Sprawdzałem GPS tuner jak się sprawuje w nawigacji do podanych współrzędnych i niestety bardzo się zawiodłem, bo program nic nie warty. Można się poruszać po obszarze kilkudziesięciu metrów i mimo że program pika co chwilę to wogóle nie uaktualnia odległości od celu. Natomiast jak się wyłączy i włączy GPS to się wyświetla uaktualniona odległość. Pozatym ten kompas jest do bani bo nie pokazuje w którym kierunku mam iść tylko pokazuje jakiś kierunek w odniesieniu do północy a ja przecież nie mam klasycznego kompasu więc nie wiem gdzie jest północ. Program powinien pokazywać kierunek analizując współrzędne oraz odległość od celu. Czyli jak się oddalam, to powinien dać strzałkę w tył. Wtedy zmieniam kierunek drogi i jest ok. Albo jeśli zbaczam z trasy to też to powinien jakoś obliczyć analizując kierunek w jakim się poruszam i drogę jaką przebyłem i dostosować do tego strzałkę.
Spróbuję przetestować VITO navigator może będzie lepszy.
Czy odbiorniki turystyczne też nie potrafią w łatwy sposób wskazać kierunku w jakim się ma poruszać aby dojśc do celu ?