się, że najprawdopodobniej jakiś paproch dostał się pod obudowę w pobliżu digitizera. Efekt? Wystarczy lekko nacisnąć lub nawet mocniej dotknąć obudowę w określonym miejscu z lewej strony i pojawia się taki efekt, jak gdyby przyłożyć tam rysik. Początkowo sądziłem, że może to być wina folii, jednak po jej zdjęciu problem nie ustąpił. Pozostaje jedno wyjście - rozkręcić PDA i przeczyścić.
Stąd moje pytanie: jak je rozkręcić? Czy procedura jest analogiczna do tej z h4150? Tam z tego co wiem wystarczy wyjąć baterię, odkręcić śrubki, a potem podważyć tylni i przedni panel oddzielając je od plastikowego elementu obudowy do którego przykręcona jest płyta główna. Potem tylko odłącza się konektory przycisków i ekranu i można go zdjąć. Zastanawia mnie jednak klawiatura h4350. Nie powoduje ona żadnych dodatkowych problemów podczas demontażu?

Może ktoś z was ma jakąś instrukcję albo manual serwisowy? Próbowałem googlować, ale bez skutku...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Demontaż h4350
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:07:40 »
a tu byłeś?
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Dextrous

widzę tam zachęcająco wyglądający link "DIY - how to disassembly"

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Demontaż h4350
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:40:52 »
Ok, wielkie dzięki.
Hmm... Może ktoś tylko mógłby mi pomóc z punktem trzecim? To znaczy niby rozumiem poszczególne słowa z osobna, ale jakoś nie jestem pewien co do całości. Może gdy ktoś mi powie jaka część PDA "back housing" będzie mi nieco łatwiej. Punkt trzeci mówi coś o podważeniu tego, a w szczegółach:

Cytuj
*To replace housing, slide top right corner down over audio jack first then snap cover down.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Demontaż h4350
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:52:02 »
na mój gust w tym fragmencie chodzi o zakładanie tylnej części obudowy...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Demontaż h4350
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:55:50 »
Faktycznie - źle to zinterpretowałem, teraz fragment nabrał sensu i jasności. Wielkie dzięki. ;)
BTW jak mniemam potem, po zdjęciu płyty głównej i ekranu wystarczy przetrzeć go i elementy obudowy z nim sąsiadujące czystą ściereczką?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Demontaż h4350
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2009, 00:11:33 »
chyba zależy co tam w środku zastaniesz  :D

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Demontaż h4350
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2009, 00:36:47 »
Hmm... Raczej wiele wskazuje na to, że coś wywiera fizyczny nacisk na część digitizera schowaną pod obudową. Po pierwsze problem pojawia się po dotknięciu tego punktu na urządzeniu i wtedy odpala się coś, co znajduje się na ekranie w pobliżu (wiadomości, kalendarz lub pierwszy od lewej skrót w launcherze), nawet niekiedy można zaobserwować jak digitizer reaguje na ruch palca naciskającego obudowę. Po drugie uszkodzenie samego digitizera lub taśmy objawiałoby by się raczej jego niedowładem, a nie nadwrażliwością. Sprawdziłem nawet w notesie odręcznym ręcznie "zaczerniając" całą stronę - nie było żadnych martwych punktów. Wreszcie po czwarte jeden z klubowiczów mówił, że miał do czynienia z podobnym problemem, choć na nieco innym modelu. :)

Hmm... Samo wyjęcie płyty głównej raczej nie jest specjalnie ryzykowne o ile zrobi się to delikatnie?

UPDATE:
Operacja już za mną. Winny faktycznie był paproch. Niestety po złożeniu czujnik baterii za nic nie chciał zaskioczyć (przyciśnięty ręcznie igiełką włączał PDA) więc musiałem go zakleić kawałeczkiem taśmy klejącej (backup battery i tak praktycznie nie trzyma). Mam tylko jedno pytanie - koło wspomnianego czujnika jest nalutowany na PCB gwint z małą śrubką, która ma okinko w obudowie. Ponieważ nie mogłem początkowo poradzić sobie z zatrzaskiem tylnej części obudowy pomyślałem, że to dodatkowe mocowanie, nie wymienione w instrukcji. Jednak to nie to. Podejrzewam, że to jakaś antenka. Prawda? BT lub WiFi? Przez chwilę bałem się, że coś mogłem rozstroić, ale obydwa moduły łączności działają, więc wszystko jest ok? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2009, 22:02:35 wysłana przez Atlantis »