Little Genius - gra logiczna dla dzieci

  • 9 Odpowiedzi
  • 16906 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« dnia: Styczeń 09, 2012, 12:19:42 »
Witam
Moja aplikacja to "Little Genius". Można ją pobrać stąd https://market.android.com/details?id=pl.garf10.lg



Pomysł na aplikację  podsunął mi mój 4 letni syn. Bardzo lubi różnego rodzaju łamigłówki a jedną z jego ulubionych kategorii jest wybieranie co z przedstawionych przedmiotów nie pasuje do pozostałych. I o tym właśnie jest ta gra/aplikacja. Dziecko musi spośród 4 obrazków wybrać ten, który nie pasuje do pozostałych.



Aplikacja posiada ok 40 poziomów. Każda poprawna odpowiedź "nagradzana" jest fanfarami i obrazkiem uśmiechniętej buźki.

Z moich testów na docelowej grupie użytkowników wynika że aplikacja potrafi wciągnąć dziecko w wieku od 2 do 7 lat na długi czas. A każdy rodzic wie jak trudno zająć czymś dziecko w poczekalni do lekarza, w podróży itd. Z moją aplikacją na pewno się to uda

Zapraszam do testowania i komentowania. Wszelkie uwagi będą dla mnie bardzo cenną bazą wskazówek przed wypuszczeniem kolejnej wersji i/lub poprawek do istniejącej.

Pozdrawiam.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2012, 10:44:47 »
dzięki instaluję
testerem bedzie moja 5 letnia córeczka

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2012, 15:16:49 »
Kurcze, patrząc na temat, myślałem, że sobie pogram w coś ciekawego, jednak widzę, że gra nie dla mnie :d
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2012, 15:59:35 »
Zauważyłem taki problem, od czasu do czasu nie obrazek z wynikiem nie znika automatycznie, trzeba mu pomóc backiem. Czy ktoś z Was też spotkał się z tym problemem/zjawiskiem?


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2012, 19:58:01 »
Nigdy nie spotkałem się z takim błędem dlatego chętnie poznam więcej szczegółów żeby go lepiej zdiagnozować i usunąć. Czy tak dzieje się zawsze dla takiego samego wyniku, pozytywnego lub negatywnego czy bez różnicy ?
Czy jak taki obrazek zostaje, to słuchać dźwięk, czy wówczas dźwięku nie ma ??
Postaram się to przerobić w kolejnej wersji tak aby ten problem już nie występował.
Dziękuję za info :)
Pozdrawiam.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2012, 21:48:19 »
Nigdy nie spotkałem się z takim błędem dlatego chętnie poznam więcej szczegółów żeby go lepiej zdiagnozować i usunąć. Czy tak dzieje się zawsze dla takiego samego wyniku, pozytywnego lub negatywnego czy bez różnicy ?
Czy jak taki obrazek zostaje, to słuchać dźwięk, czy wówczas dźwięku nie ma ??
Postaram się to przerobić w kolejnej wersji tak aby ten problem już nie występował.

Moje obserwacje (choć mocno niedoskonałe, ponieważ syn grał podczas jazdy samochodem) są takie, że występowało to zarówno dla wyników pozytywnych, jak i negatywnych. Nie potrafię natomiast powiedzieć, czy w takiej sytuacji pojawiał się dźwięk - ale to mogę sprawdzić jutro, dając ponownie grę synowi.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2012, 07:41:24 »
u mnie obrazki się nie zacinają
natomiast jedna mała poprawka (w sumie nieistotna sprawa)
sterowanie dźwiękiem - chyba każda gra po jej włączeniu przypisuje na czas grania sprzętowe klawisze głośności pod multimedia
w przypadku Twojej gry klawisz głośności tylko sporadycznie "załapuje" multimedia, przez większość czasu działając na dźwięk telefonu
przez co Córcia zamiast sterować dźwiękiem gry zmienia dźwięki telefonu  :)

ogólnie gra się Córce podoba  :ok:
dzięki

Odp: Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2012, 21:21:59 »
Dobry pomysł, rzeczywiście może to być mylące. Kolejna poprawka do następnej wersji :) Mam zamiar zrobić ją pod koniec miesiąca.
Dziękuję i pozdrawiam :)

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2012, 14:04:47 »
Sugestia: dodaj wybór języka gdzieś z menu. Wiem, że nie ma tam dużo do czytania, ale skoro stworzyłeś różne wersje językowe, to chyba warto z nich korzystać. Ojciec może znać angielski (i dlatego korzysta z tej wersji językowej systemu operacyjnego), ale jego dziecko już może mieć z tym problem ;-).
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline ireksa

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, HTC Wizard
Odp: Little Genius - gra logiczna dla dzieci
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2012, 13:00:33 »
Na HTC Desire kilka razy gra wymusiła zamknięcie się. Przy kolejnym uruchomieniu zadania zaczynają się od początku. Może dać w ustawieniach od którego zadania zaczynać, bądź program sam by to sobie zapisywał.